Wyjazd integracyjny na Mazury

Wyjazd integracyjny na Mazury, do hotelu Masuria w Łukcie.

Organizujemy wyjazdy firmowe, konferencje, szkolenia i wyjazdy motywacyjne dla firm w hotelach SPA. Przygotujemy ofertę pod Wasz budżet. Skontaktuj się z nami.

Hotel Masuria położony jest w małej miejscowości Worliny k. Łukty. Odległość od Olsztyna to ok. 27km, od Ostródy 16km, do Gietrzwałdu 10km. Hotel leży wśród lasów i nad samym jeziorem Isąg. Mamy własną plażę, molo i dostęp do jeziora. Jezioro Isąg oraz wpadająca do niego rzeka Pasłęka są częścią rezerwatu bobra i czapli szarej. Oprócz tego jezioro jest nie tknięte zbytnio ludzką ręką i bardzo malownicze, zresztą widok na nie i na wyspę po jego środku możecie Państwo podziwiać z okien hotelu, ale też z naszego ogrodu.

Mazury

CENA OBEJMUJE:
- 2 noclegi w pokoju 2 os.
- 2 śniadania
- 1 lunch
- 2 kolacje (1 grillowa, 1 bufetowa)
- wynajem Sali konferencyjnej
- zajęcia integracyjne
- Atrakcje wliczone w cenę pokoju:
• Basen (czynny w godz. 8.00-22.00)
• Sauna sucha (czynna w godz. 8.00-22.00)
• Łaźnia parowa (czynna w godz. 8.00-22.00)
• Jacuzzi na basenie
• Siłownia
• Stół do tenisa
• Piłkarzyki
• Klub nocny

Atrakcje na terenie hotelu dodatkowo płatne:
• 2 korty do tenisa
• 1 łódka wędkarska .
• 4 rowery wodne
• 6 kajaków
• 16 rowerów trackingowych
• 10 kpl kijków do nordic walking
• Kręgielnia (2 tory)
• Bilard (1 stół)
• Zabiegi kosmetyczne, masaże – zgodnie z cennikiem, w załączeniu.
• Kolacja w formie grilla z ogniskiem (o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne)
w drewnianej karczmie nad jeziorem lub na tarasie w restauracji

Atrakcje na życzenie:
• Przewodnik na wyprawę pieszą lub rowerową – cena ustalana zależnie od wielkości grupy i czasu trwania wycieczki
• Instruktor nordic walking - cena ustalana zależnie od wielkości grupy i czasu trwania wycieczki
• DJ z karaoke (7 godzin grania)
• Zespół muzyczny – cena do ustalenia
• Atrakcje Outdoor np. paintball, quady i wiele innych
• Spływ lub wyprawa kajakami

Opis wyprawy kajakami:
Trasa rozpoczyna się w Małej Rusi. Wszyscy uczestnicy zostaną przeszkoleni przez instruktora zanim rozpoczną spływ.
Po rozpoczęciu spływu trasa biegnie w stronę Dużego Szeląga następnie jest wpływ do rzeki Szelążnicy (mówi się, że jest to „Polska Amazonka”).
Po pokonaniu tego odcinka jest posiłek – uczestnicy odpoczywają jedząc lunch. Kolejnym etapem jest trasa biegnąca do jeziora Pałzeńskiego – wpływ w kanał – potem trasa biegnie do Starych Jabłonek. Końcowym etapem jest przepłynięcie przez śluzę i zakończenie spływu.
Trasa jest dość ciężka, ale za to strasznie ciekawa – jest ogromną frajdą dla uczestników, którzy sobie nawzajem pomagają.
Gwarantujemy ratowników, instruktorów, sprzęt oraz ubezpieczenie wszystkich biorących udział w spływie.

• Warsztaty i pokaz kulinarny prowadzony przez naszego szefa kuchni z udziałem gości
• Rejs śluzami po kanale ostródzko – elbląskim
• Wycieczka po Skansenie w Olsztynku z przerwą kawową na terenie skansenu
• Autokar / Bus – wycena zależnie od wielkości grupy i ilości kursów, dowozimy gości na spływ, do skansenu, odbieramy z Olsztyna – inne opcje na zapytanie.
• Jazda konna dla amatorów i profesjonalistów – stadnina 4km od hotelu
• Pole golfowe w Naterkach – 16 km od hotelu

Dodatkowo na życzenie gości możemy zorganizować również inne atrakcje – jeśli macie Państwo ochotę np. na degustację win czy whisky, pokaz barmański, pokaz tańca, kabaret – prosimy o kontakt.

Szlak rowerowy żółty: 24,5 km, Łukta – Komorowo – Pelnik – Łęguty – Grazymy – Wynki – Łukta
Początek trasy: Centrum Łukty – ul. Warmińska (pn - wsch) – przejeżdżamy przez drogę 527 (Olsztyn – Morąg) – kierunek Mostkowo (kilkaset metrów) – w prawo drogą gruntową do Komorowa (wieś zał. W 1354r. , pozostałości folwarku z lat 70 XIXw. rodz. Gortz, do zobaczenia spichlerz, cielętnik, chlewnia i kuźnia) – za wsią droga gruntowa ze starymi lipami – 1,5 km przez pola – stary las – zjazd w dolinę Pasłęki (kilkaset metrów) - tu proponujemy krótki postój ze względu na piękne widoki i bobry (Pasłęka to rezerwat bobrów) – za doliną w prawo – po 3 km leśną drogą gruntową – droga nr 527 – w prawo do mostu na Pasłęce – wieś Pelnik (malownicza, nad jeziorem Isąg) – droga bardzo ruchliwa – zjeżdżamy w centrum Pelnika w prawo z szosy nad kąpielisko – dalej drogą gruntową przecinamy stary drewniany most na Pasłęce – dalej szutrową drogą przez las wzdłuż jeziora Isąg – szkółka leśna Żelazowice – oznakowane krzyżowania dróg – Łęguty – czwarte przecięcie Pasłęki – we wsi do zobaczenia: kościółek, cmentarz wiejski – dalej brukowano – szutrową drogą jedziemy do Grazym (folwark rodziny von Stein sprzed 300 lat i pałac z pocz. XXw.) – z Grazym piękną aleją lipową docieramy do lasu – osada Wynki n. jeziorem Łoby – gruntowa droga początkowo przez las i polami – 4 km i jesteśmy w Łukcie – koniec.

Szlak rowerowy zielony: 27, 9 km, Łukta – Dragolice – Florczaki – Nowaczyzna – Swojki – Żabi Róg – Gubity – Kozia Góra – Gucin – Kolonia Mostkowo – Łukta
Początek trasy: Łukta – ul. Mazurska w kierunku Morąga – po lewej średniowieczny kościół kryty gontem – za cmentarzem przed boiskiem skręcamy w lewo – polna droga w kierunku Dragolic – za osadą do drogi żużlowej i w prawo – 5 km drogą (przez las, później wzdłuż jeziora Długiego, polami) – Florczaki (tu łączy się szlak niebieski) – gdy skręcimy w prawo: przez Ramoty do Łukty, gdy w lewo: po 2 km mamy jezioro Gil – we Florczakach warto zobaczyć: kościół św. Antoniego z 1796r., drewnianą wieżę dzwonniczą – jedziemy dalej i przekraczamy we wsi drogę nr 527 i wjeżdżamy na polną drogę – po 3 km osada Nowaczyzna (za skrętem w lewo po prawej – stoi ogromny dąb pomnik przyrody) – kolejny skręt w prawo – wieś Swojki – przekraczamy rzeczkę Swojkę – Żabi Róg – na początku wsi skręt w prawo – Lusajny – przekraczamy pierwszy wiadukt i jedziemy szlakiem w prawo – przed Gubitami przecinamy linię kolejową Olsztyn – Morąg – po 2km – Kozia Góra (pozostałości majątku rodziny von Borck) – przed wsią K. Góra w lewo – kierunek Gucin – 2 km – droga asfaltowa Wilnowo – Mostkowo – skręt w prawo – Kolonia Mostkowo – 3km – osada Maronie – tuż za osadą szosa do Łukty – mostek na rzeczce Morąg – z prawej mijamy wieś Ramoty – przejeżdżamy szosę 527 – centrum Łukty – koniec

Szlak rowerowy niebieski: 27,3 km, Łukta – Molza – Dąg – Plichta – Tabórz – Niedźwiady – Białka – Kolonia Florczaki – Dragolice – Łukta
Początek trasy: Centrum Łukty – kierunek Ostróda – po ok. 1km w lewo – wieś Molza (XVw.) – asfaltowa szosa – Dąg (1362r. ) – Plichta – kierunek zachód – po ok. 1,5 km – mostek na Tabórzance – za mostkiem w prawo – Rezerwat Sosny Taborskiej (270 lat) jest to ostatni odcinek ścieżki dydaktycznej : warto zwiedzić całą o ile czas pozwala – Tabórz (XVIIw) – z szosy w lewo – szutrowa droga – osada Niedźwiady – w osadzie w prawo – drewniany mostek na Tabórzance – po 1,5 km – osada Białka – po 1,5 km przesmyk między jeziorami Gil i Długie – na rozdrożu za kąpieliskiem w prawo – kierunek kolonia Florczaki – wzdłuż jeziora Długiego – skrzyżowanie dróg obok leśniczówki Dragolice – przez las do drogi nr 527 Olsztyn – Morąg – droga gruntowa – wieś Ramoty – z lewej widać jezioro Morąg z Wyspą Lipową (rezerwat czapli siwej i kormorana) – w Ramotach przekraczamy rzekę Łukciankę – w prawo drogą asfaltową 530 Łukta – Mostkowo – 2 km – centrum Łukta – koniec

IMPREZY INTEGRACYJNE DLA FIRM
I WARIANT
Poszukiwanie skarbów

Zabawa polega na dotarciu do określonego miejsca i tam odnalezieniu skarbu. Grupa zostanie podzielona na mniejsze zespoły. Uczestnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi miejscami do których trzeba dotrzeć i rozszyfrować zagadkę – każda z grup będzie miała inną trasę do pokonania i inne zagadki do odgadnięcia. Dodatkowo grupa otrzymuje kompasy, które będą pomocne do określenia kierunku marszu.
Każda z grup na początku zabawy otrzymuje mapy z zaznaczonym I etapem trasy - zaznaczone miejsce startu oraz miejsce w którym po dotarciu do niego, odgadnięciu zagadki – wskazówki, członkowie grupy odnajdą mapy do II etapu trasy. Mapy II etapu trasy mają oznaczone miejsce docelowe, gdzie trafić mają wszystkie grupy. Po dotarciu w ostatnie miejsce uczestnicy znajdują wykrywacze metalu przy pomocy których szukają zakopanego klucza do skarbu. Skarbem mogą być drobne nagrody jak puszki napojów, słodycze, dodatkowo zamawiający ma możliwość dostarczyć własne nagrody. Tak więc w zabawie tej liczy się dobra orientacja w terenie, poprawne czytanie map topograficznych oraz znajomość posługiwania się kompasem. Do tego liczy się czas, w jakim grupa dotrze do miejsca docelowego.

Zapewniamy: dobrą zabawę oraz przewodników, którzy będą dbali żeby grupa zbytnio nie zgubiła się w terenie (jednakże to uczestnicy będą musieli sami odczytywać mapę
i wskazania kompasu oraz decydować którędy mają iść).

II WARIANT
Budowanie tratwy
Wspólne budowanie tratwy to kreatywna, wesoła zabawa, która uatrakcyjni każdą imprezę integracyjną, dostarczając jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Wspólne zmagania będą prawdziwym wyzwaniem dla pomysłowości członków grupy i sprawdzianem umiejętności pracy zespołowej. Członkowie zespołu, z dostępnych, niewyszukanych materiałów, takich jak dętki, deski czy sznurek, muszą zbudować tratwę i wykonać określone zadanie – dopłynąć do oddalonej od brzegu boi. To będą spore emocje!
Elementy do budowy tratwy trzeba będzie zdobyć w przygotowanych zadaniach team-buildingowych:
- zagadki logiczne
- mega supeł
- ślimak
- labirynt
- cesarska łamigłówka

III WARIANT
Budowanie modelu samochodu
Uczestnicy integracji będą mieli do przygotowania, skonstruowania model samochodu. Kapitan drużyny wylosuje model samochodu i informacje z charakterystycznymi elementami, które powinien zawierać. Po krótkim instruktarzu zaczynają się prace konstruktorskie. Po około trzech godzinach prace nad modelem zakończą się. Pojazd będzie musiał w momencie prezentacji przewieść min. jedną osobę na odległość kilku metrów.
Grupa będzie miała około 3 minuty, by zaprezentować swoje auto, opowiedzieć o historii jego powstania. Wszystko to będzie prowadzone przy stałej opiece konferansjera.

Zdobywanie materiałów na budowę
Grupy będą mogły zdobyć dodatkowe elementy do budowy bolidów w następujących konkurencjach team buildingowych
Mega Supeł
Zagadki logiczne
Pomost
Gąsienica

Zapewniamy:
- przygotowanie elementów do konstrukcji samochodów (kartony, listewki, sznurki itp.)
- narzędzia do budowy aut (młotki, piłki do drewna, takery, nożyki do kartonów, nożyczki )
- kleje, farby (spray)
- obsługa i pomoc instruktorów
- prowadzenie imprezy
- nagrody za uczestnictwo - dyplomy