Safari w parkach Wyjazd incentive travel

Wycieczka firmowa do Kenii

Organizujemy wyjazdy firmowe (wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel).Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów firmowych na zamówienie.Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Dzień 1 Nairobi K
Przylot do Nairobi na lotnisko międzynarodowe Jomo Kenyatta. Powitanie przez przedstawiciela kontrahenta.

Miasto Nairobi - stolica Kenii - wyrosło w ciągu jednego wieku na słonych, bezludnych bagnach.
Masajowie nazywają to bagno Ewaso Nai'beri - miejsce zimnej wody. Nowoczesne Nairobi jest stolicą safari w Afryce, ale współczesny świat szybko dogonił miasto, które stało się jednym z największych i najciekawszych w Afryce.
Niektóre z wycieczek, które można zorganizować w Nairobi w czasie wolnym to: city tour, wizyta w Giraffe Centre, Muzeum Karen Blixen, zwiedzanie Parku Narodowego Nairobi i posiłek w słynnej restauracji Carnivore.
Kolacja i safari cat show w hotelu.

Dzień 2 Jezioro Naivasha Ś, L,K

08:30 Po śniadaniu przejazd nad jezioro Naivasha - po drodze. Zatrzymamy się na krawędzi wielkiej skarpy, gdzie poniżej, w dole, rozciąga się Wielki Rów Afrykański.
10:30 Przyjazd nad Jezioro Naivasha.
13:00 Lunch w formie bufetu.
Popołudniu wycieczka łodzią na wyspę Crescent.
Jezioro Naivasha - jezioro słodkowodne o powierzchni około 140 km2 i średniej głębokości pięciu metrów.
Na początku 20 wieku jezioro całkowicie wyschło. Przestrzeń została zagospodarowana, ale po kilku latach na skutek ulewnych deszczy jezioro powróciło do istnienia, pochłaniając nowo powstałe osiedla.

Rejs statkiem na Crescent
Crescent Island jest prywatnym rezerwatem, gdzie można udać się na pieszą wędrówkę i podziwiać życie zebry, gazeli, małpy czy żyrafy.

Kolacja u nocleg w hotelu Lake Naivasha Sopa Lodge

Dzień 3 Jezioro Naivasha Ś, L,K
08:00 Śniadanie
09:00 Zajęcia grupowe
13:00 Lunch
15:00 Zajęcia grupowe i relaks na basenie.
18:30 Kolacja i nocleg w hotelu Lake Naivasha Sopa Lodge

Dzień 4 Masai Mara Ś,L,K

08:00 Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu Narodowego Masai Mara. Jest to położony w Kenii skrawek Parku Narodowego Serengeti, (którego większa część leży w obrębie Tanzanii). Mieszkają tu wszystkie Zwierzęta należące do tzw.Wielkiej Piątki. Żyje tu 3000 słoni, wiele lwów, lamparty, gepardy, a nawet powoli odbudowująca się populacja czarnych nosorożców. Są też hipopotamy i krokodyle oraz setki gatunków ptaków. Pofalowana sawanna jest także domem dla antylop, gazeli, bawołów i żyraf.

Najciekawsze krajobrazowo i zoologicznie są rejony zachodnie rezerwatu nad rzeką Mara. Na ziemi tej mieszkają Masajowie, których zwykle można spotkać podczas wypasu bydła.
Rezerwat Maasai Mara, robiący wrażenie na każdym możliwym poziomie, ale zwłaszcza jeśli chodzi o drapieżniki. Można tu spotkać wspaniałe lwy odpoczywające w cieniu, samotne gepardy widywane na równinach, hieny przy swoich norach, nawet lamparty są widywane regularnie na niektórych terenach. Mniejsze równiny zamieszkują wszystkie trzy gatunki szakali oraz wiele gatunków endemicznych ptaków, w miejscach skalistych znaleźć można kolorowe jaszczurki.
To nie jest niezwykłe, że w Maasai Mara można zobaczyć tzw "wielką piątkę" w skład, której wchodzą takie zwierzęta jak: lew, lampart, nosorożec, słoń i bawół.

15:30 Popołudniu poszukiwanie bardziej dzikich zwierząt, w tym Wielkiej Piątki (lwa, lamparta, nosorożca, słonia oraz bawoła).
18:30 Po safari transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu Mara Sopa Lodge

Dzień 5 Masai Mara Ś,L,K

06:00 Obudzi Państwa piękne afrykańskie słońce. W lobby będzie czekała na Państwa kawa, herbata i ciasteczka.
06:30 Kolejna przygoda z safari - w poszukiwaniu dzikich zwierząt.
Wczesne poranki i wieczory są najlepszym momentem, aby zobaczyć dzikie koty podczas polowania.
08:30 Powrót do hotelu. Śniadanie. Czas wolny.
12:30 Lunch serwowany w restauracji. Czas na relaks.
16:00 Safari - w poszukiwaniu Wielkiej Piątki
18:30 Transfer do hotelu. Kolacja w buszu - dania serwowane na polanie, pod gołym niebem - niesamowita, bajkowa atmosfera).

Wizyta w wiosce Masajów
Wizyta w wiosce Masajów zaczyna się od się od przywitania i wymiany pozdrowień z mieszkańcami.
Nastepnie zostaniesz zaproszony do udziału w tańcu wojownika, który składa się ze śpiewu i podskoków. Zostaniesz przyjęty do jednej z chat. Mieszkańcy wioski będą sprzedawać część swoich wyrobów. Oprócz Możesz zadawać tak wiele pytań, jak to możliwe, aby zaspokoić swoją ciekawość na temat legendarnych mieszkańców Afryki Wschodniej - Masajów.

Dzień 6
06:30 śniadanie w hotelu
07:30 Wyjazd i powrót do Nairobi
13:00 Przyjazd do Nairobi po południu
Obiad w restauracji Carnivore.
The Carnivore jest jedną z najpopularniejszych restauracji w Nairobi i jeden z punktów programu, który trzeba koniecznie "zaliczyć" podczas wizyty w Kenii. Przygotowywane tutaj mięso grilluje się na otwartym ogniu na sposób Brazylijski. Poza tradycyjnymi rodzajami mięs, takimi jak wołowina, wieprzowina czy kurczak, restauracja serwuje także tak egzotyczne mięsa jak mięso z wielbłąda, strusia, czy krokodyla. Nie można przepuścić okazji - należy spróbować wszystkich!

Kelnerzy najpierw podadzą zupę oraz zestaw sałatek. Następnie zostaną podane mięsa na szpikulcach. Na stołach jest umieszczona biała flaga i dopóki flaga jest podniesiona, dopóty kelnerzy będą donosić mięsa na stół. Przestaną dopiero wtedy, kiedy flaga będzie położona, jako oznaka "poddania się". Desery składające się z sałatek owocowych, lodów, ciasta ananasowego oraz szklaneczek brandy będą serwowane wraz z kawą lub herbatą.
Po posiłku czas na zakupy a następnie grupa zostanie przewieziona na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta, skąd wyleci z Kenii

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem do Nairobi
- opieka pilota
- ubezpieczenie KL 30000 EUR, NNW 5000 EUR, bagaż 500 EUR, OC 25000 EUR TU Allianz
- zakwaterowanie w hotelach i lodgach, w pokojach 2 osobowych
1 nocleg w hotelu Safari Park Hotel & Casino
2 noclegi w hotelu Lake Naivasha Sopa Lodge
2 noclegi w hotelu Mara Sopa Lodge
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, obiady, kolacje)
- transfery minivanami przystosowanym do obserwacji zwierząt (otwierany dach) lub jeepami (7 osób)
- opieka anglojęzycznego przewodnika
- rejs statkiem na Crescent
- bilety wstępów do parków narodowych
- butelka 0,5 l wody mineralnej na osobę podczas safari

CENA NIE OBEJMUJE:
- Dopłata do pokoju 1 os.
- napoi do posiłków
- wizy kenijskiej 50 $
- wydatków takich jak: pralnia, napoje, rachunki w barze, telefon, woda mineralna, opłata za dostarczenie bagażu do pokoju, itp.
- wydatków osobistych
- zwyczajowych napiwków w hotelu, lodgach i dla kierowców-przewodników. 2-4 $ osoba/dzień za osobę w hotelu lub lodge, 1$ za bagaż dla portierów i bagażowych, 5-10$/dzień dla kierowcy-przewodnika,