Wyjazd do Andorry Getin Bank

GetinBank zaprasza Państwa na atrakcyjny wyjazd integracyjny do Andorry

Księstwo Andory to małe państwo w południowo-zachodniej Europie, bez dostępu do morza. Leży w Pirenejach granicząc od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią.
Andora to kraj leżący w Pirenejach i całkowicie pokryty górami. Ma powierzchnię 462 km².
Andora dzieli się na 7 parafii (kat. parròquia). Najważniejsze miasta tego kraju to:
- Andorra la Vella – 20 tys. mieszk.
- Les Escaldes – 15 tys. mieszk.
- Encamp – 11 tys. mieszk.
- Sant Julià de Lòria – 7 tys. mieszk.
- La Massana – 7 tys. mieszk.
- Canillo – 3 tys. mieszk.
- Ordino – 2 tys. mieszk.

W Andorze panuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski.
Jeszcze w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku Andora liczyła zaledwie 22 tysiące mieszkańców, niemal w całości Andorczyków. Gwałtowne przemiany gospodarcze i rozwój turystyki spowodował znaczny napływ imigrantów, którzy w 2002 roku stanowili aż 62% mieszkańców, z czego 26 tys. Hiszpanów, ponad 7 tys. Portugalczyków, 4,3 tys. Francuzów. Rdzenni Andorczycy są mniejszością we własnym kraju. Językiem urzędowym jest kataloński, choć mówi się także po hiszpańsku i francusku. Średnia gęstość zaludnienia wynosi ok. 150 osób na km², ale zasadnicza część ludności skupia się w dolinie rzeki Envaliry, gdzie leży stolica. Większość ludności jest wyznania rzymskokatolickiego. Główne zajęcia mieszkańców to obsługa ruchu turystycznego, handel i praca w szybko rozwijającej się bankowości

map-of-andorra.jpg

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na stanowisku GetinBank o godzinie 09.00. Spotkanie z pilotem. Wylot do Hiszpanii o godzinie 11.20.
Przylot grupy na lotnisko Barcelona El Prat o godzinie 14.20

Grupa udaje się prywatnym transferem do Andory z polskojęzycznym pilotem oddalając się od wybrzeża. Panoramiczna trasa wiedzie przez katalońskie miasteczka i wioski, gdzie można zobaczyć imponujące Masias – czyli domy gospodarzy katalońskich i typowe kościoły z kamienia na głównym placu a im bliżej Andory tym więcej wąwozów górskich i sztucznych jezior akumulujących wodę gór.
Po ok. godzinie drogi grupa zajeżdża do lokalnej winnicy modernistycznej zaprojektowanej przez znanego architekta Josep Puig i Cadafalch w regionie Penedes, gdzie czeka na nich zwiedzanie winnic z degustacją cava czyli katalońskiego szampana oraz mini - brunch (chleb z pomidorem, szynka iberyjska, sery, kiełbaski i różne rodzaje wędzonek, kawa)

cava.jpgcavas.jpg

Po przerwie na degustację grupa kontynuuje dalej trasę panoramiczną w kierunku Andory, mniej więcej 2 godziny.
Po przyjeździe do hotelu czas wolny na odświeżenie oraz kolacja w hotelu.
Nocleg w Hotelu Piolets Park 4* lub w podobnym.

Dzień 2
Po śniadaniu wczesnym rankiem grupa udaje się w okolice doliny La Cerdanya, gdzie około godziny 08:00 zacznie się lot balonem. (cała wycieczka ok. 4,5 godziny).
Wycieczka balonem nad wspaniałym regionem La Cerdanya, znanym jako wielka dolina Pirenejów. Przepiękne widoki majestatycznych gór otaczających dolinę.
Grupa razem wspólnymi siłami przygotowuje balon do startu. Sam lot trwa 1,15h, a po wylądowaniu serwowane jest typowe katalońskie śniadanie: chleb z grilla potarty pomidorem i czosnkiem a na nim szynka czy embutidos czyli kiełbaski i wędzonki.

Balon 1.jpgBalon 3.jpg

Po południu grupa udaje się do winnicy win górskich w Andorze, jest to najwyżej położona winnica w Europie, tutaj też pracuje jeden z najlepszych enologów na świecie Alain Graillot, który znany jest z tego, że wytwarza wina w miejscach prawie niemożliwych. Do tej winnicy można dojechać tylko do pewnego momentu autobusem, a później dalej jeepem, który zabiera grupę na wysokość powyżej 1.200 m n.p.m. Tutaj grupa zwiedza winnice oraz degustuje wino górskie. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu grupa wybiera się na rafting po rwistych rzekach na granicy andorsko – hiszpańskiej (całodniowa wycieczka). Do miejsca skąd zaczyna się spływ można dotrzeć tylko jeepem. Grupa przejeżdża jeepem po szlakach dawnych przemytników, przepiękne widoki podczas jazdy off road. Są to trasy górskie, po których podczas II wojny światowej, uciekało bardzo dużo Polaków ściganych przez Gestapo, z Francji na południe Europy i dalej do USA. Andorczycy pomagali w ucieczce przez góry Polakom i wielu innym narodowością.
Podczas jazdy jeepem przerwa na piknik na widokowym miejscu, skąd grupa może podziwiać przepiękne widoki na wysokości 2.300 m n.p.m.

jeep.jpgRafting.jpg

Po powrocie do hotelu kolacja w hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu grupa wybiera się na nurkowanie w wysokogórskich jeziorach w Andorze.
Dla tych, którzy nie mają uprawnień do nurkowania lub nie umieją pływać, organizowane będzie nurkowanie w tandemie. Nurkowanie w Jeziorach Tristana, na głębokości do 25 m, na wysokości 2300 m n.p.m.. Grupa najpierw dojeżdża do stacji narciarskiej Arcalis autobusem i stąd czeka ich wędrówka do przepięknych jezior Tristana. Wyposażenie do nurkowania dotrze helikopterem. Możliwość nurkowania samemu albo w tandemie z instruktorem.

nurkowanie_w_Andorze.jpg__169 (1).jpg

Popołudniu wycieczka po Andorze. Zobaczymy najpiękniejsze miejsca Andory, a później zwiedzanie byłego parlamentu Andory.
Po wcześniej aktywnych dniach na grupę czeka Centrum SPA & Wellness Caldea – największe Centrum Wellness w Europie. (3 godziny)

Budynek obiektu wellness wyróżnia się na tle górskim swoją nowoczesną konstrukcją, której jeden z elementów - szklana wieża w kształcie piramidy - góruje nad całą okolicą. Pobyt 3 godzinny zawiera: laguny wodne wewn. i zewn. (woda osiąga w nich temperaturę powyżej 30°C), łaźnia islandzka, sauny, łaźnie "rzymskie", gdzie można zażyć terapeutycznych, na przemian gorących (36°C) i zimnych (14°C) kąpieli i wiele innych sposobów na odprężenie i zregenerowanie sił.

Uroczysta kolacja w restauracji typowej andorskiej la Borda, (2 dania + deser) podczas kolacji open bar (Ballantines, JB, Bacardi, Beefeater, Stolichnaya, napoje bezalkoholowe, wino domowe, piwo, woda) a na zakończenie degustacja likierów – jednego z typowych produktów andorskich.

Dzień 5
Po śniadaniu grupa udaje się do parku tematycznego, gdzie czeka na nich najdłuższy tobogan w Europie na wolnym powietrzu: 5,3 km
Po atrakcjach w parku tematycznym, czeka na grupę degustacja pierwszego i jedynego piwa wyprodukowanego w Andorze. Zwiedzenie browaru oraz degustacja 3 rodzajów piwa.
Transfer na lotnisko z polskojęzycznym pilotem. Wylot do Polski o godzinie 15.25. Przylot do Warszawy o godzinie 18.25

W PROGRAMIE:
- przelot samolotem
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- 4 noclegi w hotelu 3*, w pokojach2 os.
- 4 śniadania
- 3 obiadokolacje z 0,5 litra wina domowego na osobę.
- 1 uroczysta kolacja w bodedze z open barem
- lot balonem
- rafting
- offroad
- zwiedzanie browaru i degustacja piwa
- zwiedzanie winnic i degustacje win
- nurkowanie w jeziorze
- korzystanie z centrum Spa
- zwiedzanie Andorry