Wyjazd na Oktoberfest

Wycieczka firmowa na Oktoberfest

Oktoberfest in München, niemieckie Święto październikowe – dożynki chmielowe w Monachium w Bawarii (Niemcy). Oktoberfest odbywa się corocznie od 1810 roku na przełomie września i października i jest jednym z największych na świecie festynów ludowych. W ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających wynosiła sześć milionów. Zapraszamy na wyjazd do Monachium

Oktoberfest 2019 potrwa od soboty 21 września 2019, od godziny 12.00 (południe) do poniedziałku 6 października 2019 r., do 23.30.
Namioty Oktoberfest w dni robocze są czynne w godzinach 10:00 - 23.30.
W weekendy piwo podawane jest w godzinach 9.00-22.30.
Jedynymi wyjątkami są “Wiesnschänke Käfer” oraz “namiot Wina“, które zamykane będą o godzinie 1.00 w nocy.
Oficjalnym rodzinnym dniem jest zawsze wtorek; od południa do godziny 18.00 obowiązują zredukowane ceny.

Terminy Oktoberfest
Oktoberfest 2019
sobota, 21.09.2019-niedziela 6.10.2019
Oktoberfest 2020
sobota 19.09.2020-niedziela 4.10.2020

Monachijski Oktoberfest cieszy się już ponad 200-letnią tradycją. Z okazji ślubu bawarskiego księcia Ludwika, późniejszego króla Bawarii i jego wybranki, księżniczki Therese von Sachsen-Hildburghausen, który odbył się 12 października 1810, zorganizowane zostały na łąkach przed murami miasta (dzisiejsza Theresienwiese, "Błonia Teresy") wyścigi konne. Ponieważ książę Ludwik pasjonował się starożytnością zawody odbyły się w stylu starożytnych igrzysk olimpijskich. W początkowych latach monachijski Oktoberfest miał przede wszystkim sportowy charakter. Ponieważ impreza cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, dwór królewski zadecydował o powtórzeniu wyścigów rok później o tej samej porze i tak zrodziła się tradycja monachijskiego Oktoberfestu.

Wedle przepisów Oktoberfestu swoje piwo serwować mogą jedynie tradycyjne monachijskie browary, które warzą zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku i podobną normą niemiecką z 1906 roku. Do browarów tych należą: Spaten-Franziskaner-Bräu, Augustiner, Paulaner, Hacker-Pschorr, Hofbräu, Löwenbräu.
Wszystkie one oferują tradycyjne mocne bawarskie piwo marcowe o zawartości alkoholu do 6,2%. Charakteryzują się one bursztynową tonacją, wysoką pełnią smakową i przewagą słodkich nut słodowych nad czystą goryczką chmielową. Dla odwiedzających ustawianych jest 14 hal piwnych, z których większe mają do 10 tysięcy miejsc siedzących. Hale dzielone są na dwie kategorie, hale browarów i namioty gospodarzy Oktoberfestu. Każdy gospodarz sprzedaje w swoim namiocie piwo tylko jednego browaru.

Wewnątrz każdego pawilonu Festhalle, poza piwem, serwowane są także kurczaki z rożna, kiełbaski rozmaitych typów, wszelkie rodzaje dań bawarskich na bazie mięsa wieprzowego. Atmosfera, którą się oddycha, przepełniona jest zabawą, hulanką i chęcią bycia razem.Niestety, ceny nie są niskie, a każde danie i litr piwa kosztują średnio 10 Euro (i nie zapomnij o napiwku!!!), ale atmosfera święta i muzyka nie pozwolą Ci o tym myśleć.

W każdym Festhalle znajdziemy muzykę i typowe dekoracje oraz jedynie piwo związane z właścicielem samego namiotu.
Typowym jest Schottenhammel, gdzie grana jest muzyka rockowa na żywo podczas całego święta w obecności 10.000 osób stojących na stołach.
Namiot Hackera jest jednym z najsłynniejszych i najładniejszych ze swoimi ścianami i sufitem ozdobionymi kolorem niebieskim bawarskiego nieba, i przyciąga ludzi przede wszystkim w środku tygodnia. Jeśli szukacie spokojniejszego namiotu, idźcie do Paulanera, w którym, jednakże, nie brak muzyki i zabawy.
Wśród najpiękniejszych namiotów znajduje się na pewno Ochsenbraterei, który rozpoznacie bez wątpienia, ponieważ nad głównymi drzwiami obraca się na ogromnym szpikulcu rożna krowa olbrzymich rozmiarów. Wewnątrz serwowane jest piwo Spaten i rozlega się muzyka rockowa oraz bawarska, która stwarza niesamowitą atmosferę.
Hipodrom jest pierwszym namiotem, który napotyka się przy wejściu na teren Oktoberfest i jest najbardziej ekskluzywnym i snobistycznym miejscem na festiwalu. Do namiotu Hipodrom nie można pójść w krótkich spodenkach i tenisówkach! Przeważa tutaj kolor pomarańczowy oraz piękna, drewniane konie jako dekoracje. Serwowane piwo to Spaten i tutaj spotkać można wieli piłkarzy Bayern Monachium oraz wiele gwiazd niemieckiej TV.

Na zewnątrz, na Theresienwiese, nie może być wynoszony żaden napój. Policja zatrzymuje tych, którzy próbują wyjść z namiotów z kuflami w ręku. Podczas, gdy w środku serwowane są piwa w szklanych 1-litrowych pokalach (Maß), na zewnątrz piwo jest podawane w mniejszych kuflach (0,5 l); typowym piwem jest Franziskaner, dobre bawarskie piwo z Monachium, o naturalnej fermentacji.

Oktoberfest.jpg
NAMIOTY, W KTÓRYCH JEST NAJWIĘKSZY TŁUM
SHOTTENAMMEL SPATENBRAU
HAKER PSHORR “HIMMEL DER BAYERN”
HB (miejsca również stojące pod maskotką festynu, Aloisius)
NAMIOTY, W KTÓRYCH JEST NIECO MNIEJ OSÓB
OCHSEN BRATEREI (wołowina z rusztu)
HAKER PSHORR “braurosl”
AGUSTINER (namiot z wieżą z zegarem)
LOWEMBRAU (namiot z wieżą z lwem)

“NAJSPOKOJNIEJSZE” namioty
PAULANER- HIPPODROME

HOFBRÄU-FESTZELT- namiot w perfekcyjnym stylu bawarskim. Jest często uczęszczany i wyjątkowo międzynarodowy.
HIPPODROM - jeden z najbardziej kolorowych i szczególnie uczęszczanych. Podoba się bardzo najmłodszym.
PAULANER i LOWENBRAEU (“lwia jama”) mają tradycyjną atmosferę i plasują się wśród najbardziej lubianych przez Polaków.
SCHOTTENHAMEL- największy wśród dużych (10.000 miejsc siedzących!); to właśnie tutaj, co roku, burmistrz Monachium inauguruje Oktoberfest.
HACKER PSCHORR (z namalowanym na suficie błękitnym niebem i białymi chmurami: oficjalne kolory flagi bawarskiej): ulubiony namiot młodzieży niemieckiej.
AUGUSTINER: relaksująca i spokojna atmosfera. Preferowany przez rodziny.
WEINZELT: zmęczyliście się piwem? Możecie opuścić Oktoberfest i przyjść tutaj, aby pozwolić sobie na kieliszek dobrego wina lub szampana
WINZERER FÄHNDL: nie można go pominąć.

Monachium_wyjazd_firmowy Oktoberfest

1 dzień
wyjazd w godzinach wczesnorannych. Przejazd do Monachium. Przyjazd do Monachium w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum BMW lub Parku Olimpijskiego Olimpiapark
Opcja: lunch w piwiarni Ratskeller
Lub
Lunch w piwiarni Der Pschoor

Przejazd na Oktoberfest. Zabawa do późnych godzin wieczornych.
Powrót do hotelu. Nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta: rezydencja Książąt Bawarskich, Ratusz, kościół NMP, kościół św. Michała. Wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- 2 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
- 2 śniadania
- 1 obiadokolacja w restauracji lub hotelu
- bilety na Oktoberfest

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.