Wyjazdy dla firm do Azerbejdżanu

Wycieczki firmowe do Azerbejdżanu

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.

Państwo położone w Azji, nad Morzem Kaspijskim na Zakaukaziu, graniczące z krajami takimi, jak Rosja, Gruzja, Armenia, Iran oraz Turcja. Azerbejdżan jest największym państwem Kaukazu Południowego, a jego powierzchnia obejmuje obszar 86,6 tys. km2. Zdecydowanie jest to atrakcyjny, choć jeszcze nie do końca turystycznie odkryty region. Wielu atrakcji dostarcza zarówno zróżnicowana przyroda, jak również egzotyczna kultura. W najwyższych partiach Kaukazu występują alpejskie łąki, lodowce oraz skały, Góry Karabachskie i Tałyskie porastają gęste lasy, natomiast stepy oraz półpustynie obecne są w środkowym Azerbejdżanie. Jednym z najbardziej niegościnnych obszarów w kraju jest kraina zwana Gobustanem. W Azerbejdżanie znajduje się także większość, bo ponad połowa wulkanów błotnych na świecie. Największą rzeką azerbejdżańską jest Kura, która wywodzi swoje źródła z Gruzji, przy granicy z Turcją, oraz Araks, którego środkowy bieg stanowi granicę Azerbejdżanu i Armenii z Iranem. Nieduży obszar zajmują również jeziora, największe z nich — położone na południe od Kury - Sarisu zajmuje powierzchnię zaledwie 67 km2. Przyroda Azerbejdżanu jest niezwykle bogata i obejmuje bardzo zróżnicowane ekosystemy - od wysokogórskich po stepowe i półpustynne. Flora Azerbejdżanu liczy 4500 gatunków roślin naczyniowych, fauna 107 gatunków ssaków, 394 gatunki ptaków, 54 gatunki gadów, 9 płazów, ok. 100 gatunków ryb. 10,1% terytorium państwa to obszary chronione obejmujące: 8 parków narodowych, 11 państwowych rezerwatów przyrody oraz 24 sanktuaria przyrody.

Wyjazdy-dla-firm-do-Azerbejdzanu

Jeśli chodzi o klimat, w tym państwie jest on mocno zróżnicowany: na zachodzie bardziej kontynentalny, nad morzem wilgotny, na północy umiarkowany, a zaś na południu podzwrotnikowy. Występują tu upalne lata i ciepłe zimy, a zróżnicowanie temperatur w poszczególnych regionach jest ogromne (od ok - 25 do nawet 40 i więcej stopni Celsjusza).

Azerbejdżan jest jednym z najbardziej zaludnionych państw kaukaskich. Mieszka tu ponad 8 mln osób! Językiem najczęściej używanym w Azerbejdżanie jest azerbejdżański (nazywany również azerskim, jednak nie jest to politycznie poprawna nazwa), którym posługuje się znaczna większość ludności zamieszkującej ten kraj, jednak głównie w stolicy - Baku, słychać równie często język rosyjski oraz angielski, który staje się coraz lepiej znany, szczególnie wśród młodzieży. Obecne są tu także również inne języki kaukaskie, jak np. lezgiński,awarski, czy tałyski.

Z miejsc, które koniecznie warto zobaczyć, najciekawszym jest przede wszystkim twierdza „Iczeri Szeher” znajdująca się w Baku, co w tłumaczeniu na język polski oznacza miasto wewnętrzne, ponieważ jest otoczone murem. W Baku znajduje się 7 teatrów, około 30 muzeów, w tym również Azerbejdżańskie Muzeum Dywanów. W miejscowości Surachany znajduje się świątynia czcicieli ognia „Ateszgah” z XVII–XVIII wieku, „Paląca się Góra”, gdzie wychodzi na powierzchnię i pali się gaz ziemny, a co jest najistatniejsze – Gobustan, czyli prawdziwe muzeum pod gołym niebem, gdzie można zobaczyć naskalne malunki jeszcze z epoki mezolitu. Będąc w Azerbejdżanie warto również odwiedzić Kompleks Meczetów z IXI wieku, Kanion Tengi oraz 30 metrowy wodospad Afurdżyński, a także malownicze Chudatskie wybrzeże. Udając się do Szeki koniecznie trzeba zarezerwować czas na odwiedzenie Pałacu Szelińskich Chanów, czyli przepięknego pałacu położonego pośród zielonych gór, zbudowanego z drewna w które nie wbito ani jednego gwoździa. Z innych wartych obejrzenia miejsc można by wymienić np. wulkany błotne niedaleko miejscowości Qobustan, ok. 50 km na południe od stolicy, petroglify w tymże Qobustanie, kościół albański w Kiszu, wioskę Xinaliq w górach Kaukazu, niedaleko Quby oraz wioskę Lahiç słynąca z wyrobu zdobionych miedzianych naczyń.

Wiza - Przy wjeździe do Azerbejdżanu konieczne jest posiadanie wizy. Należy wystrzegać się prób wjazdu do Azerbejdżanu z wizą nieuznawanej Republiki Górskiego Karabachu! W takim wypadku azerska staż graniczna zazwyczaj odmawia wjazdu.

Kuchnia - Kuchnia azerbejdżańska oparta jest w dużej mierze na ryżu i mięsie. Pilaw jest najważniejszym daniem w tutejszej tradycji kulinarnej, obecna na każdym weselu, lub stypie.
Znane są także "gołąbki", które mogą mieć postać faszerowanych papryk i pomidorów lub być zawijane w liście winorośli. Jedzenie tureckie - w tym kebaby i donery również są bardzo popularne i uznawane za tutejsze. Zupa z soczewicy i ayran, to także posiłki zupełnie na miejscu. Liczba tureckich barów i restauracyjek w całym Azerbejdżanie jest imponująca. W Baku bez trudu można znaleźć restauracje ukraińskie, hinduskie czy też chińskie.

map_of_azerbaijan