Wyjazd incentive do Armenii

Incentive Travel do Armenii

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Armenia_wycieczki_dla_firm
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Armenii.
Dzień 2. Przylot i powitanie na lotnisku. Świątynia Pogańska w Garni – Wyryty ze skały Klasztor Geghardawank.
Przylot do Zwartnoc wcześnie rano. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.
Śniadanie w hotelu. Twierdza Garni od III w. przed Chr. do IV w. po Chr. była letnią rezydencją królów Armenii. Hellenistyczna świątynia Mitry z II poł. I w. przed Chr. - irańskiego boga słońca, zbudowana z bazaltu i jest wspaniałym przykładem zabytków architektury antycznej w Armenii.
Punkt widokowy na wąwóz rzeki Azat i bazaltowe naturalne słupy: ten wąwóz jest nazywany "Symfonia kamieni". Tutaj można znaleźć łaźnie z mozaiką i napisem, mur z bazaltowych bloków połączonych klamrami wtopionymi w ołów.
Klasztor Siedmiu Kościołów i Czterdzieści ołtarzy Geghardawank - Świętej Włóczni założony przez Grzegorza Oświeciciela w IV w.: jego główny punkt czyli katedra datowana jest na wiek XII. Obecna postać klasztoru jest głównie z XIII w. To jest fantastyczny zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej. W skład tego zespołu wchodzą kościoły, wyryte w skale. Garni i Geghardawank są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Obiad w domu Garni. Pokaz wyrobu ormiańskiego chleba lawasza i mięsa na grillu chorowacu z
degustacją. Wolny czas. Kolacja w ormiańskiej restauracji.
Dzień 3 Jezioro Sewan i Klasztor Sewanawank.
Śniadanie w hotelu. Wycieczka do wysokogórskiego słodkowodnego jeziora Sewan – Ormiańskiego „morza”, które położone jest ono ok. 70 mil. na północ od Erywania na wysokości 2000 m n.p.m.
Legenda mówi o kwitnącej dolinie, przez którą przepływała rzeka Hrazdan. Pewnego dnia z wierzchołka Daldag (Wściekła Góra) zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Czarna lawa zatarasowała wyjście z doliny, wody rzeki wezbrały i powstał Sewan - największe jezioro w kraju. „Jezioro jest jak kawałek nieba, które zstąpiło na ziemię między góry” - pisał Maksym Gorki w 1928 r. Zobaczymy także klasztor Sevanawank z VIII – IX w na półwyspie. Sewanawank ufundowała w IX w. księżniczka Mariam, która szukała tu samotności. Najpierw powstał mur, którym otoczono wyspę, później trzy kościoły, cele mnichów i budynki gospodarcze. Spoglądam na ciemne bryły dwóch kościołów - Świętych Apostołów (Arakelots) i Matki Bożej (Astvatsatsin) - na tle lazurowej wody. Zbudowano je z tufu - skamieniałego popiołu wulkanicznego (jak większość budowli w Armenii), który może być pomarańczowy, żółty, niebieski, brunatny.
Na obiad w restauracji z widokiem na jezioro udamy się by spróbować dań z lokalnych ryb. Rejs wokół jeziora na statku, który jest kopią starożytnego statku ormiańskiego. Powrót do Erywania. Wolny czas.
Kolacja w restauracji ormiańskiej.
Dzień 4 Erywań – Aragats – Twierdza Amberd.
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Asztarak, gdzie odwiedzimy Kościół Karmrawor – jeden z najpiękniejszych kościołów ormiańskich. Wycieczka do twierdzy Amberd z przełomu 12 – 13 wieku, która stoi 2300 m.n.p.m. na skalistej mierzei ukształtowanej przed dwie reki. Twierdza stoi pośrodku zbocza góry Aragats, która jest najwyższym szczytem na terytorium współczesnej Armenii. Możemy zobaczyć unikalne krajobrazy tej góry.
Wizyta w Obserwatorium Astronomiczny w Byurakan.
Obiad w lokalnej restauracji. Kolacja w restauracji ormiańskiej.
Dzień 5. Klasztory Chor Wirap i Norawank.
Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy zwiedzanie wizytą w klasztorze Chor-Virap z XVII w., oddalonego około 45 kilometrów od miasta Erewań.
Chor Wirap jest miejscem pielgrzymek Ormian całego świata z przepięknym widokiem na Biblijną Górę Ararat do której przybył Noe: to jest miejscem uwięzienia Świętego Grzegorza Oświeciciela w małym lochu w ciągu 13 lat bez żadnego pożywienia - oskarżonego przez ormiańskiego króla o kaznodziejstwo na rzecz Chrześcijaństwa.
Zwiedzanie kościoła Matki Bożej. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego: w tym Klasztorze był Jego Świętobliwość Jan Paweł II. W okolicy klasztoru była starożytna stolica Artaszat.
Wizyta w Kanionie czerwonych skał z klasztorem Norawank – centrum życia religijnego i kulturalnego z XII w. W kościołach jest bardzo dużo nagrobnych płyt, a wokół przepiękne chaczkary mistrza Momika.
Obiad w lokalnej restauracji. Możliwość spaceru wokół Klasztorza Norawank (2 godziny).
Zwiedzimy Areni – fabrykę produkującą wino ze specjalnych szczepów winorośli.
Powrót do Erywania. Wolny czas. Kolacja w restauracji ormiańskiej.
Dzień 6
Transfer na lotnisko w Zwartnoc wcześnie rano. Przelot do Polski.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- opiekę lokalnego przewodnika
- noclegi w pokojach 2 os.
- wyżywienie zgodnie z ofertą
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- transfery
- rejs statkiem

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.