Wyjazd dla firm Islandia

Wyjazd firmowy Islandia

Organizujemy wyjazdy dla firm na Islandię oraz Grenlandię. Proponujemy incentive travel i wycieczki z ciekawym programem zwiedzania oraz wyjazdy firmowe z różnymi dodatkowymi aktywnościami.

Islandia_wyjazdy_incentive

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, na stanowisku odpraw HDI o godzinie 8.00. Odprawa. Wylot na Islandię o 10.15. Przylot do Rejkjaviku o 15.10

Przejazd do znajdującej się 15 minut od lotniska Blue Lagoon
Zatrzymamy się tutaj na około 1 godzinę, aby wykąpać się w gorących źródłach. Podczas kąpieli kelnerzy i kelnerki będą nas raczyć drinkami.

Wizyta w geotermalnym SPA “Błękitna Laguna” to obowiązkowy punkt każdej wizyty na Islandii. Relaksując się nad gorącymi źródłami, można odnowić swój kontakt z naturą, nacieszyć oczy malowniczym pięknem a płuca napełnić czystym i świeżym powietrzem. -Błękitna Laguna” jest położona na szczelinie ryftowej pomiędzy dwoma ogromnymi płytami tektonicznymi: europejską i północno-amerykańską jest to obszar słynący z niezwykłej aktywności wulkanicznej. Obiekt wypoczynkowy zaprojektowany został w doskonałej harmonii z otaczającą go przyrodą: lokalna restauracja jest wbudowana we wnętrze naturalnego klifu a wokół znajdują się skały pochodzenia wulkanicznego. Woda w Lagunie ma temperaturę 37-39°C, a zbiornik mieści sześć milionów litrów wody morskiej, która jest wymieniana co 40 godzin. Regularne testy kontrolne wykazują, że do tego ekosystemu nie dostają się -pospolite” bakterie, dzięki czemu woda nie musi być dodatkowo oczyszczana chlorem. Słynąca z właściwości leczniczych i kojących woda w Błękitnej Lagunie jest bogata w naturalne składniki, krzem, minerały i algi, które są podstawą oferowanych zabiegów. Wszystkie składniki produkowane są przy użyciu ekologicznych metod, które reprezentują doskonałą harmonię pomiędzy przyrodą a nauką.

Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.
Kolacja w hotelu (3 dania, 1/3 l wina lub piwo, woda)

Dzień 2
Śniadanie.
Reykjavík jest najbardziej na północ wysuniętą stolicą na świecie i zamieszkuje ją więcej niż jedna trzecia ludności Islandii. Dziś Reykjavik to nowoczesne miasto z wieloma restauracjami, muzeami, galeriami i teatrami. Podczas naszej wycieczki przejdziemy miasto od jednego końca do drugiego. Zobaczymy zabytkowe centrum starego miasta, Parlament, Katedrę, port, Muzeum Narodowe, dom Pearl i Hofdi. Przejedziemy wzdłuż rzeki Łososia, która jest znakomitym dowodem, że Reykjavik jest wolne od zanieczyszczeń i Árbæjarsafn skansenu ludowego, który jest interesującym kontrastem do nowoczesnych budynków najnowszej części Reykjaviku. Dalsza droga prowadzi obok największego w Reykjaviku odkrytego basenu w Laugardalur, którego gorąca woda pochodzi ze źródeł termalnych pod miastem, Muzeum Rzeźby Asmundura Sveinsson i kościół Hallgrímskirkja (którego wieża jest jednym z symboli Reykjaviku). Wycieczka kończy się w hotelu lub w centrum miasta.

Obiad w Reykjaviku w restauracji Perła
To Jedna z najbardziej wykwintnych restauracji w Islandii o bardzo niezwykłej architekturze
Perła opiera się na sześciu ogromnych zbiornika, z których każdy jest w stanie pomieścić 4 miliony litrów gorącej wody geotermalnej. Restauracja znajduje się na najwyższym piętrze, które powoli obraca się, ukazując wspaniałą panoramę Reykjaviku i okolic.

Opcja: Błękitna Laguna
Popołudniowa wycieczka do Błękitnej Laguny. Jedziemy przez pola lawy do Błękitnej Laguny, która jest unikalnym naturalnym basenem z wodą geotermalną bogatą w minerały znajdującym się w środku pola lawy w czystej i pięknej okolicy. Błękitna Laguna jest znana ze swych wyjątkowych właściwości i jej korzystnego wpływu na skórę. Przybywają tu turyści z całego świata, w poszukiwaniu zdrowia, relaksu i egzotycznego doświadczenia. Zatrzymujemy się na orzeźwiającą kąpiel, aby popływać w przyjemnie ciepłej wodzie bogatej w składniki mineralne. Transport z powrotem do Reykjaviku.

OPCJA: JAZDAMI QUADAMI
Jazda po bezdrożach Islandii na quadach niedaleko Reykjaviku w Hellisheidi. Podczas tej wycieczki, będziemy jechali trudnymi drogami i cieszyli się piękną scenerią pól lawy i gór. Odpowiednia dla wszystkich, którzy kochają sport i zmotoryzowane emocje.

OPCJA: JAZDA KONNA
Wycieczka jest idealnym wyborem dla początkujących. Podczas tej wygodnej jazdy przejedziemy przez piękne ścieżki, krzaczaste wzgórza i pola lawy pokryte mchem. Cieszyć oczy będzie widok na przepiękne góry Bláfjöll na horyzoncie. Stajnie są niedaleko Reykjavíku około 20 minut od hotelu. Grupa będzie najpierw poznawać konie i jak się z nimi obchodzić przed zaczęciem przejażdżki. Dostaniemy niezbędne wyposażenie takie jak kask, ubranie ochronne i buty, jeśli będą potrzebna. Co sprawia, że islandzki koń jest tak wyjątkowy? Islandzkie konie są uważane za dość małe, ale bardzo silne, jak na ich wielkości. Mają pięć chodów podczas gdy większość innych ras ma tylko trzy lub cztery. Dwa dodatkowe chody to Tölt i Pace. Tölt jest bardzo gładkim chodem, w którym jest mniej wstrząsów niż wszystkich innych chodach, co zapewnia Państwu bardzo komfortową jazdę.
Kolacja w restauracji Grill Market.
Restauracja słynnego islandzkiej kucharki Hrefna Rosa Sætran. Islandczycy kochają Hrefna i jej egzotyczne, fusion-potrawy. Market Grill jest dokładnie w centrum, przy głównej ulicy handlowej.
Znajduje się na dwóch piętrach.

Dzień 3 Południowe wybrzeże i Niebieski Lód
Śniadanie.
OPCJA: Wędrówki po lodowcu Sólheimajökull (wersja autokarem)
Przejedziemy autokarem z Reykjaviku górami Hellisheiði podziwiając wspaniały widok na szerokie równiny utworzone przez lodowcowe, teraz żyzne tereny rolnicze w Południowej Islandii . Mijamy wieś Hveragerdi z licznymi szklarni i skręcamy na wschód przejeżdżając przez kilka małych wiosek i pól uprawnych do majestatycznych gór górujących nad wybrzeżem. Na drodze na lodowiec Myrdalsjokull będziemy mijali piękna góry, w tym otulony w śniegu Hekla, najbardziej aktywny wulkan w kraju Eyjafjallajokull. Dalej jedziemy przez region, gdzie jeden jest umiejscowiona jedna z najbardziej znanych islandzkich sag klasycznych, Saga Njal. Krótka przerwa przed spektakularnymi wodospadami Seljalandsfoss zanim zacznie się nasza przygoda. Po przybyciu na parking spotkamy się z przewodnikiem, który poprowadzi nas na lodowiec. Wycieczka prowadzi nas do zamrożonego lodowego języka Sólheimajökull. Jest to nieziemski widok, chropowaty, surowy i ciągle zmieniających się trzon zamarzniętej wody. Spacer po lodowcu i podziwianie niesamowitego otoczenia. Następnie docieramy do ściany lodu na lodowcu i próbujemy sił we wspinaczce lodowej. Będziemy wyposażeni we wszystkie potrzebne narzędzia: czekany i linii bezpieczeństwa. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pięknym wodospadzie Skogafoss. Podczas tej wycieczki można zobaczyć i robić to, o czym większość ludzi może tylko pomarzyć i niewielu kiedykolwiek próbowało? Zalecamy zabrać ze sobą: ciepłą odzież, kurtkę i spodnie, dobre buty turystyczne. Nie jest wymagana żadna wiedza.
Lunch w lokalnej restauracji

Całodniowe JEEP SAFARI spacer po lodowcu i południowym wybrzeżu
Rankiem jeepy zabiorą grupę z Reykjaviku na wschód. Pierwszy przystanek będzie w Hveragerdi, gdzie oglądamy gorące, błotniste źródła. Następnie przejazd przez tereny rolnicze południowych nizinach do wodospadu Seljalandsfoss. Po podziwianiu wodospadu, a może nawet zajrzeniu za spadającą wodę wracamy do naszych jeepów i dalej jedziemy w kierunku lodowca Myrdalsjokull czwartego największego lodowca Islandii. Po przybyciu na parking spotkamy się z przewodnikiem, który poprowadzi nas na lodowiec. Wycieczka prowadzi nas do zamrożonego lodowego języka Sólheimajökull. Jest to nieziemski widok, chropowaty, surowy i ciągle zmieniających się trzon zamarzniętej wody. Spacer po lodowcu i podziwianie niesamowitego otoczenia. Następnie docieramy do ściany lodu na lodowcu i próbujemy sił we wspinaczce lodowej. Będziemy wyposażeni we wszystkie potrzebne narzędzia: czekany i linii bezpieczeństwa. Stąd nasze jeepy zabierają nas na safari po czarnej plaży wzdłuż niekończącym się południowym wybrzeżu. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby zrozumieć, co te samochody są w stanie wykonywać i jaką dają wolność w stosunku do bardziej tradycyjnego transportu. Zatrzymujemy się, aby posmakować "apetycznego" rekina islandzkiego i napoju Brennivin. Jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy kilka ciekawskich fok wystawiających głowy z morza. Przed powrotem do Reykjaviku zatrzymamy się przy wodospadzie Skogafoss. Po obejrzeniu tego 60m wodospadu przejazd w kierunku Reykjaviku, gdzie dotrzemy późnym popołudniem. Polecamy zabrać ze sobą: ciepłe ubrania, kurtkę i spodnie, dobre buty turystyczne! Uwaga: Wszystkie wycieczki po lodowcach prowadzone są na odpowiedzialności uczestników. Przed rozpoczęciem uczestnicy muszą podpisać oświadczenie stwierdzające, że zdają sobie sprawę, że wszystkie zajęcia na świeżym powietrzu niosą ze sobą ryzyko.

Kolacja w restauracji tematycznej Wikingów
VIKING restauracja – Fjörukráin, znajduje się 15 km od Reykjaviku, w ok. miasta Hafnarfjörður.
Zasmakujemy jak jedli i pili prawdziwi Wikingowie. Kelnerki i muzycy będą ubrani w stroje Wikingów
Podczas kolacji przewidziana jest krótka ceremonia inicjacji i pasowania na Wikinga

Dzień 4 Złoty okrąg

OPCJA: Wycieczka autokarem Złoty Krąg
Spotkanie z przewodnikiem, który będzie towarzyszył grupie w autokarze. Zaczynamy naszą wycieczkę jadąc do Þingvellir niezwykłego geologicznego i najbardziej historycznego miejsca na wyspie. Najstarszy na świecie demokratyczny parlament powstała tutaj w 930. Þingvellir, położony nad jeziorem Þingvallavatn, największym jeziorem na wyspie, gdzie jest teraz park narodowy wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2004 roku. Przez park przebiega piękny kanion, który jest właściwie miejscem spotkań dwóch ziemskich płyt tektonicznych. Obszar ten jest połączeniem naturalnych fenomenów i historycznym miejscem co czyni go ważnym dla życia narodowego. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie będziemy odkrywać słynny Geysir, który dał tą nazwę do gorących źródeł na całym świecie. Zobaczymy jeden z najbardziej aktywnych gejzerów w okolicy, Strokkur, tryskający do 30 metrów. Tylko kilka minut jazdy od hotelu znajduje Gullfoss (Złoty Wodospad), jeden z najbardziej imponujących wodospadów w Europie. Tutaj można zobaczyć tysiące ton lodowatej wody grzmiących majestatycznie w dół do głębokiego wąwozu. Krótki przystanek w kraterze wulkanu Kerid (jeśli będzie dostępny) przed powrotem do Reykjaviku.
Lunch w lokalnej restauracji

Całodniowa wycieczka Złoty okrąg jeep safari i skutery śnieżne.
Spotkanie z przewodnikiem, który będzie towarzyszył nam podczas wycieczki. Zaczynamy naszą wycieczkę jadąc do Þingvellir niezwykłego geologicznego i najbardziej historycznego miejsca na wyspie. Najstarszy na świecie demokratyczny parlament powstała tutaj w 930. Þingvellir, położony nad jeziorem Þingvallavatn, największym jeziorem na wyspie, gdzie jest teraz park narodowy wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2004 roku. Przez park przebiega piękny kanion, który jest właściwie miejscem spotkań dwóch ziemskich płyt tektonicznych. Obszar ten jest połączeniem naturalnych fenomenów i historycznym miejscem co czyni go ważnym dla życia narodowego. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie będziemy odkrywać słynny Geysir, który dał tą nazwę do gorących źródeł na całym świecie. Zobaczymy jeden z najbardziej aktywnych gejzerów w okolicy, Strokkur, tryskający do 30 metrów. Tylko kilka minut jazdy od hotelu znajduje Gullfoss (Złoty Wodospad), jeden z najbardziej imponujących wodospadów w Europie. Tutaj można zobaczyć tysiące ton lodowatej wody grzmiących majestatycznie w dół do głębokiego wąwozu. Później pojedziemy górską drogę, wiodącą do Skalpanes, wschodnia część lodowca Langjokull. Skutery śnieżne będą czekać na nas na lodowcu. Zapewniamy wszystkim uczestnikom ciepłe polarne kombinezony, rękawice i kaski. Po krótkim instruktarzu dosiadamy skutery i zapuszczamy się w niezwykle piękny świat Islandii. Przyjazd z powrotem do Reykjaviku w późnych godzinach popołudniowych. Proszę nosić ciepłe ubrania i solidne buty.

Kolacja w restauracji Seaside
Położona zgodnie z nazwą nad samym morzem, specjalizująca się w potrawach z homara, prosto z oceanu.

Dzień - 5 REYKJAVIK – Obserwacja wielorybów i wędkowanie
Zaledwie kilka minut spacerem od hotelu jest port w Reykjaviku, gdzie można przeżyć przygodę na morzu, niezapomnianą podróż do świata wielorybów i ptaków morskich, która przynosi cię blisko wielorybów w ich naturalnym środowisku. Podczas tej wycieczki statkiem można zobaczyć różne gatunki wielorybów, delfinów, ptaków morskich i fok. Najczęściej można zobaczyć wieloryby karłowate, delfiny białonose, morświny, popularne humbaki i orki. Istnieje również możliwość, że majestatyczny finwal i sejwal wyłoni się nam z wody. Doświadczony przewodnik opowie nam o podróży i opisze to, co można zobaczyć i gdzie szukać. Na pokładzie łodzi są toalety jak również duże okna dla tych, którzy zdecydują się pozostać w środku. Krystalicznie czyste powietrze i emocje połowu ryb w szczęśliwym towarzystwie rybaków debiutantów i doświadczonych czynią tą wycieczkę obowiązkową. Najczęściej chwytane ryby na naszej wycieczce to dorsz, łupacz i sumy. Jeśli będziemy mieli szczęście, możemy nawet złapać ogromnego halibuta! Zapewniamy cały sprzęt potrzebny do łowienia i pomoc doświadczonych przewodników. Wycieczka w prywatnej łodzi pierwszej klasy.

Obiad na pokładzie: ryba z grilla! – W zależności od złapanych ryb i smaczna zupa z homara.
Wycieczka potrwa około 3 - 3,5 godzin, po czym grupa może mieć trochę wolnego czasu dla przyjemności.
Uroczysta kolacja w Idno
Restauracja znajduje się w IDNo , jednym z najstarszych budynków w Reykjaviku. Został otwarty jako teatr i restauracja w 1998 r., po przywróceniu do stanu pierwotnego. IDNo położony jest w samym sercu miasta.
Dzień - 6 TRANSFER WYJAZD
Transfer autokarem na lotnisko z Reykjavík do Keflavik.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- 5 noclegów w hotelu Natura 4*, w pokoju 2 os.
- śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem
- napoje do kolacji , 1/3 butelki wina lub piwo, woda
- uroczysta kolacja w Idno
- zwiedzanie Rejkjaviku
- wyprawa jeepami na południowe wybrzeże
- wspinaczka na lodowiec
- wyprawa jeepami na Złoty Krąg
- jazda na skuterach śnieżnych
- bilety wstępu do Parku Narodowego Thingvellir
- wyprawa statkiem na obserwowanie wielorybów z lunchem

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.