Wyjazdy integracyjne

Korzyści wynikające z wyjazdów integracyjnych

Zgrany zespół pracowników, którzy wykonują swoją pracę w sposób wydajny i efektywny to cenny skarb dla każdego pracodawcy. Jednak w dzisiejszych czasach może być niezwykle trudno samym pracownikom zorganizować wspólny „wypad”. Właśnie dlatego pracodawcy coraz częściej organizują wyjazdy integracyjne, które nie tylko służą zacieśnieniu relacji między współpracownikami, ale także mogą być formą nagrody oraz motywacji.

Jak wyjazdy oddziałują na zespół pracowników?

Strategia nagradzania pracowników coraz częściej opiera się na niebanalnych pomysłach, m.in. podróżach. Już sama świadomość, że taka nagroda jest w zasięgu rąk, działa mobilizująco. Osiągnięcie odpowiedniej efektywności, na przykład w sprzedaży, przez określoną grupę pracowników skutkuje wycieczką, która ceniona jest bardziej niż ekwiwalent w postaci premii pieniężnej. Pracodawcy, którzy od wielu lat stosują taką formę nagradzania polecają integracyjne podróże zamiast premii. Organizację takiej wycieczki integracyjnej należy zlecić touroperatorom, którzy posiadają doświadczenie i współpracują z cenionymi biurami podróży zagranicą.

Jak wyglądają tego typu podróże?

Incentive travel mogą przebiegać pod określonym scenariuszem. Planując temat przewodni wycieczki integracyjnej warto zasięgnąć zdania samych zainteresowanych, czyli pracowników. Ustalenia z touroperatorem powinny zakładać plan aktywności (konferencji, szkoleń i czasu wolnego), a także grupę, do której są kierowane. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się projekty oparte na aktywności fizycznej, np. żeglowanie, paintball, obozy survivalowe itp.
Warto zatem skonfrontować swoje oczekiwania z propozycją biura podróży i wspólnie przemyśleć indywidualnie dopasowany plan wycieczki. Takiego rodzaju przedsięwzięcia są pozytywnie oceniane przez pracowników. Chęć uczestniczenia w takiej wyprawie zmobilizuje ich do bardziej wytężonej pracy, a wspomnienia po powrocie będą wprost bezcenne.