Z wizytą u Azteków wyjazd firmowy do Meksyku

Wycieczka firmowa do Meksyku

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Meksyk_wyjazdy_incentive_travel

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Meksyku z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu 4* w centrum miasta.
Największym miastem Meksyku, a zarazem jego stolicą jest miasto o tej samej nazwie, czyli Meksyk.
Miejsce wielkie, zajmujące dużą przestrzeń i zatłoczone.. Każdy, kto był, ten widział. W mieście Meksyk mieszka obecnie blisko 9 milionów ludzi, jednak całe megalopolis (czyli miasto i obszary wokół z nim połączone) zamieszkuje aż około 25 milionów. To ponad połowa ludności mieszkającej w Polsce. Taka liczba daje Meksykowi trzecią pozycję wśród najbardziej zaludnionych aglomeracji miejskich na świecie. Wyprzedza go tylko Tokio i Seul.
Dzień 2 Mexico City
Całodniowe zwiedzanie Mexico City
Miasto Meksyk (z hiszpańskiego Ciudad de México) to stolica państwa leżąca w Dystrykcie Federalnym, wydzielonym ze stanu Meksyk. Miasto Meksyk to największa zaraz po Tokio aglomeracja świata, którą założyli Hiszpanie na ruinach stolicy państwa Azteków - Tenochtitlan. Cały zespół miejski liczy około 25 mln. mieszkańców zaś samo miasto 1499 km kw. i 8,64 mln ludności. Najlepiej podziwiać ogrom Meksyku jest w momencie schodzenia samolotu do lądowania, kiedy to ujrzymy rozciągającą się w nieskończoność aglomerację miejską. Miasto samo w sobie stanowi niebywałą atrakcję, przemieszanie się tu wysokich wieżowców dystryktu Santa Fe, z licznymi pięknymi parkami, bogatymi dzielnicami willowymi oraz domami pochodzenia kolonialnego jak i mnóstwem barów i restauracji oferujących narodowe frykasy, w wielkim skrócie oddają charakter miasta. Miasto, Meksyk to także wiele interesujących obiektów w tym najbardziej znana Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe. W kościele tym
znajduje się obraz patronki Meksyku, Matki Boskiej z Guadalupe, gdzie czci się tutaj kawałek tuniki pasterza Juan Diega, na którym to w XVI w. odbiła się postać właśnie Matki Boskiej. Inne znakomite atrakcje miasta to; Katedra Metropolitana z 1573 roku oraz kościół Jezusa Chrystusa z Nazaretu, Świątynia Azteków Templo Mayor i Piramida Cuicuilco, Zocalo, (czyli Plaza Konstytucji stanowiąca serce miasta), Ogrody Chapultepec (w tym najsłynniejszy, Bosque de Chapultepec), Centrum Historyczne Miasta (Centro Historico), Plaza Garibaldi (gdzie wieczorem można posłuchać żywą muzykę graną przez lokalnych Mariachi), System Kanałów Wodnych Xochimilco, Pałac Narodowy (będący siedzibą władz), Zona Rosa (strefa miasta stanowiąca centrum życia nocnego), Park Alameda (będący niegdyś centrum handlowym
Azteków), Pomnik i Monument Angel de la Lndependencia oraz liczne muzea jak, antropologiczne, Narodowe, Sztuki Współczesnej, Historyczne, Miasta Meksyku i wiele innych. Miasto Meksyk to niebywała atrakcja dla turystów, gdyż z powodu swojego ogromu jak i tysiąca atrakcji każdy będzie wstanie znaleźć coś dla siebie.
Dzień 3 Teotihuacan
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Teotihuacan
Teotihuacan – nazwa miasta w azteckim języku nahuatl oznaczająca "miejsce, w którym rodzą siębogowie" (lub też miejsce, w którym ludzie stają się bogami). Jak podają liczne źródła historyczne i dokumenty, było to kiedyś bardzo duże i dobrze prosperujące miasto. Mieszkało w nim około 200 tysięcy Ludzi.
Położone o zaledwie 50 km na północny-wschód niedaleko od stolicy Meksyku miasto Teotihuacan, zwane także "Miastem Bogów" to jedna z głównych atrakcji Meksyku. Według wierzeń azteckich, miasto to wzniesione zostało przez mitycznych olbrzymów. To właśnie tam znajduje się trzecia pod względem wielkości piramida na świecie - Piramida Słońca "La Pyramide del Sol" (70 m wysokości i 220 długości) oraz nieco mniejsza, choć równie wspaniała Piramida Księżyca "Pyramide de la Luna". Do jednych z zagadek Teotihuacanu należy także ciągnąca się przez całe miasto Aleja Zmarłych. Wiadomo jednak, że wybiega ona o wiele dalej na południe. Jak daleko? Tego jeszcze nie ustalono, ponieważ przez prawie 150 lat wykopalisk prowadzonych na tym terenie dopiero niewielka część miasta została odkryta. Oprócz wspaniałych piramid, w tym mistycznym mieście warto obejrzeć także Świątynię Quetzalcoatl, będącą sarkofagiem najsłynniejszego boga Meksykanów oraz świątynię Tlaloca (boga deszczów). Co ciekawe Bóg Quetzalcoatl pojawiał się nie tylko w religii azteckiej, ale także w wierzeniach Majów, którzy nazywali go Kukulcan. Quetzalcoatl był najwyższym wodzem, potocznie zwanym Pierzastym Wężem, ponieważ przedstawiano go jako boga wiatru, nieba i słońca a jego sama postać była połączeniem węża grzechotnika z ptakiem quetzal. Pomimo intensywnych prac archeologicznych upadek świetnych cywilizacji Azteków i Majów pozostaje dla nas nadal wielką tajemnicą. Mimo tego, że to co zostało z pierwotnego Teotihuacan stanowi zaledwie jedną dziesiątą, warto tam pojechać, aby zobaczyć jedno z najbardziej ekscytujących miast prekolumbijskiego Meksyku. Oprócz zachowanych budowli i odkopanych malowideł ściennych, zagadką pozostaje ludność, która w owym mieście mieszkała. Do tej pory nie udało się tego odkryć ani ustalić. Też dlatego warto się tam udać. Kto wie, może akurat dokonamy przełomowego odkrycia i znajdziemy jakiś ślad rodowitych mieszkańców tego miejsca
Dzień 4 Cholula, Puebla, Taxco.
Śniadanie.
Dzisiaj pojedziemy około 130 km na południowy-wschód od Meksyku. Następnie przejedziemy do miasteczka Cholula, w którym znajduje się największa pod względem objętości, piramida na
świecie(większa od piramidy Cheopsa). Przejazd do Puebla To czwarte co do wielkości miasto Meksyku, założone w okresie kolonialnym, jest dziś prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłowym, zachowało dawny charakter i część najcenniejszych dzieł sztuki i architektury.
Słynie przede wszystkim z kolorowych kamienic zdobionych pięknymi płytkami typu Telavera.
Przykładem wyjątkowego klejnotu jest elegancka i majestatyczna katedra, druga co do wielkości w kraju, z wysokimi dzwonnicami. Konsekrowana w 1649 r. Łączy barok z wyrafinowanym stylem architektury hiszpańskiego renesansu. Na zewnątrz budowla wygląda na surową i posępną, w środku zachwyca piękny ołtarz główny, dzieło słynnego neoklasycznego artysty - Manuela Tolsy, przypominające miniaturową rzymską świątynię. Figury aniołów wokół atrium są symbolem miasta, którego pełna nazwa brzmi Puebla de los Angeles.
Templo de la Compania z kunsztownie zdobioną fasadą, uważana za ostatnie miejsce spoczynku XVII- -wiecznej azjatyckiej księżniczki China Poblana (Chinka z Puebli), której pomnik ustawiono nad fontanną we wschodniej części miasta. Jej ubiór, złożony z plisowanej tuniki narzuconej na haftowaną i naszywaną cekinami spódnicę, stał się wzorem meksykańskiego stroju ludowego. Przy kościele, wzdłuż przyjemnej brukowanej alejki, stoją zabudowania XVI-wiecznego Uniwersytetu Puebla, niegdyś kolegium jezuickiego.
Większość architektury Puebli to meksykańska wersja hiszpańskiego baroku, z dużą ilością ceramicznych i gipsowych dekoracji.
Przyjazd do Taxco. Zakwaterowanie w hotelu 4*.
Dzień 5 Taxco, Acapulco
Dzisiaj zwiedzimy znane na świecie "srebrne miasto" - Taxco (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko), będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzimy miasto: Punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Priscilli i Św. Sebastiana - perły architektury barokowej. Zapoznamy się z historią wydobycia srebra w Taxco (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko). Po zakończonym zwiedzaniu będziemy mieli czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra.
Przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu 4*.
Dzień 6 -9 Acapulco
Czas wolny na odpoczynek w hotelu przy Plaży.
Najstarszy meksykański kurort, "perła Pacyfiku". Możliwość przejazdu na wzgórze La Quebrada i wzięcia udziału w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45-metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu.
Dzień 10 Acapulco-Meksyk
Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.
Dzień 11
Przylot do Polski

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem z międzylądowaniem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- opiekę lokalnego przewodnika
- noclegi w hotelach 4*, w pokoju 2 os.
- śniadania i kolacje podczas części objazdowej
- wyżywienie All inclusive w Acapulco
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.