Wycieczki firmowe do Etiopii

Wyjazdy dla firm Etiopia

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Etiopia (dawniej Abisynia) położona jest we wschodniej Afryce. Od południa graniczy z Kenią, na zachodzie z Sudanem i Sudanem Południowym, na wschodzie z Dżibuti i Somalią, a na północnym wschodzie z Erytreą. Teren Etiopii nie jest równinny. Większość nizin koncentruje się w części wschodniej. Pozostałe regiony to wyżyny i wzgórza o wysokości od 2 do 3 tys. m. Przez Etiopię przebiegają Wielkie Rowy Afrykańskie. Kraj leży na wielkim płaskowyżu przeciętym Rowem Abisyńskim. 116 m. p.p.m. położona jest etiopska depresja Danakil.
Zajmuje milion kilometrów kwadratowych. To ponad dwa razy więcej niż sąsiednia Kenia i 3 razy więcej niż Polska. Zamieszkują ją 74 miliony ludzi. Stolicą jest Addis Adeba leżąca w sercu kraju, na centralnym płaskowyżu. Jest jedną z najwyżej położonych stolic świata - na wysokości 2300 metrów n.p.m..

Etiopia
Występują tu dwie pory roku: sucha trwa od października do maja, deszczowa od czerwca do września. Na obszarach wyżynnych występuje górska odmiana klimatu podrównikowego wilgotnego z wyraźną wielopiętrowością klimatyczno - roślinną. W południowo-wschodniej części kraju dominuje klimat podrównikowy suchy, a w północno-wschodniej klimat zwrotnikowy skrajnie suchy. Zapadlisko Kotliny Danakilskiej należy do najgorętszych obszarów Ziemi (średnia temperatura roczna 25-35°C przy bardzo wysokiej wilgotności powietrza).

map_of_ethiopia