Wycieczki dla firm

Wycieczki zagraniczne dla firm jako motywacja dla pracowników

Zagraniczne wycieczki dla firm są właściwą motywacją i kluczem do sukcesu dobrze zorganizowanego i nastawionego na efektywną pracę zespołu.
W ciągu ostatnich lat wyraźnie widać rozwijający się trend budowania nowoczesnych systemów i programów motywacyjnych, gdzie zwieńczeniem wielu tygodni, czy miesięcy pracy są wycieczki dla firm. Najczęściej takiego rodzaju nagrody skierowane są do działów takich, jak: sprzedaż, marketing oraz HR.

Jakie wyjazdy pracownicze są organizowane?

Szczegóły programu wyjazdu są ustalane w porozumieniu z przedstawicielem zamawiającego, ponieważ każdy wyjazd musi być dostosowany do głównych zadań strategii danego przedsiębiorstwa. Program dobrze zorganizowanej podróży powinien zakładać dodatkowe atrakcje dla uczestników, np. zwiedzanie, zabawy zespołowe, czy też atrakcyjne eventy. Biura podróży specjalizujący się w tego rodzaju wyjazdach zazwyczaj posiadają gotowe scenariusze wycieczek, które oczywiście można dowolnie zmieniać. Mogą to być podróże do miejsc przypominających czasy prohibicji w Polsce, czy też silnie angażujące uczestników w komunikację wyjazdy z atrakcjami teambuildingowymi. Tego typu spotkania przyczyniają się do szybszej integracji członków zespołu, a zarazem polepszają ich więź emocjonalną z pracodawcą.

Wyjazdy dla firm często stanowią punkt oferty biur podróży, które specjalizują się w organizowaniu wyjazdów integracyjnych i motywacyjnych. Najważniejsze, aby destynacja była ciekawa i dopasowana do profilu uczestników, którzy wezmą udział w projekcie, a wtedy spełnią one swoje cele motywacyjne. Obsługa powinna być na najwyższym poziomie od początku do końca współpracy. Doświadczenie pokazuje, że takiego rodzaju podróże stanowią o wiele większą mobilizację dla pracowników niż premie pieniężne. Warto zatem zainwestować w takie przedsięwzięcie!