Wyjazd dla firm do Maroka

Wycieczki firmowe do Maroka

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

wyjazd-incnetive-Maroko

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na stanowisku Getin Bank. Wylot do Maroka. Przylot do Casablanki.
Transfer do Marrakeszu.
Kolacja i nocleg w hotelu Opera Plaza.

Dzień 2: Zwiedzanie Marrakeszu z lunchem w Ksar El Hamra.
Śniadanie. Zwiedzanie drugiego najstarszego miasta, zwanego „perłą południa". W programie zwiedzimy meczet Koutoubia (z zewnątrz), grobowce Saadytów pochodzące z XVIw oraz pałacu wezyra - El Bahia. Przejdziemy labiryntem uliczek suku ze swoimi malutkimi sklepikami. Wizyta w aptece berberyjskiej, gdzie odbędzie się prezentacja aromatycznych przypraw, kosmetyków oraz słynnego oleju arganowego. Lunch w Medynie.

Wieczorem wizyta na słynnym placu Jemaa El Fna (zabytek UNESCO).
Będziemy mieć okazję do zetknięcia się z prawdziwym folklorem tego berberyjskiego miasta: zaklinacze węży, treserzy małp, akrobaci, gawędziarze, i uliczni handlarze. Smaki, zapachy, barwny tłum mediny odsłonią oblicze najbardziej afrykańskiego miasta w Maroku. Czas wolny, na samodzielne spacery, zakupy. Okazja do zakupu miejscowych pamiątek: skórzanych i drewnianych wyrobów, dywanów, ceramiki.
Kolacja i nocleg w hotelu Opera Plaza.

Dzień 3: Wycieczka do Kasbah Le Mirage z obiadem i atrakcjami (quady i wielbłądy).
Dzień poświęcony będzie atrakcjom.
Wycieczka quadami przez Marrakesz.
Obiad w Droedary Kasbah, dalsza jazda.
Kolacja i nocleg w hotelu Opera Plaza.

Dzień 4: Przejazd jeepami z Marrakeszu do Ouarzazate, z lunchem w Kasbah Ait Ben Haddou.
Przejazd przez Atlas Wysoki, drogą Tizin Tichka w kierunku Ouarzazate .
Położone w pustynnej kotlinie miasto, nazywane jest tzw. Bramą Pustyni, gdzie rozpoczynają się drogi wiodące na Saharę. Pierwsza osada została założona przez Francuzów, jeszcze w czasie protektoratu, lecz region ten odgrywał strategiczną rolę w dziejach Maroka na długo przed okresem kolonializmu. Wiodła tędy bowiem legendarna droga do owianego tajemnicą Timbuktu, położonego na terenie dzisiejszego Mali. Ouarzazate stanowiło zatem przez wieki, obowiązkowy przystanek na trasie wszystkich karawan, dziś natomiast stało się oazą światowego kina. Najwięksi twórcy filmowi upodobali sobie samo miasto, jego okoliczne Kazby* oraz pustynne krajobrazy regionu, jako tło dla swych kinematograficznych dzieł. Dzięki zainteresowaniu filmowców, w Ouarzazate powstało ogromne studio: Atlas Film Corporation Studios, a w okolicy zrealizowane został takie przeboje kinowe jak: "Gladiator", "Klejnot Nilu", "Lawrence z Arabii", „Jezus z Nazaretu”, „Aleksander” czy „Książę Persji”. Spacer po samym Ouarzazate oraz regionie pozwala na odkrycie tajemniczych Kazb, w tym między innymi czerwonej kazby Tifoultout i Touirirt.
Po lunchu wizyta w Kasbah Ait Ben Haddou .

Położony u podnóża południowych stoków Atlasu Wysokiego, w prowincji Ouarzazate, jest chyba najbardziej rozpoznawalnym obiektem w całym Maroku. Przez wieki, Ait Ben Haddou stanowiło ważny punkt tranzytowy na głównym szlaku handlowym, który prowadził z Sudanu, przez Mali (ze słynnym Timbuktu), aż do Marrakeszu. Ksar w Ait-Ben-Haddou jest uderzającym przykładem architektury południowej części Królestwa. Ksar, lub często używana nazwa kasbah to grupa mieszkań wybudowanych, aby dać schronienie pewnej społeczności, w tym wypadku plemieniu, od którego nazwy pochodzi miano, którym dziś określamy ten niezrównany kompleks. W obrębie murów obronnych, z narożnymi wieżami, wykonanymi z dekoracyjnie zdobionej cegły mułowej (połączenie gliny o dużej zawartości żelaza, które nadaje budowli jej charakterystyczny, różowy kolor oraz słomy) znajdują się zarówno skromne domostwa, jak i przestronne budynki przypominające wiejskie pałace. Ważne miejsce zajmuje również przestrzeń publiczna ksaru, która składa się z meczetu, publicznego placu, miejsca młócenia zboża, spichlerza na poddaszu w górnej części wsi, karawanseraju, dwóch cmentarzy (muzułmańskiego i żydowskiego) oraz sanktuarium świętego Sidi Ali. Jest to wyjątkowy zbiór budynków zapewniający współczesnym kompleksowy przegląd przez techniki budowlane tych ziem, stanowiąc doskonałą syntezę ziemnej architektury regionów Maroka pre-saharyjskiego. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia.
Kolacja i nocleg w hotelu Kenzi Azghor.

Dzień 5: Przejazd na 4 kołach z Ouarzazate do Agadiru przez Tazannakht & Taliouit
Lunch we własnym zakresie. Kontynuacja wycieczki do Agadiru.

Przyjazd do Agadiru
Kilkadziesiąt lat temu niewielki port rybacki, po gwałtownym trzęsieniu ziemi w 1960 roku cały legł w gruzach. Na miejscu niepozornej osady rybackiej powstało nowoczesne miasto. Obecnie to najważniejszy kurort na marokańskim wybrzeżu. Leży nad zatoką, która osłania przed kaprysami i zimnymi prądami Atlantyku. Mieszkańcy i turyści korzystają z łagodnego klimatu i przez 300 dni w roku cieszą się słońcem. Piękne, szerokie, piaszczyste plaże rozciągają się na długości ponad 6 km.
Kolacja i nocleg w hotelu Iberostar.

Dzień 6: Czas wolny w Agadirze.
Nocleg w hotelu Iberostar (all inclusive ).

Dzień 7: Przejazd z Agadiru na lotnisko w Casablance.
Wylot.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL
- opiekę pilota
- Zakwaterowanie w hotelu z wyżywieniem HB w Marakeszu i Ouarzazate
- Zakwaterowanie w hotelu z wyżywieniem All Inclusive w Agadirze
- Transport z autokarem podczas wycieczek
- Lunch w Ksar El Hamra Marrakesz
- Wycieczka do Kasbah Le Mirage z lunchem i atrakcjami (quady i wielbłądy)
- Lunch w Kasbah Ait Ben Haddou Ouarzazate
- Anglojęzyczny przewodnik
- Bilety wstępu do zabytków