Wyjazd incentive na Bali

Incentive Travel na Bali

Indonezja_Bali_wyjazdy_firmowe

Wyspa leżąca na 5* szerokości płd, na Morzu Południowochińskim, pomiędzy Australią a Borneo, politycznie należąca do Indonezji, faktycznie (ze względów kulturowych) będąca jakby odrębnym państwem, zamieszkała przez 3,5 mln mieszkańców. Ta niewielka wyspa posiada wspaniałe plaże, piękne wulkaniczne góry osiągające wysokość 3110 m npm, wspaniałe jeziora, dziką dżunglę, tysiące hektarów tarasów ryżowych przyklejonych do większości wzgórz i dolin nadających Bali tak charakterystycznego, niezwykłego wyglądu, setki wiosek, spośród których prawie każda jest skansenem, nowoczesne lotnisko i najlepsze na świecie hotele oraz to, co stanowi o niezwykłości i unikalności Bali - jej niezwykła, niepowtarzalna architektura i kultura. Społeczność Bali wyznająca lokalną odmianę hinduizmu jest najbardziej religijną społecznością na świecie! Całe codzienne życie Balijczyków przepojone jest mistycyzmem i wiarą, że dosłownie każdy przejaw życia codziennego jest pod kontrolą innego boga. Większość Balijczyków praktykuje składanie ofiar bogom (owoce, kwiaty, pęczki kłosów ryżu) kilka razy dziennie. Stąd ta niespotykana gdzie indziej na świecie ilość ołtarzyków, kapliczek. Są ich dziesiątki tysięcy i są praktycznie wszędzie. Obowiązkowo kilka na każdym podwórku, w hotelach, biurach, na lotnisku i w innych miejscach publicznych. Każda wieś ma kilka swoich świątyń, swoje świątynie mają Wisznu i Siwa oraz dziesiątki innych pomniejszych bogów. Na tarasach ryżowych aż gęsto jest od świątynek poświęconym bogom i duszkom, które zapewnić mają dobre zbiory. Gęsto też jest nad polami ryżowymi albowiem jedną z form kultu religijnego na Bali jest... puszczenie latawców. Tysiące latawców zacumowanych na stałe „wisi” nad polami ryżowymi i wioskami jako nadpowietrzne świątyńki bogów przestworzy! Stąd wykorzystywane we wszystkich kampaniach reklamowych Bali hasło: „Wyspa tysiąca Bogów„
Kiedy do tego dodamy wszechobecną, unikalną, spotykaną tylko na Bali architekturę otrzymamy obraz tej niezwykłej wyspy. Plaże Bali są ani lepsze ani gorsze od plaż Acapulco, Seszeli, Mauritiusa czy Phuketu. O niezwykłości i popularności Bali świadczy jej kultura i architektura. Na szczęście miejscowe władze nie dopuściły do zeszpecenia Bali zunifikowaną architekturą europejsko-amerykańską. Na wyspie nie ma wieżowców, ani żadnej tzw. nowoczesnej budowli. Nawet wielkie budynki użyteczności publicznej (lotnisko, hipermarket Cash&Carry) zbudowane zostały w balijskim stylu z użyciem tradycyjnych materiałów (płaska pomarańczowa cegła, płaskorzeźby, zagięte na rogach ceramiczne czerwone dachy) i zdobnictwa o motywach religijnych. Kolejnym elementem unikalności Bali są jej mieszkańcy: spokojni, wiecznie uśmiechnięci, tolerancyjni dla przybyszów. Pojecie wojny religijnej dla przeciętnego mieszkańca Bali jest kompletnie nie zrozumiałe. W harmonii żyją tam obok siebie wyznawcy hinduizmu, buddyzmu, animiści i chrześcijanie. Kobiety ubierają się w kolorowe zawoje na kształt hinduskich sari. Mężczyźni noszą kraciaste spódnice sarongi, agłowy przyozdabiają charakterystyczną chusteczką. Oczywiście na takiej mistycznej wyspie odbywają się dziesiątki wielkich religijnych świąt mających najczęściej charakter wielkich kolorowych ceremonii. Stąd każdy turysta podczas nawet tygodniowego pobytu na Bali ma szansę natknąć się na kolorowe procesje blokujące często gęsto ruch drogowy.
Kolejnym elementem atrakcyjności Bali jest jej natura: jest to wyspa wulkaniczna, ukształtowana w wyniku gwałtownych erupcji wulkanicznych 8mln lat temu. Stąd krajobraz Bali jest pełen dolin, wzgórz, jarów, gór. Nieliczne płaskie tereny na płd-wschodzie wyspy wykorzystane zostały pod gęstą zabudowę. Tam powstały wszystkie trzy kurorty Bali: Kuta, Sanur i Nusa Dua oraz stolica wyspy, miasto Denpasar (370tys mieszkańców).
Infrastruktura jest dobrze rozwinięta: duże międzynarodowe lotnisko Ngurah Rai, gęsta sieć dróg o dobrej nawierzchni, sprawna sieć telefoniczna (działają wszystkie polskiesieci), woda z wodociągów, setki restauracji, sprawiają, że pobyt na Bali jest komfortowy. Na dodatek hotele na Bali uznawane są za najlepsze na świecie!

Hotele zlokalizowane są głównie w trzech kurortach:
Kuta – jest to najstarszy, najbardziej popularny i największy kurort. Wzdłuż nadmorskiej drogi na zachodnim wybrzeżu, od plaży Kartika aż po plażę Legian zlokalizowanych jest ponad setka hoteli o niskim standardzie, popularnych wśród młodzieży i turystów o niższych budżetach. Pomiędzy nimi jedynie jako rodzynki ulokowały się dobre 4 i 5 * hotele. Kuta ożywa nocą – są tam dziesiątki sklepów, restauracji, night clubów ze słynnym Hard Rock Cafe na czele. Jest to niewątpliwie centrum życia nocnego Bali. Jest tam tłoczno i głośno.

Sanur – leżący w odległości ok. 20 km od Kuta na wschodnim wybrzeżu. W tym spokojnym miasteczku zbudowanych zostało kilkanaście pięknych hoteli, leżących w tropikalnych ogrodach, przy pięknej piaszczystej plaży. Hotele w Sanur leżą bezpośrednio przy plaży. W Kuta zawsze są oddzielone pasem nadmorskiej promenady. Kuta jest głośne i tętni życiem, Sanur jest spokojne i ciche. W Sanur nie ma takiego zagęszczenia sklepów i restauracji jak w Kuta.
Jednakże najsłynniejszym kurortem Bali jest :
Nusa Dua - zwana powszechnie „Rajem na Ziemi”. Jest to oczywiście raj nie mający nic wspólnego z rzeczywistością Bali czy reszty Indonezji. Powstał w połowie lat osiemdziesiątych, na uprzednio bezludnym półwyspie na południowym krańcu wyspy. Jest to oaza luksusu składająca się z kilkunastu wyłącznie 5* hoteli i kilku tysięcy hektarów cudownego ogrodu – parku, z idealnie wystrzyżoną trawą, fontannami, klombami egzotycznych kwiatów, super eleganckimi restauracjami, sklepami i... strefą wolnocłową. To właśnie Nusa Dua i zlokalizowane tam hotele (Hilton, dwa Sheratony, Grand Hyatt, Nikko, Putri, Club Med, Nusa Dua Beach) rozsławiły Bali jako Raj na Ziemi. Wszystkie zbudowane są w owym balijskim stylu architektonicznym, każdy z nich leży przy plaży w kilkudziesięciu hektarowych ogrodach iluminowanych nocą. Obsługa w tych hotelach również uznawana jest za najlepszą na świecie. W gigantycznych lobby bez ścian przez całą dobę grają balijscy muzykanci na gongach, co nadaje tym hotelom niepowtarzalną atmosferę totalnego relaksu. Wszystkie z tych hoteli mają ponad standardowe wyposażenie konferencyjne, gdyż ambicją większości światowych koncernów jest organizacja ich konferencji czy też wyjazdów motywacyjnych właśnie w Nusa Dua. Na terenie hotelu Sheraton zlokalizowane jest pan-azjatyckie centrum kongresowe dla 9 tysięcy uczestników. To tutaj odbywają się coroczne szczyty krajów ASEAN oraz inne konwencje o światowym znaczeniu. To tutaj znajduje się jedna z najsłynniejszych restauracji świata „Ulam”, której gośćmi byli min: Ronald Regan, Arnold Schwartzeneger, F. Mitterand, Claudia Schiffer i wiele innych gwiazd ze świata polityki, businessu i rozrywki.
Jednym słowem Bali to centrum światowej turystyki wakacyjnej i businessowej, idealne miejsce do organizacji wyjazdowej firmowej konferencji lub wyjazdu incentive travel
Jest tylko jeden możliwy problem: jeśli gdziekolwiek indziej zorganizujecie Państwo konferencję w przyszłości, istnieje niebezpieczeństwo, że wszyscy będą wspominali: „a na Bali było lepiej...”

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Czas przelotu z Warszawy – ok. 18 – 20h. Brak bezpośrednich lotów z Europy.
Najlepsze połączenia zapewniają Malaysia Airlines (via Kuala Lumpur ), Singapore Airlines ( via Singapur ), Cathay Pacific ( via Hong Kong ), Thai Airways ( via Bangkok ), KLM via Amsterdam, Qatar via Doha.
lokalny czas : + 7/6 godzin
Kraj : Indonezja , Bali - jedna z wysp indonezyjskich
stolica wyspy Bali : Denpasar ( 370.000 mieszkańców)
waluta : rupie indonezyjskie ( kurs : 9.000 rupii = 1 USD)
klimat : tropikalny z monsunami (czerwiec / wrzesień – pora sucha ) grudzień/ marzec- pora deszczowa ) . W pozostałych miesiącach przelotne tropikalne deszcze. Średnie temperatury roczne: 28 – 33C na wybrzeżu / 24-26C w głębi wyspy. Wilgotność powietrza 60-90% . Turystykę można uprawiać przez cały rok.
religia: 95% hindu ‘darma’, 5% muzułmanie ,chrześcijanie i buddyści.

wiza : wydawana na lotnisku po przylocie ( koszt 25 USD ). Foto nie wymagane
telefony GSM: wszystkie polskie sieci maja roaming na Bali.
Karty kredytowe: w powszechnym użyciu. Hotele, duże sklepy i restauracje
akceptują wszystkie popularne karty kredytowe ( Visa, Master, Amex, Dinners, JCB )
bankomaty : liczne w Denpasar, Kuta i większych miasteczkach.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU INCENTIVE

DZIEŃ 1
- przylot na Bali
Na grupę oczekuje szpaler balijskich hostess ubranych w tradycyjne stroje. Hostessy zarzucają Gościom girlandy storczyków. Na gości czeka open bar z napojami ( woda mineralna, softy, piwo ) oraz zimne ręczniki. Balijczycy ubrani w stroje ludowe witają grupę bannerem firmowym. Portierzy przejmują bagaże od uczestników. Transport bagaży oddzielnym środkiem transportu. Walizki zostaną dostarczone bezpośrednio do pokoi uczestników. Policja drogowa na motorach podprowadza kawalkadę luxusowych vanów Lexus Alphard i konwój eskortowany przez Policję na sygnale wyrusza z lotniska do hotelu. Transfer do hoteli w rejonie Nusa Dua ok. 25-30 minut.

„VIP Welcome and transfer” na lotnisku na Bali
Zakwaterowanie w wybranym hotelu.
Czas wolny / relaks po podróży
Lunch/kolacja indywidualnie.
DZIEŃ 2
Śniadanie i lunch indywidualnie w hotelu
Wypoczynek All inclusive
15,00h Zebranie w Sali Konferencyjnej. Prezentacja programu oraz wyświetlanie filmu o Bali i pokaz slajdów.
15,30h Wyjazd: konwoju samochodów VWOpen Cab. *
*na Bali zgromadzono unikalną kolekcję kilkudziesięciu samochodów VW rocznik 1941. Zostały pomalowane na zwariowane kolory i służa teraz turystom/
17,00h zwiedzanie świątyni Mengwi ( 30 min )
18,00-19,00h obserwacja zachodu słońca w Tanah Lot
Przejazd kolumny VW Open Cabs do Jimbaran.
Ok. 20,00h : BBQ Seafood Dinner w Jimbaran* + występ kwartetu muzycznego specjalnie dla grupy. Specjalnie udekorowana sekcja na plaży, flagi umbul-umbul z logiem Klienta. Na stołach listy powitalne z opisem kolacji i przepisami jak takie dania seafood przygotować w Polsce. Przy deserze : kelnerzy wnoszą tacę z arbuzem z wyrzeźbionym logiem Klienta ( jeśli ma takie logo, że się da wyrzeźbić !).

Na koniec: wszyscy uczestnicy dostają latawce i organizujemy zawody: czyj latawiec poleci najwyżej.
Jeden specjalny, największy latawiec z Logiem klienta z podczepioną gondolą w której będzie się znajdowało „światełko do nieba” oraz koszyk na wrzucanie kartek z życzeniami do Nieba ( np. żeby pannę Krychę z finansowego szlag trafił lub inne pobożne życzenia firmowe. Prezes ( lub inna najważniejsza osoba z firmy ) dostaje od nas z zaskoczenia listę wynagrodzeń z wpisanymi nowymi pensjami, podpisuje ją i wkłada do latawca !, który nową listę płac unosi do Nieba !
Menu: grillowane: red snapper , krewetki, małże, kalmary, ryż, szpinak wodny, zestawy sambali i sosów, owoce, kawa/herbata, soft.

* Jimbaran. Jest to plaża położona pomiędzy Nusa Dua i Kuta, gdzie na długości ok. 2 km zlokalizowanych jest, jedna przy drugiej, około 100 „grill restauracji”. Surowe produkty: ryby, krewetki, ośmiornice, małże, langusty, abalony, squidy, kałamarnice, kraby etc; kupuje się „na wagę” bezpośrednio z łodzi lub akwariów, a kucharze przyrządzają je na rozpalonych olbrzymich grillach. Stoły ustawione są na plaży, niektóre dosłownie na linii brzegu. Miejsce to nie ma nic wspólnego ze standardami 5*, jest jednak niewątpliwą atrakcją turystyczną Bali, a główny urok tego miejsca stanowi niezwykłe wręcz skomasowanie takiej ilości grilli w jednym miejscu. Na każdym stole płoną świece, tak więc plaża Jimbaran wieczorem wygląda jak... pas startowy lotniska. Goście z najbardziej renomowanych 5* hoteli w Nusa Dua tłumnie odwiedzają to miejsce nie tylko z chęci zapoznania się z miejscowym kolorytem ale również dlatego, że serwowane tam dania Seafood” są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. „Tajemnicą kuchni” tego miejsca jest fakt, że w grillach używany nie jest „zwykły” węgiel drzewny tylko węgiel uzyskany ze skorup orzechów kokosowych. Właśnie ten nietypowy rodzaj węgla nadaje wszystkim potrawom serwowanym w Jimbaran taki unikalny i oryginalny smak.
Ok. 22h powrót do hotelu autokarem ( ok. 20 min )
DZIEŃ 3 KINTAMANI JEEP CONVOY
Zwiedzanie Bali w konwoju “Jeepów” samodzielnie prowadzonych przez uczestnikówto jedna z naszych sztandarowych imprez na Bali. Kintamani to nazwa wioski i zespołu świątynnego położonego w najdalszym punkcie trasy tzw “małej pętli” tzn najpopularniejszej trasy wiodącej z nadmorskich kurortów poprzez szereg miasteczek i wiosek ( Batubulan, Mas, Gianyar, Bangli, Tampaksiring ). Trasa wiedzie głównymi i bocznymi asfaltowymi i nie ma na niej elementów offroad. Czytając ten program łatwo można popaść w błędne przekonanie , że jest to jeden z jakże typowych w wielu tropikalnych krajach “tour” . Nic bardziej mylnego. Odwołujemy się w tym miejscu jeszcze raz do wstępu o magicznej wyspie Bali. Trasa naszej wycieczki wiedzie poporzez wioski i miasteczka o bajkowej architekturze. Takiej architektury nie ma nigdzie indziej na świecie !!! Architektura z Bali jest podobnie niepowtarzalna jak sakralna architektura Tajlandii i Birmy. Podróżując zarówno po Europie, Amerykach północnej i południowej spotykamy się z pewnym schematem architektury europejskiej. Czy to w Argentynie, Peru, Chile, Meksyku , na Kubie czy w USA etc spotykamy katedry, zamki, pałace , rezydencje o typowym wygladzie europejskim ( z mniejszymi lub wiekszymi dodatkami lokalnego kolorytu ). Jedynie monumentalne pozostałosci architektury Majów, Azteków, Tolteków sa charakterystycznymi elementami tamtych rejonów. Na Bali nie ma żadnych europejskich wpływów a mijane wioski i miasteczka wyglądają “jak z innej galaktyki”. Na trasie konwoju zatrzymywać sie bedzie mozna ( w/g preferencji uczestników ) w wioskach srebrników, złotników, rzeźbiarzy, tkaczy, malarzy etc. Poszczególne wioski maja swoją specjalizacje i w każdej z nich znajdują się liczne galerie a rzeźby ( w dziesiątkach tysiecy egzemplarzy ) wystawione są wzdłuz trasy przejazdu.
08,00h sniadanie w hotelu . Zebranie w Sali konferencyjnej. Briefing wyjazdu i omówienie zasad bezpieczenstwa.
09,00h. POLICJA DROGOWA formułuje konwój i eskortuje na sygnale grupe przez cały dzień.

Na trasie konwoju: tarasy ryżowe i bajkowa architektura Bali
10,00h - wizyta w wiosce Batu Bulan, gdzie: udział w spektaklu Barong & Kiris Dance.
11,30h - przejazd do wioski Mas ( centrum rękodzieła : rzeźbiarstwo w drewnie ). Na miejscu w galerii rzeźbiarskiej “Marka” – prezentacja szlachetnych gatunków drewna tropikalnego i pokaz sztuki rzeźbienia i możliwość dokonania fantastycznych zakupów *

* Większość turystów niezależnie od narodowości i kraju, do, którego podróżują zainteresowana jest zakupem tzw lokalnych pamiątek. Nakręca to na całym świecie business produkcji tzw. pamiątek. W wielu przypadkach „pamiątki” produkowane są masowo w Hong Kongu i Chinach i eksportowane na cały świat. W wielu przypadkach są to „pamiątki – koszmarki”. Na Bali lokalne „pamiątki” to DZIEŁA SZTUKI. Balijczycy to chyba najbardziej kreatywny artystycznie naród na świecie. Oprócz malarstwa, sztuki użytkowej rzeźba to najbardziej charakterystyczny produkt talentu Balijczyków. Galeria Marka jest jedną z najlepszych galerii rzeźbiarstwa na Bali. Eksponowane tam produkty są wykonane z najlepszych gatunków drewna a wartość artystyczna oferowanych rzeźb jest bardzo wysoka. Zadziwia nas maestria form i niesłychana precyzja rzeźbionych detali.

13,00h - przejazd do Kintamani – miejsca skąd rozpościera się spektakularny widok na aktywne wulkany Batur (1730 m npm) i Agung (3141 m npm ) i położone na wys. 1600 m n p m jezioro.
-14,00h lunch bufet w restauracji Guanawan z fantastycznym widokiem na wulkan i jezioro Batur
-kontynuacja podróży : przejazd do Pura Besakih centrum religijnego Bali.
-po drodze : słynne balijskie ryżowe tarasy i zatrzymanie na zakupy w jednym z centrów sprzedających wyroby rękodzieła balijskiego.

W Pura Besakih – uczestnicy otrzymają od nas : „udangi” – tradycyjna ozdoba męskiej głowy na Bali ( rodzaj chusty zawiązywanej wokół głowy ), sarongi – typowy strój męski i damski znany również z Indii, Birmy i Ceylonu ( rodzaj spódnicy z batiku zawiązywanej wokół bioder ).

W tym tradycyjnym stroju w towarzystwie lokalnych kapłanów przewodników przejdziemy przez kompleks 30 świątyń rozlokowanych u podnóża świętej góry Balijczyków , wulkanu Agung. Po uzgodnieniu z uczestnikami istnieje możliwość wzięcia udziału we wspólnej ekumenicznej modlitwie prowadzonej przez balijskich kapłanów i otrzymania od nich błogosławieństwa zgodnie z lokalnym rytuałem : wodą święconą, ryżem i płatkami kwiatów. Balijczycy, ich religia i kapłani to całkowite przeciwieństwo dogmatycznego i nietolerancyjnego islamu a i niestety również chrześcijaństwa skłonnego do działalności misyjnej. Religja Balijska jest najbardziej tolerancyjną religią świata. Kapłani proszą o wspólne modły w ich świątyni do ... dowolnego Boga. Mimo , że panteon bogów balijskich liczy ich ponad 20,000 to trzema głównymi bogami są Wisznu, Brahma i Siwa. Niemniej ważnymi bogami są Garuda, Ganga, Kali, Ganesza, Sita , Indra, Saraswati. Pomimo tego Balijczycy wierzą w ... jednego Boga ! Trudne do pojęcia ? Wielu szczegółowych informacji na temat religii i systemu filozoficznego Balijczyków przekażemy na miejscu. Ta wiara w jednego Boga ( mającego tysiące wcieleń ) leży u podstaw przekonania Balijczyków, że w sumie wierzymy w tego samego Boga. Udział niektórych naszych dotychczasowych grup w tego typu modłach i medytacjach dostarczył naszym uczestnikom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń ( zdarzało nam się, że uczestnicy ze wzruszenia płakali!!!)

Ok 18,00h – ostry zjazd w dół ( Besakih leży na wys. 1800 m npm ) ok 45km do miasteczka Klungkung. Tam zobaczymy jeden ze słynnych pałaców królewskich zlokalizowanych na wodzie.
Ok. 20h powrót do hotelu Kolacja w hotelu Grand Mirage.
DZIEŃ 4 i 5
Całodzienny pobyt i relaks w hotelu wg formuły „All inclusive” lub FB
Dla ochotników: ten dzień przeznaczony na realizację ewentualnych indywidualnych wycieczek i aktywności. W dniu przylotu na Bali wszyscy uczestnicy otrzymają wydrukowane w jęz. polskim informatory o możliwościach zwiedzania Bali oraz wysp sąsiednich. Możliwe sa jednodniowe wypady na wyspę Java ( do Jogyakarty ) na Lombok, wyspy Gili, wyspę Lembongan.
DZIEŃ 6
08,00h śniadanie w hotelu
DZIEŃ NA MOKRO – RAFTING NA RZECE AYUNG + BALI BIRD PARK
09,00h wyjazd autokaru z hotelu

W prawie zgodnej opinii doswiadczonych turystów jak i naszej rafting na rzece Ayung jest najlepszy na świecie. Trasa spływu liczy ok 9km , wiedzie pięknym kanionem górskiej rzeki. Brzegi kanionu kipią od bujnej tropikalnej zieleni a na górze na stoków widać pola ryżowe i plantacje palm kokosowych, lychi i mango. Woda w rzece ( pomimo , że jest to górska rzeka ) ma temperaturę 25*C. Kmontakt z wodą nie jest więc nieprzyjemny jak ma to miejsce w wielu innych miejscach na swiecie a wrecz przeciwnie. Woda jest krystalicznie czysta. W międzynarodowej szescistopniowej skali trudności rafting na Ayung klasyfikowany jest na 2/3* ( w zależności od opadów i stanu wody ). Wszyscy uczestnicy otrzymaja kamizelki i kaski. Na każdym pontonie bedzie też “raft master” , który jest dodatkowo animatorem doskonałej zabawy. W połowie spływu przystanek pod wodospadami i na kilkusetmetrowym odcinku rzeki mozliwość “body raftingu”.

Spływ trwa ok 2h.
Na poczatku i końcu trasy znajdują się szatnie, toalety, sklepy, kafejka. Uczestnicy otrzymaja ręczniki i torby żeglarskie na rzeczy osobiste.
Ok 13h - piknik lunch w punkcie końcowym
Ok 14h – przejazd do Bali Bird Park

Bali Bird Park, to obok Parku Ptaków z Singapuru najwiekszy i najpiekniejszy tego typu park w Azji. Zgromadzono tam tysiacei okazów niezwykłych tropikalnych ptaków nie tylko z całej Indonezji ale także z Australi, Afryki i Ameryki Płd. Oprócz ptaków zobaczymy tam również motyle, słynne Smoki z Komodo ( Warrany ) oraz niezwykłe palmy i kwiaty, jakoże jest to również ogród botaniczny. Możliwość “rozmowy” ze słynnymi papugami Ara jest równiez atrakcją tego parku.
Jednakże najwiekszą atrakcja tego parku jest to, że zgromadzoen tam ptaki zyją w ogromnych wolierach na wyposazonych na kształt swojego środowiska naturalnego. Zwiedzajacy chodzą wyznaczonymi ściezkami i mają bezpośredni kontakt z ptakami. Tylko ptaki drapiezne eksponowane są w klatkach jak w ZOO

Ok. 18h powrót do hotelu.
20,00h GALA THEME DINNER
a. W hotelu :Bufet specjalnie dla grupy usytuowany przy plaży. Na balijskiej scenie występy artystyczne specjalnie dla grupy. Stoły bankietowe i specjalna balijska dekoracja zapewnią specjalny nastrój tego wieczora. Po występach folklorystycznych: kwartet muzyczny będzie umilał czas.
b. W Kerambitan lub Thaman Begawan ( opcjonalnie do wyboru )
Podczas gala dinner: wręczenie pamiątkowych rzeźbionych balijskich tabliczek.

22,30h : dla chętnych autokar do Kuta i eksploracja „Kuta by night”.
Zespół przewodników Polow do dyspozycji ochotników. Przewodnicy mogą zaprowadzić grupę ( grupy ) ochotników do najpopularniejszych „night spots of Kuta” tj: Hard Rock Cafe czy do dwóch najpopularniejszych dyskotek: Paddy’s i Bounty ( gwarantowana falująca w transie dzicz kilkuset Australijczyków ! ), do nocnych klubów Musro czy drink barów na ulicy gang Poppies. W rejonie nocnych rozrywek liczne salony masażu( do 24h) , sklepy, boutiqi (do 23h) oraz bary, restauracje, kluby ( czynne najczęściej do 5h ).
02h- odjazd pierwszego autokaru do hotelu.
03h – odjazd drugiego autokaru do hotelu
DZIEŃ 7
Śniadanie i lunch w hotelu wg formuły All inclusive
- wykwaterowanie i przejazd na lotnisko
- wylot do Polski

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.