Wyjazd firmowy do Walencji i Alicante

Wycieczka firmowa do Walencji i Alicante

Walencja-wyjazdy-firmowe

Walencja leży 320 km na wschód od Madrytu, przy ujściu Turii do Morza Śródziemnego.
Walencja to trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii (ok. 810 000 mieszkańców). Położona na wybrzeżu Costa del Azahar, Walencja to stolica prowincji o tej samej nazwie oraz idealny punkt wypadowy na wycieczki do znajdującego się na południu regionu wybrzeża Costa Blanca (Białe Wybrzeże). Dookoła miasta rozciągają się tu pola uprawne pomarańczy i cytryn, które są następnie eksportowane do krajów
całej Europy. Wyjątkowy urok tej wschodnio-hiszpańskiej metropolii to zasługa osobliwego połączenia architektonicznych reliktów przeszłości (m.in. z czasów panowania Rzymian, Gotów i Maurów), malowniczego położenia w pobliżu pięknej śródziemnomorskiej plaży i futurystycznych budowli architektury współczesnej.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1
Przylot w godzinach południowych do Alicante. Przejazd do hotelu położonego w pobliżu portu w centrum miasta i zakwaterowanie w pokojach. Po lunchu proponujemy zwiedzenie zamku Castillo de Santa Barbara wzniesionego na wzgórzu Benacantill na poziomie ponad 160 m n.p.m. http://www.castillodesantabarbara.com/ . Zamek został nazwany imieniem Sw. Barbary ponieważ właśnie w barbórkę 1248 roku został odbity przez Hiszpanów z rak Maurów. Na terenie zamku zwiedzimy muzeum MUSA, w którym poznamy najważniejsze fakty dotyczące historii miasta Alicante I jego mieszkańców, a także będziemy mieli okazje nacieszyć się przepiękna panorama miasta I widokami na zatokę rozpościerającymi się z murów fortecy. Następnie udamy się na kolacje w restauracji położonej w najstarszej części miasta. Po kolacji powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu w hotelu zapraszamy na panoramiczny tapas tour na segwayach trasa prowadząca przez najważniejsze atrakcje turystyczne Alicante. Zobaczymy miedzy innymi, arenę walk byków, malownicza dzielnice Santa Cruz oraz Katedrę San Nicolas. Nasza przejażdżkę zakończymy w porcie gdzie zwiedzimy wnętrza muzeum Volvo Ocean Race http://museovolvooceanrace.esatur.com/elmuseo.html poświęcone historii, sztuce I walorom żeglarstwa i będącego jedna z najważniejszych tego tupu instytucji w Hiszpanii. Następnie popłyniemy lodżia na wyspę Tabarca oddalona około 15 km od portu w Alicante, która w średniowieczu służyła piratom grasującym po Morzu Śródziemnym jako schronienie http://www.alicanteturismo.com/isla-tabarca-alicante/ . Tam zatrzymamy się na lunch z regionalna kuchnia i odbędziemy krótki spacer po wyspie. Następnie wrócimy na kolacje z owocami morza do restauracji położonej nad morzem w Alicante. Po kolacji powrót do hotelu około 24.00 h. Nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę do Walencji, stolicy regionu País Valenciano i miasta słynącego przede wszystkim ze swej wyśmienitej kuchni oraz z tradycji tzw. fallas. Las Fallas czyli święto ognia to tradycja polegająca na paleniu kukieł i wielkogabarytowych rzeźb i kompozycji drewnianych z karykaturami krytykowanych postaci życia publicznego itp. zapoczątkowana przed wiekami przez tutejszych stolarzy, którzy w ten sposób pozbywali sie zbędnych materiałów i czcili pamięć swojego patrona – Sw. Jana. W Walencji zwiedzimy Ciudad de las Artes y Ciencias http://www.cac.es/es/home.html czyli futurystyczny kompleks budynków zaprojektowany przez Santiago Calatrave w wyschniętym korycie rzeki Turia przebiegającej dawniej przez centrum miasta. Po zwiedzaniu udamy sie na lekcje przyrządzania tradycyjnej ” paella valenciana” http://www.lapaella.net/receta-paella-valenciana/ czyli dania, z którego słynie Walencja. Będziemy pracowali pod okiem profesjonalnych szefów kuchni, a na zakończenie zabawy skosztujemy własnych wyrobów wraz z innymi przystawkami i sałatkami typowymi dla regionu Walencji i lokalnym winem. Po tej uczcie wyruszymy w drogę powrotna do Alicante, zatrzymując się po drodze na krótki spacer po nadmorskiej miejscowości Benidorm. Po powrocie do hotelu odpoczniemy po wycieczce po czym udamy się na kolacje do restauracji położonej w pobliżu. Po kolacji powrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu czas do dyspozycji uczestników na spacer po mieście, zakup pamiątek itp. Check out o godzinie 12.00. Bagaże pozostawimy w hotelu I udamy sie na lunch przed wyjazdem na lotnisko. Na lotnisko dojedziemy około godz. 15.00. Lot powrotny do Polski o 17.00

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem z bagażem podręcznym
- ubezpieczenie NNW i KL
- opieka pilota
- 3 noclegi w hotelu 4*, w pokojach 2 os.
- transfer z lotniska
- 2 lunche w restauracji (2 dania, deser, napoje)
- 3 kolacje w restauracji (2 dania, deser, napoje)
- Wizyta twierdza Castillo Sta Barbara
- wizyta w muzeum MUSA
Tapas Tour na segwayach po najważniejszych atrakcjach miasta Alicante (arena walk byków, Katedra San Nicolás, dzielnica Santa Cruz) 3 godziny, 3 tapas i 3 napoje
- wizyta w Muzeum Volvo Ocean Race
- Rejs na wyspe Tabarca
- Wizyta Museo Fallero i Ciudad de las Artes i Ciencias
- Paella cooking class zakończona kolacją w postaci degustacji paelli własnej roboty oraz innymi sałatkami, przystawkami i napojami

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.