Wyjazd firmowy do Maroka

Wyjazd dla firm do Maroka

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

wyjazd-dla-firm-do-Maroka
Dzień 1:
Powitanie na lotnisku Mohammed V w Casablance przez przewodnika. Transfer do hotelu. Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Maroka. Przylot do Casablanki.
Wizyta w ekonomicznej stolicy Maroka: Przejazd autokarem przez najciekawsze dzielnice miasta:Plac Mohammeda V – wspaniały przykład architektury Art Déco, dzielnicę willową Casablanki Anfę, Ain Diab – elegancki nadmorski bulwar, Meczet Hassana II z jednym z najwyższych minaretów na świecie Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Novotel Casa City Center.

Dzień 2 : Casablanca - Rabat - Meknes - Fez .
Po śniadaniu wyjazd do Rabatu i wizyta w stolicy administracyjnej kraju:
Zwiedzanie Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), wieży Hassana i Mauzoleum Mohammeda V, spacer po kazbie Oudaja – dawnej siedzibie piratów. Wyjazd z Rabatu w stronę Meknes, tzw. Wersalu Maroka. W programie zwiedzania m.in. : medyna, najbardziej imponująca brama w Afryce Północnej Bab al Mansur, plac el Hedim. kontynuacja wycieczki do świętego miasta Moulay Idriss, gdzie został pochowany założyciel islamu w Maroko,Następnie przejazd do Volubilis, ruin rzymskiego miasta, wpisanego na Listę Unesco, dawnej stolicy prowincji rzymskiej.
Kontynuacja wycieczki do Fez.
Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Barcelo.

Dzień 3 : Fez.
Po śniadaniu zwiedzanie Fezu, najstarszego z cesarskich miast założonych w VIII wieku przez Moulay Idrissa II, zwiedzanie średniowiecznej Medyny z jej Attarine i Bou Anania Medersas (religijnymi islamskimi uniwersytetami),
Pierwszym zabytkiem jest „Złota Brama”, prowadząca do pałacu króla Maroka. Następnie spacer do XIV-wiecznej żydowskiej dzielnicy Fez el Jedid. Później wjazd na punkt widokowy, skąd roztacza się szeroka panorama Fezu, a po krótkim postoju wizyta w jednym z zakładów ceramicznych. Potem spacer po największej w świecie arabskim, wpisanej na Listę UNESCO medynie, która mimo upływu czasu zachowała swój średniowieczny charakter. Plątanina ponad 9600 krętych uliczek urzeknie każdego. Poruszanie się po niej bez przewodnika jest praktycznie niemożliwe. W programie m.in. meczet Karawijjin (z zewnątrz) – najstarszy uniwersytet świata, Medresa Attarine z XIV w. - szkoła koraniczna, której budynki ozdobiono mozaikami i rzeźbami cedrowymi ,Mauzoleum Moulaya Idrissa II (z zewnątrz), fontanna Nejjarine. Podczas spaceru po starówce wizyta w kilku zakładach rzemieślniczych, które zachowały swój dawny charakter, m.in. garbarnia z XII w.
Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Barcelo.

Dzień 4 : Fez - Beni Mellal - Marrakesz.
Śniadanie w hotelu i przejazd do Marakeszu, przekraczanie regionu Atlasu Średniego i przeprawa przez Immouzer du Kandera, Azrou i Ifrane, urokliwy ośrodek narciarski w sercu wspaniałego lasu cedrowego. Stopniowo pojawiająca się czerwona ziemia kraju, kontrastuje z jasnym niebem i wiecznie zielonymi palmami.
Będzie szansa zobaczenia wspaniałych wodospadów Ouzoud. Zameldowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Opera Plaza.

Dzień 5 : Marrakesz.
Śniadanie. Zwiedzanie drugiego najstarszego miasta, zwanego „perłą południa". W programie zwiedzimy meczet Koutoubia (z zewnątrz), grobowce Saadytów pochodzące z XVIw oraz pałacu wezyra - El Bahia. Przejdziemy labiryntem uliczek suku ze swoimi malutkimi sklepikami. Wizyta w aptece berberyjskiej, gdzie odbędzie się prezentacja aromatycznych przypraw, kosmetyków oraz słynnego oleju arganowego.

Wieczorem wizyta na słynnym placu Jemaa El Fna (zabytek UNESCO).
Będziemy mieć okazję do zetknięcia się z prawdziwym folklorem tego berberyjskiego miasta: zaklinacze węży, treserzy małp, akrobaci, gawędziarze, i uliczni handlarze. Smaki, zapachy, barwny tłum mediny odsłonią oblicze najbardziej afrykańskiego miasta w Maroku. Czas wolny, na samodzielne spacery, zakupy. Okazja do zakupu miejscowych pamiątek: skórzanych i drewnianych wyrobów, dywanów, ceramiki.

Kolacja i zakwaterowanie w hotelu Opera Plaza.

Dzień 6 : Marrakesz.
Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko Marakesz Menara. Wylot.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL
- opiekę pilota
- Zakwaterowanie w hotelach 4*, w pokojach 2 os.
- śniadanie i obiadokolacje
- Transport z autokarem podczas wycieczek
- Anglojęzyczny przewodnik
- Bilety wstępu do zabytków