Wyjazdy firmowe na Seszele

Wyjazdy dla firm na Seszele

Organizujemy wyjazdy firmowe (wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel).Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów firmowych na zamówienie.Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Powierzchnia: 455 km2
Liczba ludności: ok. 87 tys. mieszkańców
Stolica: Victoria (ok. 25 tys. mieszkańców), położona na wyspie Mahe
Języki: kreolski, seszelski, francuski, angielski
Religia: chrześcijaństwo (głównie katolicyzm) - ok. 99 %

Seszele to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południe oraz Malediwy na północny wschód.
Na ludność Seszeli składają się głównie Kreole – potomkowie kolonistów francuskich, władający dialektem kreolskim, którzy stanowią 89% ludności. Podstawą gospodarki Seszeli jest turystyka, która rozwinęła się w latach 70., kiedy oddano do użytku nowoczesne hotele, kąpieliska i przede wszystkim międzynarodowe lotnisko. Obecnie turystyka zapewnia zatrudnienie 30% czynnych zawodowo i przynosi ok. 70% wpływów do budżetu.

Seszele stanowią grupę 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego na Oceanie Indyjskim. Dwa główne archipelagi kraju to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. Tylko 33 wyspy są zamieszkane. Największa z wysp to Mahé (144 km²) i na niej znajduje się stolica kraju Victoria oraz zamieszkuje na niej ponad 80% ludności. Pozostałe większe wyspy to Praslin (38,8 km²), Silhouette (20,7 km²) i La Digue (10,4 km²).

Seszele

Niegdyś były to bezludne, nikomu nieznane wysepki. W X wieku odkryli je kupcy arabscy, pięć stuleci później dotarli tu Portugalczycy, potem Brytyjczycy. Tutejsze zatoki były przez ten czas miejscem schronienia dla piratów. W XVII w. pobliski Mauritius był już zarządzany przez Francuzów, którzy w 1742 r. wysłali tu ekspedycję. 14 lat później zaanektowali archipelag nadając mu nazwę wywodzącą się od francuskiego ministra finansów na dworze króla Ludwika XV - Jeana Moreau de Sechelles. Wyspy wkrótce przestały być bezludne, ponieważ przypłynęli tu pierwsi francuscy osadnicy wraz z niewolnikami afrykańskimi do pracy na plantacjach trzciny cukrowej. Z czasem przybywało tu coraz więcej ludności napływowej, a dziś pamiątką tej historii jest żyjąca pokojowo mieszanka etniczna. Seszele są pozostałością po nieistniejącym kontynencie afroazjatyckim, być może także pozostałością po raju... Tutejsze wyspy to nie tylko cudowne plaże, urocze zatoczki, bujna tropikalna roślinność ale także kolonialne budowle, świątynie wielu wyznań, ogrody, bazary, butiki, kafejki i niespieszny rytm życia sympatycznych, gościnnych mieszkańców.

Seszele leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego z odmianą monsunową. Średnia temperatura powietrza waha się przez cały rok od 24 °C do 30 °C. Podczas najchłodniejszych miesięcy – lipca i sierpnia temperatura spada nawet do 21 °C. Południowo-wschodni wiatr wieje regularnie od maja do listopada, czyniąc ten okres najprzyjemniejszym w roku. Cieplejsza połowa roku to okres od grudnia do kwietnia, kiedy wilgotność wzrasta do 80 procent. Najgorętsze są marzec i kwiecień, ale temperatura niezbyt często przekracza 31 stopni. Roczne opady mieszczą się w granicach od 2900 mm rocznie w Victorii do 3600 mm na zboczach górskich. Większość wysp leży na zewnątrz pasa cyklonów, więc mocne wichury są rzadkością.

Czas
UTC + 4. Różnica czasu między czasem polskim wynosi 2 godziny do przodu w okresie obowiązywania czasu letniego w Polsce. Gdy w Polsce jest czas zimowy wtedy różnica wynosi 3 godziny.

Napięcie
Napięcie w sieci wynosi 240 V, a gniazdka elektryczne są dostosowane do wtyczek z trzema podłużnymi prostokątnymi bolcami (gniazda typu angielskiego). W większości hoteli istnieje możliwość wypożyczenia adapterów.

seszele-map.jpg
Zdrowie
Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane jedynie od osób w wieku powyżej 1 roku, które w okresie 6 dni przed przylotem na wyspy przebywały w strefie występowania tej choroby. Możliwość korzystania z opieki medycznej jest bardzo ograniczona, szczególnie na dalej położonych wyspach archipelagu. Na wyspie Mahé znajduje się jedyny szpital państwowy i kilkanaście prywatnych klinik. Na wyspach Mahé, Praslin i La Digue można skorzystać w nagłych przypadkach z ambulansów medycznych. Planując podróż na odległe wyspy archipelagu, należy pamiętać, że pomoc medyczna może tam dotrzeć ze znacznym opóźnieniem, m.in. ze względu na częste w tych okolicach sztormy. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Nie obowiązują szczepienia, nie ma szczególnych zagrożeń epidemiologicznych, ale radzimy przed podróżą skontaktować się z lekarzem, by omówić profilaktykę zdrowotną, zaopatrzyć się w niezbędne leki i ewentualnie poddać się szczepieniom na WZW A - wirusowe zapalenie wątroby typu A, WZW B - wirusowe zapalenie wątroby typu B, BTP - błonnica, tężec oraz DB - dur brzuszny. Na Seszelach dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony i kosztowny, szczególnie na dalej położonych wyspach. W Victorii znajduje się szpital państwowy, są także prywatne przychodnie i kliniki. Na Mahe, Praslin i La Digue pomocy udzielają ambulanse medyczne.