Wyjazdy motywacyjne

Czym są motywacyjne podróże?

Incentive travel to świetny sposób na zmotywowanie zespołu do dalszej pracy. Pracodawca organizując tego typu przedsięwzięcia dla swoich najlepszych pracowników, okazuje w ten sposób uznanie za wysiłek włożony w dotychczasowe działania oraz nagradza za pracę na rzecz rozwoju firmy. Jednocześnie taka wycieczka, dzięki atrakcyjnej formie programu, zapada na długo w pamięć i motywuje do wytężonej pracy, która może ponownie zaowocować propozycją wycieczki.

Obecnie incentive travel stanowią część rozbudowanych programów i systemów motywacyjnych, które swoim zasięgiem obejmują długi terminarz, z rozróżnieniem na etapy przed oraz po wycieczce. Wyjazdy motywacyjne są zazwyczaj planowane przy uwzględnieniu założeń oraz celów postawionych przez firmę. Takie działanie ma na celu nie tylko motywowanie i nagrodzenie, ale także zacieśnienie więzi ze współpracownikami oraz silniejszą identyfikację z firmą.

Jakie wycieczki proponują organizatorzy?

Wyprawy dla firm przygotowywane są przez touroperatorów, którzy specjalizują się w incentive travel. To bardzo trudny do zorganizowania rodzaj podróży, ponieważ musi uwzględniać nie tylko atrakcyjną lokalizację i komfortowe warunki pobytu. Podróże integracyjne powinny posiadać złożony oraz intrygujący program rozrywkowy.
Dokonując wyboru konkretnej oferty ważne jest, aby touroperator miał duże doświadczenie oraz indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy. Ważne są również ciekawe eventy, dzięki którym wyprawy stają się o wiele bardziej atrakcyjne od zwykłych wycieczek. W związku z tym, biura podróży często proponują jako dodatkową atrakcję spływy kajakowe, paintball czy też inne preferowane przez klienta aktywności fizyczne. Niekiedy program wyjazdów jest wzbogacony także o ciekawe szkolenia, konferencje i warsztaty, które mogą mieć postać wspólnej zabawy, co powinno znacznie poprawić aktualny poziom komunikacji marketingowej. Ponadto na życzenie zleceniodawcy program może uwzględniać ćwiczenia różnych technik sprzedaży, które można następnie wykorzystać w pracy. Powodzeniem cieszą się także imprezy firmowe, których scenariusz jest oparty na konkretnej tematyce.