Wyjazdy firmowe na Mauritius

Wyjazdy dla firm na Mauritius

Organizujemy wyjazdy firmowe (wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel).Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów firmowych na zamówienie.Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Mauritius jest państwem afrykańskim położonym na kilku wyspach w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Ogólna powierzchnia kraju wynosi 2045 km kwadratowych, z czego na wyspę Mauritius przypada 1865 km kw., na Rodrigues 109 km kw., a reszta na pozostałe wysepki z grup Cargados Carajos i Agalega. Wyspy Mauritius i Rodrigues należą do archipelagu Maskarenów.

Mauritius_wyjazdy_dla_firm
Mauritius i Rodrigues są pochodzenia wulkanicznego. Na Mauritiusie wzniesienia występują blisko wybrzeży. Wnętrze wyspy jest niższe i równinne. Zbocza wszystkich grzbietów skierowanych do wnętrza są bardziej strome od zboczy zewnętrznych. Powierzchnia wyspy Rodrigues jest silnie pofalowana, poprzecinana licznymi dolinami rwących potoków. Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego, charakter rzeźby sprawia jednak, że na wyspie klimat jest zróżnicowany. Wśród formacji roślinnych występują sawanny, a w wyższych pasmach górskich lasy.

Wyspę Mauritius odkryli w VII w. Arabowie, ale nie wydał on się im godnym kolonizacji. W 1510 r. dotarł na wyspę Portugalczyk Pedro Mascarenhasa, a w 1598 r. przybyli Holendrzy. Holendrzy pierwszą kolonię założyli dopiero w 1638 r. i nazwali ją Mauritiusem na cześć księcia Maurycego de Nassau. Od XVII w. Mauritius stał się obiektem zainteresowań mocarstw kolonialnych i stopniowo był zasiedlony. W początkowym okresie mieszkańcami wyspy byli dawni galernicy i niewolnicy sprowadzeni z Półwyspu Indyjskiego i Madagaskaru. W 1710 r. wszyscy mieszkańcy opuścili wyspę, prawdopodobnie z powodu inwazji szczurów. W latach 1715-1810 wyspą władali Francuzi, a kolonizacja obejmowała zachodnią i północną część wyspy. Po okresie panowania Francji od 1810 r. Mauritius dostał się pod wpływ Wielkiej Brytanii. Anglicyzacja wyspy nie była jednak poparta napływem imigrantów angielskich. Zniesienie niewolnictwa w1835r. zmusiło natomiast właścicieli plantacji do sprowadzenia robotników rolnych z Indii. Mauritius uzyskał niepodległość w 1968r.

Ponad połowa mieszkańców to Indo-Maurytyjczycy, w większości wyznawcy hinduizmu. Resztę ludności stanowią głownie Kreole. Nieznaczną mniejszością są Chińczycy. Stolicą kraju jest Port Louis. Językiem oficjalnym jest angielski. W użyciu są języki: kreolski, francuski, urdu, bhojpuri, hindi, tamilski.

map_of_mauritius