Wyjazdy do Monaco

Wycieczki firmowe do Monaco

Księstwo Monako to drugie pod względem powierzchni najmniejsze państwo świata (ustępuje jedynie Watykanowi). Długość granicy z Francją, która jest jedynym sąsiadem Monako, wynosi 4,4 km, czyli nieco mniej niż wynosząca 4,1 km linia brzegowa.

Leżące u podnóża Alp na Lazurowym Wybrzeżu państewko jest jednolite i nie jest w żaden sposób podzielone administracyjnie, choć wyróżnia się dystrykty: Monaco-Ville, Monte Carlo, La Condamine i Fontvieille. Ze względu na korzystne przepisy podatkowe Monako jest siedzibą wielu firm.

Głową kraju jest książę, który sprawuje władze wykonawczą i sądowniczą, natomiast władzę ustawodawczą dzieli z Radą Narodową. Walutą Monako jest euro, a dochód na mieszkańca wynosi 71 tysięcy. Ludność zamieszkującą teren księstwa szacuje się na około 33 tysiące, zdecydowana większość obywateli pracuje w sektorze usługowym. Łagodny klimat sprzyja rozwojowi turystyki, a liberalna polityka podatkowa przedsiębiorczości. Teren państwa-miasta obejmuje mniej więcej dwa kilometry kwadratowe i podzielony jest na cztery dzielnice: Fontvieille, La Condamine, Monaco-Ville i Monte Carlo.
Monako_wyjazdy_dla_firm
Do największych atrakcji Monako należą:
Pałac Książęcy i Plac Pałacowy – twierdza obronna rodziny Grimaldich wzniesiony w 1215 roku, a następnie przebudowany na pałać; udostępniany zwiedzającym pod nieobecność Księcia (jego obecność sygnalizuje flaga na maszcie – jedna, gdy jest w Monaka, dwie, gdy przebywa w pałacu); przed pałacem codziennie odbywa się zmiana warty pełnionej przez gwardię książęcą (godz.11.55);
Katedra Saint Nicolas – powstała w latach 1875-1884 z kamienia w miejscu, gdzie wcześniej wznosił się kościół Saint Nicolas;
Muzeum Oceanograficzne im. J.Y. Cousteau;
Kasyno Monte-Carlo – wybudowane w 1878 roku według projektu Charlesa Gariera; jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Księstwa
Egzotyczny Ogród – założony w 1912 roku.
Monako słynie ponadto z imprez samochodowych – jak rajd samochodowy Monte Carlo (od 1911 roku), prestiżowy wyścig Formuły 1 (od 1950).

Zaledwie kilka godzin od głównych stolic europejskich, Monako jest idealnym miejscem do organizacji i planowania wyjazdów motywacyjnych
; miejscem, gdzie historia, otoczenie i międzynarodowe imprezy łaczą się aby dać to, co najlepszego do zaproponowania ma Riviera. Wybór Monako oznacza wybór doświadczenia i odkrycie miejsca znanego na całym świecie.

Mieszczące się na Lazurowym Wybrzeżu Monako, z olśniewającymi krajobrazami i odwołaniem do sławnych i bogatych, jest jak płótno, na którym mogą być wyświetlane współczesne marzenia. Na przestrzeni zaledwie 2 kilometrów kwadratowych, Monako znajduje się w centrum uwagi międzynarodowych mediów. W miejscu, w którym spektakularne wydarzenia odbywają się przez cały rok, oczekiwania w zakresie jakości produktów i usług są szczególnie wysokie. Organizatorzy mogą być pewni znalezienia tu doskonałości. Śródziemnomorski urok Monako i kosmopolityczny profesjonalizm sprawiają, że to idealne miejsce dla prestiżowych konferencji i wyjazdów motywacyjnych. Niewielkie rozmiary i środki ostrożności na wysokim poziomie zapewniają płynny przebieg imprez.

map_of_monaco

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.