Wyjazdy dla firm do Kazachstanu

Wycieczki firmowe do Kazachstanu

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

wyjazdy-dla-firm-kazachstan
Państwo 9 razy większe od Polski, leżące na pograniczu Azji (88% powierzchni) i Europy (12% powierzchni), powstałe w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego w 1991 roku. Graniczące z Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem oraz Federacją Rosyjską, mające dostęp do największego jeziora świata – Morza Kaspijskiego – na długości 2340 km. Powierzchnia kraju obejmuje 2 724,9 tys. km2. Występują tu aż trzy strefy czasowe. Republika Kazachstanu jest bardzo mało i słabo znanym kierunkiem nawet dla podróżników. Klimat Kazachstanu jest uzależniony od jego położenia w środku olbrzymiego kontynentu, z dala od oceanu. Jest on umiarkowany, suchy, skrajnie kontynentalny. Różnice temperatur w lecie (ok +40 °C) i zimie (do -40 °C) oraz w ciągu nocy i dnia są wyjątkowo duże. Północne obrzeże Kazachstanu leży w strefie lasostepu. Lasy spotyka się jedynie wysoko w górach na obrzeżach państwa. Centralny równoleżnikowy pas kraju zajmują stepy. Na południu stepy te zamieniają się w półpustynie z udziałem słonych bagien, w sporym stopniu pozbawionych roślinności. Na południe od półpustyń leżą pustynie piaszczyste i gliniaste, zajmujące łącznie 2/3 powierzchni państwa. Południowy Kazachstan od wieków przyciągał mieszkańców Azji z uwagi na swój łagodny klimat.

Osobom chcącym udać się do Kazachstanu, państwo to ma do zaoferowania wiele unikalnych zbiorów pomników historii, archeologii i kultury. Znajdują się tam ponad 22 starożytne osady. Najbardziej znanymi ośrodkami turystycznymi są miejscowości takie, jak np. Turkiestan, Taraz i Ałmaty. Najwygodniejszym środkiem podróży z Polski do Kazachstanu jest samolot lub pociąg. Przelot trwa ok 7 - 9 godzin, jednak nie ma bezpośrednich połączeń. Raz na tydzień kursuje natomiast bezpośredni pociąg na trasie Warszawa-Astana. Cała podróż trwa niecałe 93 godziny.

Z miejsc, które warto zobaczyć wizytując w Kazachstanie to na pewno oficjalna stolica kraju od 1997 roku, czyli Astana, leżąca na Pogórzu Kazachskim. Miasto to charakteryzują nowoczesne budynki. Ze względu na EXPO 2017 miasto rozwija się w bardzo szybkim tempie.
Ałmaty, była stolica, oferuje turystom wszelkie udogodnienia. Swoje bogactwo zawdzięcza przemysłowi naftowemu. Jest to przepiękna miejscowość, z malowniczym otoczeniem. Koniecznie trzeba odwiedzić Tamgały, czyli wąwóz znajdujący się nieopodal Ałmaty, gdzie archeolodzy odkryli tysiące malowideł. Jest to swoistego rodzaju galeria sztuki, a petroglify Tamgały zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jezioro Kaindy jest położone ok 320 km od Ałma Aty, leży na wysokości 2000 m n.p.m. i ma ok 400 m długości. Charakterystyczne są dla niego przepiękne wody w odcieniach błękitów i zieleni. W miejscu, w którym obecnie znajduje się jezioro Kanady, niegdyś znajdowała się dolina, która następnie została zalana podczas trzęsienia ziemi. Do jeziora prowadzą malownicze drogi w pobliżu doliny rzeki Chilik i wąwozu Kanady, które na pewno przykują uwagę niejednego turysty.
Wysokogórskie lodowisko Medeo jest jednym z najchętniej uczęszczanych i najbardziej atrakcyjnych miejsc odwiedzanych przez turystów. W pobliżu górskich masywów wokół Medeo znajdują się przeróżne kurorty, kawiarnie oraz restauracje. Każdego roku można udać się tu na międzynarodowy festiwal piosenki organizowany pod nazwą „Głos Azji”.
Hodja Ahmed Yasavi w Turkiestanie, czyli święte mauzoleum muzułmanów jest odwiedzane każdego dnia przez 100-250 osób, jednak wczasie obchodów świąt liczba ta rośnie do nawet do tysiąca.
Jeśli ktoś preferuje tajemnicze, mistyczne miejsca, z pewnością powinien udać się w okolice kanionu Czaryn, gdzie znajdują się liczne groty, głębokie rozpadliny i jaskinie, co sprawia ogromne wrażenie miasta-widma.
Jeśli jeszczenie słyszeliście "śpiewu" barchanów, koniecznie powinniście udać się do parku narodowego Altyn-Emel, gdzie znajduje się ten wyjątkowy i unikalny cud przyrody. Z pewnością wywrze on niezapomnianie wrażenie.

Jeśli chodzi o kuchnię kazachską, jest ona niezwykle zróżnicowana, ponieważ łączy w sobie dania nie tylko typowo kazachskie, ale również dania kuchni rosyjskiej, tatarskiej, uzbeckiej, koreańskiej itd. Dawniej Kazachowie mieli doświadczenie głównie w przyrządzaniu mięsa oraz potraw mlecznych, jednakże z powodu wpływów kuchni innych regionów, do asortymentu dołączyły także owoce, produkty morskie, ryby, mąka i słodycze. Mimo, iż głównym składnikiem kuchni kazachskiej nadal pozostaje mięso, bardzo lubiane są także produkty mleczne, zwłaszcza samo mleko oraz kumys, szubat, czy arjan.

Wiza - otrzymuje się ją w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie. Aby otrzymać wizę, należy przedstawić paszport co najmniej z 6-miesięcznym terminem ważności, licząc od daty planowanego wyjazdu z Kazachstanu, wypełnioną ankietę wizową, jedną fotografię oraz inne dokumenty w zależności od typu wizy (dokładne informacje można uzyskać w Ambasadzie Kazachstanu w Warszawie). Warunkiem niezbędnym otrzymania wizy innej niż jednokrotna jest tzw. poparcie wizowe, wydawane przez Departament Służby Konsularnej MSZ Kazachstanu. Nie ma obowiązku okazania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu. Przejazd tranzytowy powinien nastąpić w ciągu 5 dni.

map_of_kazakhstan