Wyjazd firmowy na Sardynię

Wyjazd dla firm na Sardynię

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Wyjazd-firmowy-na-Sardynie

Sardynia jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Wyspa ma typowy klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski: zimą łagodny i deszczowy, latem gorący i suchy. W ciągu roku jest około 300 dni słonecznych, z koncentracją opadów zimą i jesienią, i opadami śniegu w górach. Średnia roczna temperatura wynosi od 11 °C do 17 °C. Dominującym wiatrem jest północno-zachodni Mistral, wiejący głównie zimą i wiosną. Może on wiać dosyć mocno, ale zwykle jest suchy i łagodny.

Kuchnia Sardynii ma ponad tysiąc lat. Jest to po prostu kuchnia pasterzy i rolników. Owoce morza są jednym z dań regionalnych na wybrzeżu.
Sardynia to głównie cielęcina, baranina, jagnięcina, wieprzowina, koźlęcina i dziczyzna, a na wybrzeżu również owoce morza. Tradycyjnie główne potrawy były przez wieki grilowane lub pieczone na ogniu (dziczyzna), zarówno owoce morza na wybrzeżu jak kalmary i langusty przez wszystkie rodzaje mięs od rybiego po dziczyznę. Do wszystkiego podaje się warzywa - wszystkie, jakie aktualnie znajdują się na Sardynii ale najczęściej paprykę i karczochy. Raczej nie jada się zupy, chyba, że zupę jedzoną widelcem o nazwie „zuppa alla gallurese”.
Bardziej popularna niż makaron jest pizza. Sardyńczycy mają około 100 gatunków chleba.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1
zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Włoch. Przylot do Cagliari. Transfer do hotelu. Przywitanie gości. Aperitif będzie serwowany na basenie. Kolacja. Nocleg.
Dzień 2
śniadanie. Całodniowa wycieczka jeepami 4x4 po górach i lasach Sardynii
Rano wyjazd, zakwaterowanie i przejazd pojazdami z napędem 4x4.
Wiele dróg jest przejezdnych tylko dla jeepa i wymagają one dużego doświadczenia. Nasi przewodnicy będą prowadzić potężne jeepy, abyśmy mogli odkryć starożytne miejsca porozrzucane wzdłuż alternatywnych dróg. Podróżując wygodnie w naszych 6/8 osobowych Land Roverach będziemy
mieli szansę odkryć niesamowite górskie wsie (nadające się dla gości w każdym wieku);
Odkryjemy region South Coast, z granitowymi skałami i śródziemnomorską roślinnością. To wspaniałe, że można tu doświadczyć czystej natury i relaksacyjnej ciszy!.
Powrót do hotelu. Lunch. Czas wolny. Kolacja. Nocleg
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Villasimius, w drodze zatrzymamy się na postój, gdzie będzie można wykonać zdjęcia w pięknej zatoce Mari Pintau. Nazwa plaży oznacza "malowane morze" z powodu koloru morza.
Po przyjeździe do miejscowości turystycznej Villasimius, dotrzemy do portu, w którym kapitan jachtu oczekuje na fantastyczną podróż w starym stylu. Dzięki tej podróży uczestnicy będą mogli zobaczyć jedne z najlepszych plaż w całej Sardynii i będą mieli również czas, aby nacieszyć się plażą i czystą wodą.
Obiad będzie serwowany na pokładzie. Napoje w cenie (1/4 wina i 1/2 butelki wody).
Po południu czas wolny w hotelu.
Powrót do hotelu i przygotowanie do kolacji.
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Serdiany i zwiedzanie najsłynniejszej winnicy Sardynii - Argiolas - produkującej kilka typów win. Jej wina są obecne w wielu wspaniałych restauracjach na świecie. Najlepsze wino to IGT Turriga, składające się z kilku miejscowych szczepów winogron z Sardynii, które obejmują Cannonau Bovale i Malvasia Black. Klienci będą smakować 3 różnych win w Argiolas połączonych z degustacją sera.
Po wizycie w Argiolas, przejazd w kierunku góry Sarrabus gdzie znajdziemy prawdziwych pasterzy Sardynii, którzy przygotują dla nas słynną pieczoną świnię.
Atmosfera będzie fantastyczna, a uczestnicy spędzą dzień wraz z przyjaznymi pasterzami.
Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
Dzień 5
śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpiecznie NNW i KL TU Allianz
- opiekę pilota
- transfer z/na lotnisko
- 4 noclegi w hotelu 4*, w pokojach 2 os.
- all inclusive w hotelu
- powitalny aperitif
- wycieczka jeepami 4x4
- wycieczka luksusowy jachtem z lunchem
- degustacja wina
- lunch pasterski w górach(pieczona świnia)

OPCJE DODATKOWE
LUNCH Z PASTERZAMI

Czas trwania: pół dnia,
Opis: Klienci są przewożeni do Parteolla Region (20 km na północ od Cagliari. Dotrzemy do lasu, gdzie społeczności lokalnych pasterzy żyje i rozmnaża swoje kozy. Będąc na miejscu, rozpocznie się tradycyjny sardyński pokaz tańców i muzyki. Powitamy klientów kieliszkiem lokalnego wina. Będziemy obserwować życie pasterzy, wyrabianie sera i ręczne dojenie owiec. Po koncercie rozpocznie się obiad.
Menu składa się zazwyczaj z:
- Wyboru wędlin i lokalnych serów
- Pierwsze danie: tradycyjny makaron sardyński Malloreddus
- Danie główne: pasterski gulasz
- Tradycyjny pasterski deser
Napoje wliczone w cenę. Wiosenna woda, lokalne wino, pyszne domowe likiery

WYCIECZKA PO SARDYNII STARYM FIAT 500
Czas trwania: 4 godziny.
Uczestnicy zostaną podzieleni na pary: każda para zostaną zaproszona na pokład Fiata 500 prowadzonego przez wyspecjalizowanego kierowcę.
Grupa rozpocznie objazd panoramicznymi drogami Sardynii z widokiem na przepiękne morze: będzie można będzie jechać drogą od morza do Chia lub Villasimius, na południe, lub kopalnianą drogą w rejonie Sulcis, lub też romantyczną trasą do Bosa i Alghero. Wreszcie, można udać się drogą Szmaragdowego Wybrzeża na północny lub starożytną drogą przechodzącą przez region Supramonte w centrum Sardynii. Obiad w typowej restauracji Sardynii, napoje wliczone w cenę.

ŻEGLOWANIE PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM
Czas trwania: 4 godziny.
Opis: To piękne i urocze doświadczenie pozwoli gościom odkryć dziewicze rejony Sardynii, bawić się i korzystać uroków morza oraz śródziemnomorskiej wyspy.
Dotrzemy do portu Boardin, gdzie będą czekały na nas żaglówki. Kapitan powita uczestników na pokładzie ... którzy od teraz są częścią załogi, a ich determinacja i umiejętność pracy zespołowej jest kluczowym składnikiem naszego zwycięstwa! Żeglowanie potrwa kilka godzin, na morzu przy wybrzeżu, gdzie znajdują się ukryte zatoczki, a przejrzyste morze oferuje znakomite widoki. Dodatkową opcją jest czas na ceremonię wręczenia nagród, albo aperitif.

WSPINACZKA KANIONIE GORROPU
Czas trwania: Cały dzień 10/11 godzin,
Przejazd do centrum Sardynii, w góry Barbagia Region. Dotrzemy do Doliny Gorropu, zupełnie dziewiczej doliny ukrytej w górach Gennargentu.
Dolina została doskonale zachowana w ostatnim tysiącleciu, i dlatego natura jest tutaj wyjątkowa. Zaczynamy wędrówkę w dolinie i zwiedzanie Kanionu, uważanego za jeden z najgłębszych na całym kontynencie europejskim. Po drodze odkryjemy świat wodospadów, naturalnych basenów: ukryty magiczny świat, w którym Morze Śródziemne osiąga najlepszą czystość. To wspaniałe doświadczenie wzmocni relacje między uczestnikami i stworzy świetną, zespołową atmosferę. Wreszcie po wspinaczce przeniesiemy się do magicznego miejsca, gdzie pasterze przygotują fantastyczny obiad z pieczonej wieprzowiny. Po posiłku będziemy podziwiać chór Tenores. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

PRODUKCJA PIWA
Czas trwania: 3 Godziny,
Sardynia jest doceniana również z uwagi na piwo. To nie przypadek, że w Sardynii pije się średnio tyle piwa, ile piją ludzie z Europy Środkowej! Ze względu na to, w Sardynii kultura lokalnego piwa jest silna i istnieje tam wiele małych browarów. Zajęcia te zostały zaprojektowane tak, aby uczestnicy odkryli składniki piwa i mogli podziwiać różne właściwości chmielu oraz jęczmienia i drożdży, stosowane w celu wytworzenia różnych rodzajów piwa. Możliwe będzie uczestniczenie w procesie warzenia piwa. Sprzęt jak młyny, systemy chłodzenia, ogrzewania i filtrów są rustykalne i zapewniają domowy smak! W zależności od lokalizacji będzie również możliwe, odwiedzenie profesjonalnego mini-browaru. Naturalnie, działalność ta będzie uczczona degustacją pysznych domowych sardyńskich piw!


SARDINIA RETRO POCIĄGIEM

Czas trwania: 4 godziny-pół dnia.
W różnych częściach Sardynii istnieją, ukryte we wsiach, dawne tory kolejowe na trasach liczących sobie ponad 100 lat. Pojedziemy starym pociągiem m.in. w wagonie historycznym, dostępnym na niektórych trasach. Zaczynamy odkrywać przyrodę i krajobrazy Sardynii, przechodząc przez doliny, lasy i pola uprawne. Dla D.H.Lawrence, pisarza angielskiego, było to tak niesamowite doświadczenie, że nawet napisał o tym książkę ponad 100 lat temu!
Po drodze zatrzymamy się w panoramicznym miejscu, aby nacieszyć się pięknem Sardynii! Po opuszczeniu pociągu, uczestnicy zostaną mile powitani przez nasz zespół oferujący im bufet, w tym sardyńskie piwo i przekąski.

BARBAGIA JEEPAMI (OLIENA – MONTE CORRASI – VALLE DI LANAITTU)
Po śniadaniu, przejazd w okolice miejscowości Oliena, gdzie z autokaru przesiadamy sie w jeep-y i wyruszamy na podbój Barbagii. Przed południem wjeżdżamy widokowa droga na Monte Corrasi, które ze swoimi 1463 metrami wysokości reprezentuje najwyższy szczyt Supramonte. Droga była zbudowana dla potrzeb filmu Johna Hustona „The Bible“, spacer po jednym z tarasów widokowych tam w otoczeniu niezwykłego krajobrazu.
Następnie zjeżdżamy do Doliny Lannaitu, podziwiając po drodze bazaltowy płaskowyż i Lago Cedrino dojeżdżamy do Jaskinii „Sa Oche“, zobaczymy niezwykle ciekawy kompleks jaskiń krasowych o fascynującej historii związanej z zyciem miejscowej ludności.
Kolejnym etapem wyprawy jest charakterystyczny obiad z pasterzami. Docieramy do ovile (bazowki) jednego z zaprzyjaźnionych pasterzy i tam grupa bedzie mogla sprobowac typowo sardyńskich serów, wędlin, pieczonego prosiaka, chleba carrassau i wina cannonau, które wpływa na długowieczność Sardyńczyków, jak również sardyńskich nalewek, mirto, filu ferru etc….
Po obiedzie, wracamy jeep-ami na parking w okolicach źródła Su Gologone, krótki spacer i zwiedzanie źródła a następnie transfer autokarem do hotelu.

THARROS – CABRAS – DEGUSTACJA BOTTARGI
Nasza wycieczkę zaczniemy od zwiedzania malowniczo położonego miasta założonego przez Fenicjan – Tharros. Jest ono stanowiskiem archeologicznym, położonym w mieście Cabras w prowincji Oristano. Panoramicznie położone miasto, założone przez Fenicjan w VIII p.n.e. jest usytuowane u stop południowej strony półwyspu Sinis, który kończy się cyplem Capo San Marco. Sardynia jest miejscem, gdzie przez większa cześć roku wieja wiatry, wiec na uwagę zasługuje specyficzne położenie miasteczka z dwoma portami, które pozwalały Kartagińczykom bezpieczne zawijanie do jednego z portów bez względu na wiejące w danym momencie wiatry.
Obszar ten jest obecnie muzeum na otwartym powietrzu i wykopaliska toczą się przez cały czas ujawniając coraz więcej informacji o przeszłości tego miasta. Można zobaczyć pozostałości z kartagińskiego okresu imperium rzymskiego a także wczesnego chrześcijaństwa.
Następnie obejrzymy malownicze jezioro Cabras i udamy się na degustacje bottargi.
Bottarga to nic innego jak zasuszone tradycyjnymi metodami jajeczka rybich gonad. Do jej "produkcji" nadają się najbardziej tuńczyk błękitno płetwy oraz cefal pospolity.
We Włoszech botargę z cefala pospolitego produkuje się w Toskanii, Kalabrii, na Sycylii oraz na Sardynii właśnie. Na Sardynii w Cagliari, Tortoli, Cabras, Sant'Antioco oraz Terralba. Jako pierwsi zaczęli botargę pozyskiwać prawdopodobnie Fenicjanie. Jej nazwa wywodzi sie jednak z arabskiego batārikh - słona ikra. Na Sardynii nazywa się ją butàriga, z wyraźnym odniesieniem do arabskiego.

GOLFO DI OROSEI
Wycieczka na pokładzie komfortowego statku. Dzień pełen słońca, niezapomnianych krajobrazów, przepięknych plaż. Istnieje okazja zwiedzenia jednej z sardyńskich jaskiń do której wejście jest tylko od strony morza. Płynąc wzdłuż linii brzegowej będzie można podziwiać jaskinie, niezliczone, fascynujące zakątki wybrzeża Orosei, wysokie klify często wykorzystywane również przez naszych rodaków do wspinaczki górskiej. Dopływamy na wysokość Cala Goloritze, gdzie jest przerwa na sesje fotograficzna a następnie lodź przybija do trzech cudownych plaż: Cala Mariolu, Cala Sisine, Cala Luna. Plaza Cala Mariolu jest jak ze snu, zamiast piasku, pokryta jest cala maleńkimi, białymi przypominającymi obrane migdały kamykami. Nad cala zatoka dominują białe wapienne skały pokryte śródziemnomorska roślinnością, niektóre wybijające się z morza skały tworzą małe wysepki. Cala Luna (Zatoka Księżycowa) uznawana jest za najpiękniejsze plaże nad Morzem Śródziemnym. Opisywana przez poetów i wychwalana przez artystów. Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych.

ARCHIPELAG LA MADDALENA
Jedną z atrakcji, jakie dla Państwa przygotowaliśmy jest rejs po uroczych wyspach archipelagu La Maddalena. Początek wycieczki jest w Baja Sardinia – przy Hotelu Club. Stąd wypływamy łodzią, na pokładzie której spędzimy większość dnia, mając okazję podziwiania najpiękniejszych zakątków świata. Podczas rejsu zatrzymamy się na wyspie La Maddalena, gdzie przewidziany jest czas na zakupy i spacer, a następnie płyniemy na wyspę Santa Maria oraz Spargi, gdzie będziemy rozkoszować się lazurową wodą, pięknymi plażami i cudownym słońcem (czas na relaks, kąpiel i plażowanie). W cenę tej wycieczki wliczony jest posiłek na pokładzie statku w postaci jednego dania – makaron z sosem pomidorowym oraz bazylia + ¼ wina i ½ wody.

KORSYKA
Korsyka nazywana „Wyspą Piękności” jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy, kto kocha piękne widoki i klimatyczne miasteczka. Zapraszamy Państwa na jednodniową wyprawę do najpiękniejszego miasta na Korsyce - miasta Bonifacio. Rejs statkiem między Sardynią a Korsyką trwa ok. 50 min. Bonifacio położone na wysokim, wapiennym klifie i już w porcie wita nas zapierającymi dech w piersiach widokami. Naszą wizytę w Bonifacio rozpoczniemy od przejażdżki kolejką turystyczną dzięki której dotrzemy do górnej części miasta otoczonego murami obronnymi. Następne kilkadziesiąt minut to czas na spacer i bliższe poznanie starówki oraz historii miasta. Nie zabraknie też chwil, aby zrobić oryginalne zakupy w licznych sklepikach czy też usiąść w jednej z malowniczo położonych knajpek i rozkoszować się cudownymi widokami.

COSTA SMERALDA
Wody Szmaragdowego Wybrzeża lśnią niczym cenny klejnot, co tłumaczy, dlaczego Costa Smeralda przyciąga tak wielu turystów z wyższych sfer i z różnych stron świata.
Podążając wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża można podziwiać piękne widoki - połączenia 7 odcieni morza i niesamowitych skał granitowych - „sardyńskich Dolomitów”. Podczas krótkiej przerwy trzeba koniecznie zrobić kilka pamiątkowych zdjęć!
Pięknym widokiem uraczą nas luksusowe jachty zacumowane w portach Costa Smeraldy, gdzie w wiecznie zielonych zaroślach ukryte są wille sławnych osobistości zakochanych w Sardynii.
Obowiązkowo trzeba udać się do Porto Cervo - serce Szmaragdowego Wybrzeża. To fantastyczne połączenie prostoty budynków w śródziemnomorskim stylu z najbardziej luksusowymi sklepami znanych projektantów, takich jak Gucci, Versace, Dolce&Gabbana i wiele innych.
W Porto Cervo odwiedzimy mały kościółek Stella Maris, w którym znajduje się obraz Madonny, namalowany przez sławnego hiszpańskiego malarza, przedstawiciela manieryzmu - El Greco.
Następnie udamy się do lokalnej winnicy SURRAU na degustacje świetnego wina oraz typowo sardyńskich przekąsek.

CAPO CARBONARA
Jedną z atrakcji, jakie dla Państwa przygotowaliśmy jest rejs po uroczych zakątkach Przylądka Capo Carbonara. Początek wycieczki jest w miasteczku Villasimius. Stąd wypływamy łodzią, na pokładzie której spędzimy większość dnia, mając okazję podziwiania najpiękniejszych zakątków świata. Podczas rejsu będziemy mieli okazje skosztować lokalnych przysmaków przygotowanych przez szefa kuchni na pokładzie oraz napić sie typowo sardyńskiego wina ...
Dzięki tej wycieczce, będziemy mogli poznać ukryte zakątki południowego wybrzeża Sardynii, które są osiągalne tylko od strony morza.

CAGLIARI – PRZEJAZD PANORAMICZNY MIASTA
Rozpoczynamy nasz spacer od centrum miasta oraz wybrzeża z portem, będziemy poruszać się wzdłuż Via Roma podziwiając przepiękne budynki wzniesione przy tej ulicy, kawiarnie, restauracje i liczne butiki, dotrzemy do zatoczki Calamosca i jej wspaniałych wapiennych klifów. Następnie będziemy kontynuować nasz spacer docierając do plaży w Poetto, która jest jedna z najdłuższych plaż w Europie zaludniona przez prawie cały rok. Jadać wzdłuż Laguny Molentargius, będziemy mogli zobaczyć różowe flamingi, które od 1993 r wybrały to miejsce do zakładania gniazd. Zatrzymamy się na szczycie góry Monte Urpinu aby podziwiać widok na lagunę, baseny solankowe oraz unikalny widok na cale miasto.

Następnie wizyta historycznej dzielnicy Castello, zatrzymując sie przy dwóch średniowiecznych wieżach. Odwiedzimy również Katedrę Romańską Świętej Marii. Zrobimy przystanek w kawiarni, aby orzeźwić sie czymś chłodnym do picia na pięknych murach obronnych przed powrotem w okolice portu, gdzie zakończy się nasza wizytę w Cagliari.

BARUMINI – GIARA DI GESTURI
Nasza wycieczkę zaczniemy od zwiedzania jednego z najsłynniejszych kompleksów nuragijskich Su Nuraxi. Został on wpisany w 1997 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to również największy kompleks odkryty na Sardynii, wyróżniający trzy etapy budowy przebiegającej przez stulecia. Oprócz pojedynczej wieży głównej, dobudowano cztery kolejne wieże, oraz mur obronny o szerokości 3 metrów. Na dziedzińcu centralnym miejscem jest studnia, a wejście do całego kompleksu, znajduje się 7 metrów nad ziemią. Całość otaczają pozostałości antycznej wioski. Swoim kształtem Su Nuraxi przywodzi na myśl późniejsze średniowieczne zamki.
Następnie przejedziemy do miejscowości Gesturi i zwiedzimy Narodowy Park Giara di Gesturi, gdzie żyją dzikie sardyńskie konie.

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.