Wyjazd firmowy do Szwajcarii

Wycieczka firmowa do Szwajcarii

Szwajcaria_wycieczki_firmowe

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku. Przelot do Genewy z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów. Przylot do Genewy. Transfer do hotelu.
½ dniowe zwiedzanie Genewy i Muzeum Patka
Genewa jest miastem, które bardziej należy do świata niż tylko do samej Szwajcarii. Kiedy tylko pojawia się jakiś międzynarodowy konflikt, to właśnie tutaj, na neutralnym gruncie próbuje się go rozstrzygnąć. Genewa (franc. Geneve, niem. Genf), trzecie pod względem wielkości miasto Szwajcarii, uchodzi za najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich.
W Genewie znajdziemy wszystko, co jest wyznacznikiem luksusu, przepychu, elegancji, ale jednocześnie czuje się taką lekkość, powietrze jest czyste, a człowieka ogarnia dziwny spokój wewnętrzny, który narasta. Może to za sprawą cudownej przyrody, otaczającej Genewę, miasto jest bowiem prześlicznie usytuowane nad brzegiem Jeziora Genewskiego (zwanego także Lemańskim) i ze wszech stron otaczają je góry - prawdziwy kurort.

Cenne zabytki Genewy skupione są na Starym Mieście, położonym po lewej stronie Rodanu, między jeziorem Genewskim a rzeką Arve. Historia najstarszego Placu w Genewie, Place du Bourg-de-Four, sięga czasów rzymskich. Niedaleko niego, w najwyższym punkcie Starego Miasta, stoi jeden z najważniejszych zabytków miasta, pochodząca z XII-XV wieku ewangelicko-reformowana Katedra Świętego Piotra. Budowla łączy styl romańsko-gotycki. Początkowo była świątynią katolicką. Jej prawdziwie wielkie znaczenie nadał jednak protestantyzm. Niegdyś z katedralnej ambony wygłaszał kazania do wiernych sam Jan Kalwin. Do dziś stoi przy niej fotel, na którym siadywał podczas nabożeństw ten reformator. Zgodnie z jego surowymi naukami, wnętrzu nadano bardzo ascetyczny charakter, zamalowano malowidła i pozbyto się ozdób, pozostawiając jedynie przepiękne, kolorowe witraże i kaplicę boczną.
Obok katedry jest Audytorium Kalwina. To niewielka kaplica z XV wieku, wzniesiona w stylu surowego gotyku. Jej wystrój pochodzi z XVI wieku. Zbierali się tu protestanci ze Szwajcarii, Francji, Niderlandów, krain niemieckich i z Italii, a nauczali wybitni reformatorzy: Jan Kalwin, Teodor de Beze i John Knox. Kaplica do dziś jest miejscem kultu. Spotykają się tu członkowie kościołów reformowanych Szkocji, Holandii i Włoch. Wybitni przedstawiciele Reformacji zostali w Genewie uczczeni pomnikiem, jaki na ich cześć został postawiony w 1909 roku.
Genewski Ratusz jest Siedzibą Rządu Republiki i Kantonu Genewy. Najstarszym jego fragmentem jest wieża Baudet z XV wieku. Znajduje się w niej sala obrad Rady Państwa ozdobiona pięknymi boazeriami i freskami z średniowiecza. Z dziedzińca prowadzi spiralna, brukowana rampa, niegdyś umożliwiająca dostęp do górnych pięter bez zsiadania z konia lub wysiadania z lektyki. Do zwiedzania udostępniona jest sala na parterze, tzw. Sala Alabamy. Podpisano w niej wiele znaczących dla historii świata umów i traktatów.
Na rogu Rue de l’Hôtel-de-Ville i Rue du Puits Saint-Pierre stoi arsenał. Pierwotnie była to drewniana budowla i pełniła funkcję spichlerza miejskiego, gromadzącego strategiczne zapasy zboża. Potem zastąpiono ją obecnym murowanym budynkiem, w którym urządzono arsenał miejski. Następnie znajdowało się tu między innymi muzeum broni i uzbrojenia, a także posterunek policji. Od 1972 roku mieści się tu genewskie Archiwum Państwowe. Znaczną część parteru budowli zajmuje arkadowe podcienie, którego ścianę pokrywają trzy mozaiki, przedstawiające trzy ważne wydarzenia z historii Genewy: 58 r. p.n.e. - przybycie Juliusza Cezara do Genewy; Średniowiecze - hrabia Genewy i słynne targi genewskie; XVII w. - przyjęcie hugenotów wypędzonych z Francji po odwołaniu Edyktu nantejskiego.

Obowiązkowym punktem na mapie turysty powinno być także Muzeum Zegarmistrzostwa i Emalierstwa oraz Muzeum Patek-Philippe - prawdziwy skarbiec dzieł sztuki precyzyjnej. Zegarki z kolekcji pochodzą nawet z XVI wieku i zostały wyprodukowane w Genewie lub w innych miastach Szwajcarii. Większość z nich pochodzi z manufaktury Patek-Philippe, której założycielem (w 1839 roku) był polski polski zegarmistrz, Norbert Patek. Patek był oficerem w powstaniu listopadowym, po upadku zrywu niepodległościowego musiał uchodzić z kraju. Jego pierwsze zegarki były zdobione portretami słynnych Polaków i motywami patriotycznymi. W 1845 roku, po rozwiązaniu spółki z Czapkiem, Patek rozpoczął współpracę z francuskim wynalazcą A. Philippe’em. Powstała wówczas firma Patek-Philippe, która działa do dziś i produkuje najbardziej renomowane zegarki na świecie.
Kolacja. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie.
Udamy się dzisiaj do Courage
Za rzeką Arve odkryjemy Carouge - uroczy zakątek, będący niegdyś osobnym miastem, jest teraz dzielnicą Genewy, spacer jego uliczkami przeniesie nas jakby w zupełnie inne miejsce na ziemi. Okolica ma bowiem charakter bardziej śródziemnomorski, nie brakuje tu uroczych knajpek, gdzie można zjeść i napić się dobrego wina.

Następnie udamy się na degustacje czekolady.
W Prangins, miła wieś położona między Genewą i Lozanną znajduje się słynna Szkoła Czekolady. Będziemy oprowadzani przez założyciela tej szkoły, Michela Rapp. Po krótkiej prezentacji produktu i jego historii, zostaniemy wprowadzeni do manufaktury, aby zobaczyć proces produkcji i sami zanurzymy ręce w słodkiej czekoladzie. Wizyta zakończy się degustacją czekolady a uczestnicy otrzymają okazały dyplom
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do Montreux
15 km wybrzeża, pokryte śniegiem szczyty, jezioro ze statkami parowymi i hotele w stylu belle epoque. To Szwajcarska Riwiera nad brzegiem Jeziora Lemańskiego, miejsce, gdzie mieszka wiele międzynarodowych sław. Pośrodku tego krajobrazu, twarzą do jeziora usadowiły się dwa małe miasta - Vevey i Montreux. Odbędziemy spacer promenadą nad jeziorem. Po drodze pomnik Freddiego Mercury'ego, zawsze ozdobiony świeżymi kwiatami. Lider zespołu Queen został uchwycony w charakterystycznej pozie - wyprostowany jak struna, trzyma mikrofon na statywie, prawą ręka wzniesiona w triumfie. Widok elektryzujący każdego fana grupy, która właśnie tutaj, w Mountain Recordings Studio, nagrała większość swoich piosenek. "Jeśli szukasz spokoju wewnętrznego, jedź do Montreux. To raj na ziemi" - miał powiedzieć gwiazdor. Po śmierci Freddie'go jego prochy rozsypano podobno nad jeziorem.

Najważniejszym punktem podróży wokół Jeziora Genewskiego i jedną z największych atrakcji, które warto zobaczyć podczas podróży po Szwajcarii jest XIII-wieczny zamek Chillon. Ten jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków w Europie znajduje się jedynie 3 km na wschód od Montreux. Lokalizacja zamku stanowiła znakomity punkt obronny umożliwiający kontrolę przesmyku między Alpami a Jeziorem Genewskim. Zamek znany jest z tego, że zwiedzał go w lipcu 1816 r. lord Byron - jeden z największych angielskich poetów i dramaturgów i autor poematu romantycznego "Więzień Chillonu" (na jednym z filarów widać wyryty przez niego podpis). Widok na zamek z pokładu statku pozostanie z pewnością na długo w pamięci.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Gstaad.
To jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych kurortów Szwajcarii. Miasto jest po prostu urzekające! Położone w kotlinie, otoczone masywami górskimi, naprawdę zapiera dech w piersiach. Przy tak dużej liczbie turystów odwiedzających Gstaad, na stokach wcale nie jest tłoczno. Po dniu pełnym szaleństw udajemy się, albo to znakomitych restauracji, albo na zakupy. Hermes, Ralph Lauren, Louis Vuitton to tylko niektóre domy mody, które mają swoje butiki w tym znanym kurorcie.

Przejazd do GRUYERES - znanego ośrodka serowarstwa.
Znane głównie z produkcji sera gruyère, znajdującego się w mieście zamku Gruyères i galerii H.R.Gigera. Giger, szwajcarski architekt i grafik, zasłynął, jako autor efektów specjalnych do filmu "Obcy" Ridleya Scotta (Oscar 1978). Kupił Château St. Germain i urządził w nim ekspozycję swojej twórczości, jak również dzieł innych artystów zajmujących się fantastyką.

Gruyeres, maleńka mieścina licząca zaledwie 170 mieszkańców, odwiedzana jest co roku przez kilkaset tysięcy turystów. Przyciąga ich nie tylko uroda zabytków i atmosfera dawnych epok, ale także renoma nieoficjalnej stolicy szwajcarskiego serowarstwa. Spośród ponad 400 gatunków sera produkowanych w tym kraju, gruyere, obok ementalera, należy do najsłynniejszych.

W serowarni Maison du Gruyere u stóp wzgórza zamkowego można podpatrzyć, jak się go robi. Dwa razy dziennie 36 farmerów dostarcza mleko, które warzy się w olbrzymich kadziach z dodatkiem podpuszczki i bakterii kwasu mlekowego. Powstały skrzep rozdrabnia się na tzw. ziarna serowe i po oddzieleniu serwatki masę serową przelewa się do drewnianych form, w których zastyga w formie kręgów o wadze ok. 35 kg. Przechowuje się je w piwnicach, gdzie systematycznie obracane i polewane solanką dojrzewają przez kilka miesięcy, nabierając specyficznego smaku i zapachu.

Gruyere jest podstawowym składnikiem fondue, narodowej potrawy Szwajcarów. Gorący, roztopiony ser z domieszką białego wina lub kirschu (wiśniówki) podaje się w metalowym podgrzewanym kociołku, w którym biesiadnicy zanurzają kawałki chleba. Zgodnie z tradycją ten, komu chleb zsunie się z widelca, lądując w kociołku, stawia kolejkę dla wszystkich. Fondue jest daniem typowo zimowym; znawcy twierdzą, że należy unikać restauracji oferujących je przez cały rok.

Tajniki produkcji gruyere można odkryć też w serowarni Fromagerie de l'Alpage w Moléson (3 km od Gruyere). Pokaz odbywa się w bardziej stylowym wydaniu, bo zakład mieści się w XVII-wiecznym wiejskim domu. Będąc tu, warto zdobyć szczyt le Moléson (2002 m n.p.m.) górujący nad wsią niczym skalna forteca. Alternatywą dla wspinaczki (2,5 godz.) jest wjazd kolejką zębatą, a następnie linową. Ze szczytu rozciąga się fantastyczna panorama, szczególnie w kierunku południowym, gdzie lśni Jezioro Genewskie, a za nim, już we Francji, wznoszą się Alpy Sabaudzkie i biała czapa Mont Blanc.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- 4 noclegi w pokoju 2 os.
- 4 śniadania
- zwiedzanie Genewy, Carouge, Montreux, Chillon, Gstaad,
- degustacja czekolady

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.