Wyprawa Koleją Transsyberyjską

Wyjazd firmowy koleją transsyberyjską

Rosja-wyprawa-koleją

Dzień 1 WARSZAWA-MOSKWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Rosji. 09.55, transfer z lotniska, po drodze śniadanie. Wyjazd do Irkucka pociągiem o godz. 13.20

Dzień 2 - 3 POCIĄG
Przejazd pociągiem do Irkucka

Dzień 4: IRKUCK
Przyjazd do IRKUCKA o 20.57 (czas lokalny). Transfer na kolację i nocleg w hotelu 4*.

Dzień 5. IRKUCK - LISTWIANKA
Śniadanie. O godz. 10.00 wycieczka objazdowa po Irkucku. Przejazd do „Dzielnicy 130” na obiad.

Dzielnica: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, która obejmuje dziesiątki zabytków. Dzielnica znajduje się w południowej części historycznego centrum Irkucka, na które składa się 16 odrestaurowanych budynków. Przeniesiono tutaj też 8 budynków z innych części Irkucka; m. in. dom kowala. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Oprócz zabytków powstają nowe budynki, wśród których są m.in. hotele, galerie sztuki, ośrodki kultury i amfiteatr z 2000 miejsc.

14.00 Wyjazd do LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej przy wypływie jedynej rzeki wypływającej z Bajkału - Angary. Zakwaterowanie nad brzegiem Bajkału. Odpoczynek. Dla chętnych bania i kolacja.

Wieczorem bania, kilkugodzinny syberyjski rytuał spędzania czasu w gronie przyjaciół. Wymasowani brzozowymi witkami, rozgrzani w gorącej łaźni uczestnicy mogą orzeźwić się w bajkalskiej wodzie, której temperatura niegdy nie przekracza 7-8 stopni C. A między kolejnymi pobytami w łaziebnej komorze rozmowy w gronie znajomych i rytuał picia syberyjskiej ….herbaty.

Dzień 6. LISTWIANKA
Śniadanie.

1) wariant: Rejs do Czarnej Padi
Rejs kutrem rybackim po Bajkale do CZARNEJ PADI. Po wyjściu na brzeg Bajkału kojące chwile wśród dzikiej, bajkalskiej przyrody i sycący posiłek, przygotowany na ognisku. Obsługa z pewnością zaserwuje miejscową specjalność - uchę z bajkalskich ryb i napar z syberyjskich ziół, czyli tutejszą "herbatę", ugotowaną również na czystej wodzie z Bajkału. Powrót do LISTWIANKI, uroczysta kolacja, nocleg.

2) wariant: Muzeum Bajkału i rejs kutrem po jeziorze
Zwiedzanie Muzeum Bajkału, w którym poznamy historię m. in. polskich badaczy Bajkału, a także zbiory związane z typową dla jeziora fauną i florą. Krótkie zwiedzanie muzeum pozwoli na poznanie wszystkich tajemnic tego wielkiego jeziora. Zobaczymy tu m.in. pływające w akwarium nerpy, czyli słodkowodne foki – bajkalską osobliwość. Rejs kutrem po Bajkale, obiad na kutrze. Powrót do LISTWIANKI. Atrakcje lokalnego targowiska, gdzie i świeży gorąco wędzony omul trafić się może. Wieczorem uroczysta kolacja, nocleg.

Dzień 7. LISTWIANKA
Śniadanie.

1.) wariant: Do tajgi na herbatę
Wycieczka na quadach dla tych, którzy chcą zobaczyć syberyjską tajgę w całej krasie, a nie mają zbyt wiele czasu. Nie wymaga fizycznych ani technicznych przygotowań.
Wycieczka leśnymi drogami Krjestowej Doliny do malowniczej leśnej polany. Przejazd poprzez strumyki i podmokłe leśne tereny. Piknik na leśnej polanie. Powrót do Listwianki i dalej przejazd do IRKUCKA, kolacja pożegnalna, nocleg.

2) wariant: Góra Czerskiego i Talcy
Wyjazd kolejką linową na Górę Czerskiego i podziwianie pięknych widoków na jezioro Bajkał.
Wyjazd z LISTWIANKI do IRKUCKA. Po drodze zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY. Spotkanie z szamanem. Obiad na terenie skansenu. Przyjazd do Irkucka. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8
Wczesny transfer na lotnisko. Wylot do Moskwy. Przylot do Moskwy. Transfer z lotniska do miasta, wycieczka objazdowa, obiad, spacer po Placu Czerwonym, powrót na lotnisko, odlot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem na trasie Warszawa-Moskwa-Warszawa
- przelot samolotem na trasie Irkuck-Moskwa
- Noclegi w hotelach:
2 noclegi w Listwiance w syberyjskim pensjonacie
2 noclegi w Irkucku w 4*,
- wyżywienie:
1 dzień – śniadanie w Moskwie
4 dzień – kolacja
5 dzień – śniadanie, obiad, kolacja
6 dzień - śniadanie, ucha, uroczysta kolacja
7 dzień - śniadanie, piknik, kolacja
8 dzień - obiad w Moskwie
- zwiedzanie Moskwy
- zwiedzanie Irkucka
- bania w Listwiance
- podczas pobytu w Irkucku do wyboru,
w dniu 6
wariant 1): Rejs kutrem do Czarnej Padi lub
wariant 2) Muzeum Bajkału i rejs po jeziorze
w 7 dniu,
wariant 1): - do tajgi na herbatę lub
wariant 2): Góra Czerskiego i skansen w Talcy
- autokar nad Bajkałem i w Moskwie
- opieka pilota
- usługę przewodnika lokalnego nad Bajkałem i w Moskwie
- ubezpieczenie NNW i KL
- Pakiet brandingowy (agenda z planem wyjazdu, etui na bilety, zawieszki na bagaż, odprawa przy dedykowanym stanowisku odpraw w Warszawie, tablice z logo firmy w autokarze)

WARTO WIEDZIEĆ:
Czas
Po przylocie/przyjeździe do Irkucka należy przesunąć zegarek o 7 godz. do przodu (w stosunku do czasu w Polsce), 5 godz. (w stosunku do czasu w Moskwie).
Pogoda
Średnia temperatura w lipcu – ok. 17 °C, we wrześniu – ok. 9 °C
Ubranie:
należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); potrzebne będą wygodne buty; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale zawsze latem ok. 9° C, w ciepłych źródłach na Świętym Nosie, jest też fakultatywnie możliwość skorzystania z ruskiej bani (ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.