Słoneczna Mołdawia

Wyjazd firmowy do Mołdawii

Mołdawia-wyjazdy

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

1 dzień
zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kiszyniowa.
Przywitanie gości na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kiszyniów
Transfer z lotniska do hotelu 3 * lub 4*
14:00 – 14:30 Przywitanie gości w hotelu. Powitalny obiad
14:30 – 15:30 Zakwaterowanie. Czas wolny
15:30 – 17:00 Zwiedzanie Narodowego Muzeum Etnografii i Historii Naturalnej lub muzeum Puszkina
17:00 – 19:00 Zwiedzanie Kiszyniowa
19:00 – 20:00 Transfer do hotelu. Czas wolny
20:00 – 23:00 Kolacja w restauracji
23:00 Czas wolny

Narodowe Muzeum Etnografii i Historii Naturalnej – jest to najstarsze muzeum Mołdawii. Zostało założone w październiku 1889 roku z inicjatywy barona А. Stuarta. Muzeum jest podzielone na 2 logiczne części. Pierwsza część jest poświęcona florze i faunie Mołdawii. Druga zaś przedstawia naród Mołdawski, jego kulturę i tradycje. Muzeum posiada własny ogród botaniczny, założony w 1906 roku. Był to pierwszy ogród botaniczny w Mołdawii i został zachowany do dnia dzisiejszego. Wśród eksponatów muzeum znajduje się szkielet gigantycznego dynozaura, który mieszkał w epoce pliocenu, (5,3 – 1,8 mln lat temu).

Dom-muzeum А.S. Puszkina- wielki poeta rosyjski A.S. Puszkin został wysłany przez carską administrację ze stolicy Rosji na trzy lata. W ciągu trzech lat, spędzonych w Mołdawii, Puszkin napisał wiele słynnych wierszy, "Gawriliada", pierwsza część słynnej powieści wierszem "Eugeniusz Oniegin" i inne utwory, wniesione do skarbca literatury światowej.
Ekspozycja muzeum składa się z materiałów, związanych z pobytem poety w Kiszyniowie - grawiury, obrazy, rzeźby, przedmioty sztuki zdobniczej z końca XVIII - początku XIX w., a także wydanie jego dzieł, napisanych podczas pobytu w Besarabii.

Zwiedzanie Kiszyniowa - trudno znaleźć bardziej atrakcyjne i gościnne miasto. Można to łatwo udowodnić podczas wycieczki ze zwiedzaniem, w trakcie której będą mieli Państwo okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje kulturowe, historyczne czy handlowe.Gościnność Kiszyniowa oraz jego różnorodność rozrywkowa na długo pozostaną w Państwa pamięci.

2 dzień
08:00 – 09:00 Śniadanie w restauracji hotelowej
09:00 – 17:00 Warsztaty w в hotelowej sali konferencyjnej*
13:00 – 14:00 Obiad w restauracji hotelowej
17:00 – 17:30 Czas wolny
17:30 – 18:30 Transfer Kiszyniów – Cricova
18:30 – 21:00 Wycieczka, degustacja i kolacja w Cricova
21:00 – 21:30 Transfer Cricova – Kiszyniów
21:30 Czas wolny

Winiarnia Cricova- jest prawdziwym, podziemnym miastem, które ma ponad 80 km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych na nie gatunków wina: Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. Winiarnia Cricova jest ogromnym labiryntem, w którym można łatwo się zgubić. Gościem Cricova był również Jurij Gagarin, który w piwnicach miał zgubić się nawet na kilka dni. Podobno gdy wytrzeźwiał i odnalazł wyjście, w księdze pamiątkowej napisał: “Łatwiej oderwać się od ziemi, niż wyjść z Cricovskich piwnic”. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w kraju.Zebrano tutaj wprawdzie „historyczne” wina, wyjątkowe wina z charakterem. Cricova jest jednym z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Unikatowe eksponaty to na przykład wino „Jerozolima Północy” (1902r.) i likier „Jan Becker” (1902r.) oraz 158 najlepszych win francuskich, niemieckich i węgierskich, które stanowią prawdziwą dumę całej Mołdawii.
Na koniec zwiedzania, będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzonych przez wiele znanych osobistości. Na przykład w 2002 roku, swoje 50 urodziny spędził tutaj prezydent Rosji, Władimir Putin.

3 dzień
08:00 – 09:00 Śniadanie w restauracji hotelowej
09:00 – 10:00 Transfer Kiszyniów – Ivancea
10:00 – 10:10 Przywitanie gości . Welcome coffee
10:10 – 13:40 Zajęcia team-buildingowe
13:40 – 14:30 Obiad w restauracji
14:30 – 16:00 Zajęcia team-buildingowe
16:00 – 16:30 Wręczenie prezentów uczestnikom
16:30 – 17:30 TransferIvancea - Kiszyniów
17:30 – 19:00 Czas wolny
19:00 – 23:00 Uroczysta kolacja w restauracji z programem rozrywkowym albo zamiast programu wyjście do nocnego klubu

Nad ranem, uczestnicy odwiedzą znajdujący się w lesie ośrodek wypoczynkowy, gdzie wezmą udział w zajęciach team-buildingowych.Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły.Team building odbędzie się pod okiem naszego moderatora oraz doświadczonych instruktorów.Na koniec dnia,uczestnicy otrzymują prezenty.

4 dzień
08:00 – 09:00 Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu
09:00 – 10:00 Transfer Kiszyniów– Orchej Stary
10:00 – 12:00 Zwiedzanie Orcheja Starego
12:00 – 13:20 Transfer Orchej Stary–Międzynarodowy Port Lotniczy Kiszyniów

Orchej Stary –to jaskinie, klasztory, nekropole, grodziska, pustelnicy … Nie, to nie tylko puste słowa z podręczników historii. Tutaj, w Orcheju Starym, znajduje się cała historia Mołdawii – jest to kompleks muzealny pod otwartym niebem. Orchej Stary znajduje się w miejscu, którego krajobraz kontrastuje w niezwykły sposób z typową dla Besarabii rzeźbą terenu. Warto odwiedzić dawną osadę, gdzie około 40.000 lat temu osiedlili się pierwsi ludzie, a następnie pozostawili swój ślad Trakowie, Goci, Dakowie i Tatarzy.

Cena zawiera:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL
- opiekę pilota
- transfer lotnisko – hotel – lotnisko;
- zakwaterowanie w wybranym hotelu;
- śniadanie w hotelu;
- 3 obiady, 3 kolacje zgodnie z programem;
- wycieczki zgodnie z programem;
- opiekę wykwalifikowanego przewodnika;
- ubezpieczenie OC pojazdu podczas całego programu;
- bilety wstępu do wszystkich muzeów i miejsc wymienionych w programie;
- degustację win kolekcjonerskich oraz wina domowej roboty, zgodnie z programem.
- organizacjęzajęć team-buildingowych, dyplomy, zapewnienie niezbędnego sprzętu sportowego.

PROGRAM ZAJĘĆ TEAM-BUILDINGOWYCH

10:10 – 11.40 PIŁKA W PÓŁRURACH, KAYAK, CANOE, POLE MINOWE, STRZELANIE Z ŁUKU
11:40 – 12:10 Sztafeta
12:10 – 12:40 Orientacja sportowa
12:40 – 13:40 Przygotowanie zupy rybnej
13:40 – 14:30 Obiad
14:30 – 16:00 PIŁKA W PÓŁRURACH, KAYAK, CANOE, POLE MINOWE, STRZELANIE Z ŁUKU
16:00 – 16:30 Nagrodzenie uczestników

Strzelanie z łuku
Strzelanie z łuku –ciekawe, a zarazem stymulujące zajęcie team-buildingowe, które, aby poradzić sobie z łukiem sportowym,wymaga koncentracji oraz odpowiedniej kondycji fizycznej. Zapewniamy zawodnikom profesjonalne łuki z lekkimi strzałami, które oferują najlepsza kontrolę ruchu. Uczestnicy otrzymują specjalne rękawice, zapewniające ochronę palców w momencie strzału.

Sztafeta
Składa się z 4-5 przeszkód oraz z 3 zespołów zawodników. Zadaniem każdego zespołu jest pokonanie różnych przeszkód, np:
Zespół pokonuje razem pewny odcinek tylko na jednej parze nart;
Slalom między drzewami z belką na plecach;
Przemieszczanie się na szczudłach;
Pokonanie przeszkód na pewnej wysokości;
Pokonanie pewnej trasy, wożąc w taczce członka zespołu.

Orientacja sportowa. Przygotowanie zupy rybnej
Nauka. Nawigacja w terenie przy użyciu kompasu. Wyznaczanie azymutu. Każdy zespół dostaje mapę.Zapoznaje się z mapą danego terenu. Chronometruje się czas wykonania każdego zadania. Przemieszczenie się uczestników wzdłuż wskazanej trasy. Szukanie znaków wskazujących na kolejny obiekt,(pod kamieniami, na pniach, w dziuplach i inne.). Pokonanie wszelkiego rodzaju przeszkód i zadań. Szukanie składników, niezbędnych do przygotowania zupy rybnej.
Program ten jest przygodą zespołowa, mającą na celu budowanie zespołu i jest oparty na elementach orientacji sportowej. Tworzy się mini-zespoły, jedni będą zajmowali się szukaniem skarbu, drudzy zaś, szukaniem drewna dla ogniska. «Skarb» to wszystkie składniki, niezbędne do przygotowania zupy rybnej.
Celem gry jest zrozumienie przez cały zespół zadań, rozwiązanych w dalszym etapie.Każdy zespół powinien przygotować ze znalezionych produktów zupę rybną. Tymczasem, uczestnicy programu przygotują obiad, odpoczywają, a następnie wybierają zespół, który przygotował najbardziej pyszna zupę rybną.

Piłka w półrurach
Każdy zespół musi przenieść niewielką piłkę przez określoną trasę(50-100 m) za pomocą plastikowej półrury. Na końcu trasy należy umieścić piłkę w odpowiednim pojemniku. Można dotykać piłki tylko półrurą, a trasa musi być pokonany w odpowiednim przedziale czasowym. Do tego, podczas przemieszczania, trzeba pokonać różnego rodzaju przeszkody.

Pole minowe
Zespół musi przejść przez «pole minowe», mając do swojej dyspozycji 2 deski.
Podczas przemieszczania się zabrania się stąpnięcie na ziemię. Jest to gra strategiczna, budująca zespół i ucząca każdego zawodnika odpowiedzialności za cały zespół.

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.