Wyjazdy firmowe Wyspy Zielonego Przylądka

Wyjazdy incentive Wyspy Zielonego Przylądka

Organizujemy wyjazdy dla firm na Wyspy Zielonego Przylądka Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą wycieczek firmowych na Cabo Verde. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.

Wyspy Zielonego Przylądka (port. Cabo Verde, República de Cabo Verde) – państwo wyspiarskie na Oceanie Atlantyckim, położone 620 km na zachód od zachodnich wybrzeży Afryki.

Wyspy Zielonego Przylądka stanowią archipelag położony w środkowej części Oceanu Atlantyckiego, 620 km na zachód od wybrzeży Afryki, na wysokości Przylądka Zielonego.

Wyjazdy-firmowe-Cabo-Verde
Archipelag ten składa się z 10 głównych wysp i 16 mniejszych wysepek. Dzielą się one na dwie grupy: Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento) i Podwietrzne (Ilhas de Sotavento). Wyspy Zawietrzne to położone na północy wyspy: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista. Wyspy Podwietrzne leżą na południu, są to Maio, Santiago, Fogo i Brava. Wnętrza wysp są górzyste z najwyższym szczytem Pico – 2829 m n.p.m. Wyspy zajmują powierzchnię 4033 km². Wszystkie, oprócz wyspy Santa Luzia, są zamieszkane.

Główne miasta: (stan na 1 stycznia 2005 r.): Praia – 113 364 mieszkańców, Mindelo – 70 611 mieszkańców, Santa Maria – 17 231 mieszkańców, Assomada – 9488 mieszkańców, São Filipe – 8189 mieszkańców.

Klimat: suchy tropikalny; średnia temperatura roczna to 25°C; pora deszczowa między sierpniem a wrześniem.

map_of_cape-verde