Wyjazd firmowy na Azory

Wycieczki dla firm na Azory

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Azory to archipelag dziewięciu wulkanicznych wysp położonych na środkowym Atlantyku ok. 2000 kilometrów na zachód od kontynentu europejskiego. Archipelag Azorów wyłania się z Oceanu Atlantyckiego prawie w połowie drogi między Europą i Ameryką Północną. Składa się z dziewięciu wysp, o łącznej powierzchni 2333 km2, Azory mają około 244,000 mieszkańców (spis 2008). Stanowią integralną część państwa portugalskiego i Makaronezji. Wyspa Flores to najbardziej na zachód wysunięta część kontynentu europejskiego.

Dziewięć wysp archipelagu podzielono na trzy grupy geograficzne. Grupa wschodnia, która obejmuje wyspy Santa Maria i São Miguel, jest oddalona 1400 km od kontynentu europejskiego, grupa centralna obejmuje wyspy Faial, Graciosa, Pico, São Jorge i Terceira, wreszcie grupa zachodnia obejmuje wyspy Corvo i Flores - leżą około 1800 km od kontynentu północno-amerykańskiego.
Azory leżą w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego, który także cechuje się przejściowym charakterem. Klimat wysp kształtuje Wyż Azorski.
Rozkład rocznych temperatur sprawia, że klimat jest łagodny. Średnie wartości zimowe wynoszą 17–19°C i nie spadają poniżej +10°C. Latem jest ciepło, gdzie średnie wartości wynoszą 23–24°C. Temperatura rzadko przekracza wartość +23°C. Na Azorach nie występują upały, nie ma też mrozu

Według jednej z hipotez nazwa wysp (portug: Açores) pochodzi od ptaka Açor (pol: jastrząb). Drapieżnik ten nie występuje jednak na wyspach. Być może przybywający na wyspę żeglarze pomylili spotkane tam ptaki z jastrzębiami. Inna teoria mówi, że nazwa pochodzi od włoskiego słowa azurr znaczącego niebieski. To wydaje się bardziej prawdopodobne, gdyż Azory to naprawdę niebieskie wyspy.

Sao Miguel to największa wyspa archipelagu ze stolicą Azorów Ponta Delgada - miasteczkiem, które położone jest pomiędzy wulkanicznymi wzgórzami oferując turystom ciekawe zabytki i liczne atrakcje. Kurort ten posiada świetnie rozbudowaną bazę hotelową oraz gastronomiczną. Koniecznie trzeba odwiedzić wzgórze Reduto da Mae de Deus, z którego rozciąga się wspaniała panorama miasta. Miasto posiada również wiele kościołów wartych zobaczenia - szczególnie polecane są te barokowo, z najbardziej znanym Igreja Matriz de Sao Sebastiao. Z pałaców warto zobaczenia jest Palacio da Conceicao mieszczący siedzibę władz. Jeśli chcemy poznać bliżej historię Azorów, to wybierzmy się do Museu Carlos Machado, natomiast wypoczynkowi i leczniczemu relaksowi sprzyjają gorące źródła w ogrodzie Vale de Furnas. Przyroda wyspy ma wiele do zaoferowania - turystycznym hitem jest Kaldera Siedmiu Miast z bliźniaczymi jeziorami, które miały powstać z łez księżniczki opłakującej stratę ukochanego pasterza, a także jaskinie Gruta do Carvo. Plaże na wyspie w większości są ciemne, kamienisto-piaszczyste, pochodzenia wulkanicznego.

Azory-wyjazdy-firmowe

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Portugalii. Przylot do Lizbony o 17.55.
Panoramiczny 2 godzinny objazd Lizbony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.
Przejazd do restauracji na kolację z fado.
Powrót do hotelu. Nocleg,

Dzień 2
śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot o 9.55. przylot na Azory o 11.55. Transfer do hotelu.
Lunch w lokalnej restauracji. Czas wolny.
Kolacja w restauracji Solar do Conde.
Solar do Conde znajduje się w Capelas, około 12 km od Ponta Delgada. Kolacja odbędzie się prywatnie dla grupy, w typowej atmosferze Azorów - kuchni ze wszystkimi szczegółami. Przed lub po kolacji odbędzie się występ folklorystyczny azorskiej grupy. Na koniec spektaklu, niektórzy goście zostaną zaproszeni do tańca z tancerzami folklorystycznymi, mając możliwość poznania tutejszego folkloru. Posiłek będzie w formie bufetu z typowo Azorską żywnością. Napoje są wliczone do posiłku (wino domowe, woda i kawa).
Nocleg.

Dzień 3
3 godzinne zwiedzanie PONTA DELGADA z degustacją wina I sera
Wyjazd z hotelu na 3 godzinny spacer po Ponta Delgada i jego głównych atrakcjach. Wycieczka obejmuje wizytę w głównym kościele, następnie centrum handlowe, a także Senhor Santo Cristo Church, gdzie znajduje się najbardziej szanowany obraz religijny na wyspie, przywieziony z Rzymu w XV wieku. Kolejny kościół, jaki odwiedzimy to kościół Sao José. Wszystkie kościoły zbudowane są w stylu barokowym. Wycieczka obejmuje także wizytę na rynku lokalnym (zamkniętym w niedzielę).
Lunch w restauracji.

4 godzinna wycieczka jeepami
Krajobrazy są niesamowite. Wycieczka jeepami, z wyspecjalizowanymi kierowcami do Sete Cidades to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić zachodnią część wyspy z różnych stron. Miejsca, które będzie można odwiedzić: na północnej części wyspy - Sao Vicente oraz Capelas; Lagoas Empadadas i Lagoa do Canario, punkt widokowy Vista do Rei; Cumeeiras; dolina Sete Cidades; punkt widokowy Lomba do Vasco; wioska Mosteiros; Ferraria - miejsce, gdzie będzie można wykąpać się w oceanie.

Kolacja w restauracji PALADARES DA QUINTA
Restauracja Paladares da Quinta położona jest w spokojnej okolicy w Rosario, Lagoa, gdzie znajdziemy spokój na 6000 m2 pośród drzew i zielonych ogrodów. Jest przytulnie, elegancko i nowocześnie. Sugerowana menu: Menu serwowane przy stole: przystawka, danie rybne, danie mięsne, deser. Napoje do posiłku są zawarte w cenie. Transfery i pomoc przewodnika również.

Dzień 4
Całodniowa wycieczka do Furnas z lunchem
09:00, Przejazd wzdłuż południowej drogi przechodzącej przez miejscowośc Lagoa, postój w punkcie widokowym Caloura. Zatrzymamy się w Vila Franca do Campo (pierwszej stolicy wyspy) na krótkie odwiedziny i i przerwę na kawę (nie zawartą w cenie). Przejazd do doliny Furnas, znanej z ponad 20 źródeł termalnych, które doprowadzają wodę do wsi, uważanej za jedne z największych hydropolis świata. Wizyta u brzegów jeziora, gorących źródeł i okolic otworów, gdzie posiłki są gotowane przy pomocy podziemnej pary. Obiad odbędzie się w Cozido w hotelu Terra Nostra. Po lunchu wizyta w Ogrodzie Botanicznym, jednym z najpiękniejszych na Azorach (będzie możliwość kąpieli w naturalnych, ciepłych wodach basenu). Kontynuacja wycieczki na północne wybrzeże, przez unikalną w Europie plantacje herbat. Wizyta w fabryce herbaty Gorreana, gdzie będzie można poczuć smak produkowanej tam herbaty. Fabryka ta jest prawdziwym muzeum dla specjalistów od starodawnych maszyn. Postój w punkcie widokowym Santa Iria. Powrót do hotelu.

Kolacja w restauracji 100 espinhas
Restauracja 100 Espinhas znajduje się w Ponta Delgada; w nowym obszarze Portas do Mar, gdzie można zaspokoić apetyt oraz zapewnić dobre samopoczucie, dzięki atrakcyjnemu menu i wygodnym miejscom! Jest to restauracja, której tematem przewodnim są azorskie ryby, z wpływem różnych kultur. Menu zawiera: Couvert; 2 dania główne: 1 danie rybne i 1 danie mięsne; deser; napoje są wliczone do posiłku (lokalne wino, woda i kawa).

Dzień 5
3 godzinna wycieczka łodziami i obserwowanie wielorybów i delfinów
Przez cały rok na Azorach, będziesz miał okazję obserwacji 24 gatunków waleni. Zajęcia trwają około 3 godzin i są prowadzone przez profesjonalny zespół kapitanów i biologów na sztywnych, nadmuchiwanych łodziach (zodiak) lub łodziach z włókna szklanego (łodzie z włókna szklanego mogą pomieścić więcej uczestników). Przed wypłynięciem na ocean, grupa przejdzie małą odprawę. Zostaną dostarczone niezbędne urządzenia dla zapewnienia bezpieczeństwa każdego uczestnika (kamizelka ratunkowa i kurtki przeciwdeszczowe). Wycieczka będzie uzależniona od warunków pogodowych i lokalizacji zwierząt podanej przez nasze punkty widokowe.
Powrót do hotelu. Lunch.

Kolacja w restauracji Anfiteatro
Ma dwa piętra o łącznej liczbie 84 miejsc, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na zatokę w Ponta Delgada. Znajduje się tu nowoczesny design i wiele dekoracji.
W restauracji Anfiteatro można spróbować współczesnej, doskonałej kuchni azorskiej, nowoczesnych dań kuchni fusion i najbardziej tradycyjne smaków Azorów.
Proponujemy 6 dań menu degustacyjnego, gdzie będzie można spróbować niektórych z naszych najlepszych potraw w połączeniu z trzema różnymi winami.

Dzień 6
śniadanie. Lunch w restauracji lub lunch –pakiet. Transfer na lotnisko. Wylot do Lizbony o 14.10. Przylot do Lizbony o 17.20. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.
Dzień 7
śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o 9.25

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opiekę pilota
- śniadania w hotelu
- 2 noclegi w Lizbonie w hotelu 4*, w pokojach 2 os.
- 4 noclegi w Ponte Delgada w hotelu 4*, w pokojach 2 os.
- transfer z/na lotnisko
- panoramiczny objazd Lizbony
- 2 kolacje (w tym 1 z fado) w Lizbonie z winem i wodą
- 4 kolacje (w tym 1 z występem folklorystycznym) w Ponte Delgada z winem i wodą
- 4 lunche z winem i wodą
- zwiedzanie Ponte Delgada z degustacją wina i sera
- rejs i obserwowanie delfinów i wielorybów
- wycieczka jeepami
- całodniowa wycieczka do Furnas z lunchem
- Coffe break w Vila Franca do Campo (kawa lub woda + ciastko regionalne queijada)

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.