Wycieczki firmowe do Albanii

Wyjazdy integracyjne do Albanii

Shqipëria to po albańsku Albania państwo, które leży w południkowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Albania na południowym zachodzie ma dostęp do Morza Jońskiego, na zachodzie do Morza Adriatyckiego. Od Włoch oddziela ją cieśnina Otranto o szerokości ok. 72 km. Albania graniczy z Macedonią 151 km, Kosowem 114 km, Grecją 282 km, Czarnogórą 173 km,
Stolicą Albanii jest Tirana, gdzie mieszka ok. 895 tys. ludzi. Albania liczy 3,2 mln mieszkańców.

albania_Wycieczki_firmowe

Tirana leży nad 3 rzekami Lane, Tirane, Terkuze. W centrum miasta znajduje się plac Skanderberga. Znajduje się tu socrealistyczny budynek Narodowego Muzeum Historycznego z 1981 r., na którego fasadzie widnieje słynna mozaika, która przedstawiająca Albańczyków w tradycyjnych strojach, idących ze sztandarem. Jest to jeden z symboli Tirany. Na środku placu znajduje się konny pomnik największego albańskiego bohatera albańskiego - Skanderbega. Inny, ważnym budynkiem na placu jest meczet hadżi Ethem Beja, należący do najważniejszych zabytków muzułmańskich w Albanii. Za czasów reżimu meczet był długo zamknięty, ale od 1991 roku jest znowu dostępny. Przepiękną panoramę miasta można podziwiać z 35 m wieży zegarowej. W Narodowej Galerii Sztuki można obejrzeć cenną kolekcję ikon sławnych malarzy – Onufrego i braci Zograf. Warto również zobaczyć pałac prezydenta republiki, pałac kongresowy, muzeum archeologiczne, przepiękny kościół katolicki Św. Pawła. W centrum Tirany jest wiele restauracji z kuchniami różnych narodów - od albańskiej, greckiej, włoskiej po amerykańską, a także największy bazar spożywczy. Można tu kupić dosłownie wszystko i zetknąć się z miejscowym kolorytem.
Duresz to drugie, co do wielkości miasto w Albanii (ok. 160 tys. mieszkańców). Położone nad Adriatykiem jest także jednym z ważniejszych albańskich ośrodków turystyki. Długa historia miasta, sięgająca średniowiecza pozostawiła wiele ciekawych zabyktów, także z czasów rzymskich. Warto tu zobaczyć pozostałości starożytnych murów miejskich i amfiteatru rzymskiego, a także ruiny term rzymskich w II w. n.e., i pozostałości rzymskiego forum. Warto wybrać się do Muzeum Archeologicznego z nowoczesna ekspozycją poświęconą kulturze starożytnej.

Saranda jest stolicą Riwiery Albańskiej. najsłynniejszy kurort, kiedyś dostępny tylko dla dygnitarzy. Saranda leży na południu Albanii, nad Morzem Jońskim, blisko granicy z Grecją i naprzeciw Korfu, od której dzieli ją tylko krótki rejs katamaranem. Jest tu piękna promenada z palmami, stanowiącą centrum kurortu, sklepiki i knajpki. Za niewielką kwotę można wypić znakomitą kawę i spróbować byrki – tradycyjnej albańskiej przekąski, rodzaju pieroga nafaszerowanego szpinakiem, serem lub mięsem. Wzdłuż nadmorskiej promenady ciągną się plaże – przeważnie żwirowe, z widokiem na wyspę Korfu. Saranda ma bardzo długą historię, pamiętającą czasy Ilirów i Rzymian. Na wzgórzu znajdują się ruiny średniowiecznej warowni Lekures, obecnie mieszcząca działa dobrą restaurację. Na sąsiednim wzgórzu Gjashete wznoszą się pozostałości bizantyjskiego kościoła Czterdziestu Męczenników.

map_of_albania

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.