Wyjazd firmowy do Genewy na Moto Show

Wyjazd dla firm na targi motoryzacyjne Moto Show w Genewie

Wyjazd-na-Moto-Show-Genewa.jpg
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku. Przelot do Genewy. Transfer do hotelu.
Przejazd na kolację do jednej z najbardziej znanych restauracji e Genewie Edelweiss
Każdego wieczora przy występie zespołu regionalnego i jodłujących górali będziemy kosztować szwajcarski ser i innego regionalne przysmaki.
Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd na Motor Show
½ dniowe zwiedzanie Genewy i Muzeum Patka
Genewa jest miastem, które bardziej należy do świata niż tylko do samej Szwajcarii. Kiedy tylko pojawia się jakiś międzynarodowy konflikt, to właśnie tutaj, na neutralnym gruncie próbuje się go rozstrzygnąć Genewa (franc. Geneve, niem. Genf), trzecie pod względem wielkości miasto Szwajcarii, uchodzi za najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich. W Genewie znajdziemy wszystko, co jest wyznacznikiem luksusu, przepychu, elegancji, ale jednocześnie czuje się taką lekkość, powietrze jest czyste, a człowieka ogarnia dziwny spokój wewnętrzny, który narasta. Może to za sprawą cudownej przyrody, otaczającej Genewę, miasto jest prześlicznie usytuowane nad brzegiem Jeziora Genewskiego (zwanego także Lemańskim) i ze wszech stron otaczają je góry - prawdziwy kurort.
Cenne zabytki Genewy skupione są na Starym Mieście, położonym po lewej stronie Rodanu, między jeziorem Genewskim a rzeką Arve. Historia najstarszego Placu w Genewie, Place du Bourg-de-Four, sięga czasów rzymskich. Niedaleko niego, w najwyższym punkcie Starego Miasta, stoi jeden z najważniejszych zabytków miasta, pochodząca z XII-XV wieku ewangelicko-reformowana Katedra Świętego Piotra. Budowla łączy styl romańsko-gotycki. Początkowo była świątynią katolicką. Jej prawdziwie wielkie znaczenie nadał jednak protestantyzm. Niegdyś z katedralnej ambony wygłaszał kazania do wiernych sam Jan Kalwin. Do dziś stoi przy niej fotel, na którym siadywał podczas nabożeństw ten reformator. Zgodnie z jego surowymi naukami, wnętrzu nadano bardzo ascetyczny charakter, zamalowano malowidła i pozbyto się ozdób, pozostawiając jedynie przepiękne, kolorowe witraże i kaplicę boczną.
Obok katedry jest Audytorium Kalwina. To niewielka kaplica z XV wieku, wzniesiona w stylu surowego gotyku. Jej wystrój pochodzi z XVI wieku. Zbierali się tu protestanci ze Szwajcarii, Francji, Niderlandów, krain niemieckich i z Italii, a nauczali wybitni reformatorzy: Jan Kalwin, Teodor de Beze i John Knox. Kaplica do dziś jest miejscem kultu. Spotykają się tu członkowie kościołów reformowanych Szkocji, Holandii i Włoch. Wybitni przedstawiciele Reformacji zostali w Genewie uczczeni pomnikiem, jaki na ich cześć został postawiony w 1909 roku.
Genewski Ratusz jest Siedzibą Rządu Republiki i Kantonu Genewy. Najstarszym jego fragmentem jest wieża Baudet z XV wieku. Znajduje się w niej sala obrad Rady Państwa ozdobiona pięknymi boazeriami i freskami z średniowiecza. Z dziedzińca prowadzi spiralna, brukowana rampa, niegdyś umożliwiająca dostęp do górnych pięter bez zsiadania z konia lub wysiadania z lektyki. Do zwiedzania udostępniona jest sala na parterze, tzw. Sala Alabamy. Podpisano w niej wiele znaczących dla historii świata umów i traktatów.
Na rogu Rue de l’Hôtel-de-Ville i Rue du Puits Saint-Pierre stoi arsenał. Pierwotnie była to drewniana budowla i pełniła funkcję spichlerza miejskiego, gromadzącego strategiczne zapasy zboża. Potem zastąpiono ją obecnym murowanym budynkiem, w którym urządzono arsenał miejski. Następnie znajdowało się tu między innymi muzeum broni i uzbrojenia, a także posterunek policji. Od 1972 roku mieści się tu genewskie Archiwum Państwowe. Znaczną część parteru budowli zajmuje arkadowe podcienie, którego ścianę pokrywają trzy mozaiki, przedstawiające trzy ważne wydarzenia z historii Genewy: 58 r. p.n.e. - przybycie Juliusza Cezara do Genewy; Średniowiecze - hrabia Genewy i słynne targi genewskie; XVII w. - przyjęcie hugenotów wypędzonych z Francji po odwołaniu Edyktu nantejskiego.

Obowiązkowym punktem na mapie turysty powinno być także Muzeum Zegarmistrzostwa i Emalierstwa oraz Muzeum Patek-Philippe - prawdziwy skarbiec dzieł sztuki precyzyjnej. Zegarki z kolekcji pochodzą nawet z XVI wieku i zostały wyprodukowane w Genewie lub w innych miastach Szwajcarii. Większość z nich pochodzi z manufaktury Patek-Philippe, której założycielem (w 1839 roku) był polski polski zegarmistrz, Norbert Patek. Patek był oficerem w powstaniu listopadowym, po upadku zrywu niepodległościowego musiał uchodzić z kraju. Jego pierwsze zegarki były zdobione portretami słynnych Polaków i motywami patriotycznymi. W 1845 roku, po rozwiązaniu spółki z Czapkiem, Patek rozpoczął współpracę z francuskim wynalazcą A. Philippe’em. Powstała wówczas firma Patek-Philippe, która działa do dziś i produkuje najbardziej renomowane zegarki na świecie.
Kolacja w restauracji La Broche

Dzień 3
Śniadanie. Udamy się dzisiaj do Courage
Za rzeką Arve odkryjemy Carouge - uroczy zakątek, będący niegdyś osobnym miastem, jest teraz dzielnicą Genewy, spacer jego uliczkami przeniesie nas jakby w zupełnie inne miejsce na ziemi. Okolica ma, bowiem charakter bardziej śródziemnomorski, nie brakuje tu uroczych knajpek, gdzie można zjeść i napić się dobrego wina.

Następnie udamy się na degustacje czekolady.
W Prangins, miła wieś położona między Genewą i Lozanną znajduje się słynna Szkoła Czekolady. Będziemy oprowadzani przez założyciela tej szkoły, Michela Rapp. Po krótkiej prezentacji produktu i jego historii, zostaniemy wprowadzeni do manufaktury, aby zobaczyć proces produkcji i sami zanurzymy ręce w słodkiej czekoladzie. Wizyta zakończy się degustacją czekolady a uczestnicy otrzymają okazały dyplom
Lunch w restauracji La Broche.
Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- opieka lokalnego przewodnika
- transfery z/na lotnisko
- Transfery na kolacje
- 2 noclegi w pokoju 2os.
- 2 śniadania
- 2 kolacje (1/3 butelki wina, woda mineralna, kawa)
- transfer i bilet wstępu na Motor Show
- zwiedzanie Genewy i bilet wstępu do Muzeum Patka
- zwiedzanie Carouge i degustacja czekolady

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.