Winobranie w Egerze

Wyjazd dla firm na winobranie do Egeru

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

wyjazd-firmowy-na-winobranie-Eger
1 dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski. Przejazd do Miskolca
W centrum północno-wschodniego regionu Węgier, w wypoczynkowej strefie Miszkolca znajdują się znane od XVI w. ze swych właściwości leczniczych, jedyne w Europie, w naturalnym środowisku jaskinie ze źródłem o temperaturze 30º C . Niezapomniane są przeżycia doświadczane w grotach, basen i brodzik dla dzieci na wolnym powietrzu, usługi terapeutyczne i kompleks wellness: hydroterapia, tangentor, masaż leczniczy odświeżający, elektroterapia, specjalistyczny gabinet reumatologiczny, sauna, solarium. Kąpielisko wyróżniają naturalne jaskinie, które zwiedzamy pływając w leczniczej wodzie termalnej.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie.
Zwiedzanie Tokaj Kereskedőh,áz, które posiada największe w tej części Europy piwnice do przechowywania wina. Zaadaptowano do tego celu kilkusetletnie kopalnie tufu w okolicy miejscowości Szegi, które po połączeniu dały imponujący, wielopoziomowy labirynt korytarzy i galerii. Długie na kilkaset metrów chodniki flankowane są beczkami aszú i szamorodnych, które dojrzewają tam w idealnej temperaturze i – dzięki obecności pleśni Cladosporium cellare – wilgotności sięgającej 85–100 proc. W kilku wydzielonych i strzeżonych pomieszczeniach zgromadzono około 29 tysięcy butelek z różnych roczników, począwszy od lat 20. XX wieku. Wiele z nich to jednak ponure świadectwo czasów komunizmu, gdy zbiory ze znacjonalizowanych winnic trafiały do państwowego kombinatu. Złośliwi twierdzą, że część z nich to prawdopodobnie falsyfikaty. Jedno pozostaje pewne: w Szegi Węgrzy mają swój skarbiec narodowy. Degustacja trzech win.
- Grand Selection Barrique Furmint rocznik 2011.
- Późny Tokaj Słodkie Złoto rocznik 2011.
- Tokaj Aszu Premium 5 Puttony rocznik 2002

Opcja: Wizyta w Muzeum Tokaju
Wizyta w winnicy Rákóczi, połączona z degustacją lokalnych win.
Przy głównym placu Tokaju mieszczą się piwnice Rákoczi-ego, do której należy największa piwnica tzw. Sala Rycerska. Jest to największe pomieszczenie wydrążone w wulkanicznej skale, o długości ponad 28 m długości, 10 m szerokości i… 5 m wysokości. Tutaj koronowano w 1526 r. Jánosa Szapolyai , szwagra i zięcia Zygmunta Starego …Dzisiaj w tym pomieszczeniu nie przechowuje się już wina, ale służy ono do podejmowania gości, o czym świadczą długie stoły, przy których można dokonać degustacji wina.

godzinny program wraz z degustacją w sali rycerskiej:
1.Wariant: popularny
- Tokaj Furmint rocznik (wytrawne) 2010/2011
- Tokaj Zółty Muskat (półsłodkie) 2011/12
- Tokaj Harslevelu rocznik 2009/2011 – późno zbierane
-Tokaj Szamorodny – (słodki) 2005
- Tokaj Forditás 2003
- Tokaj Aszu 5 Puttony rocznik 2001

Następnie zwiedzimy winnice i piwnice wraz z muzeum wina Domu Winnego Patricius program trwa ok. 2 – 2.5 godziny. Podczas zwiedzania turyści poznają historię regionu winnego Tokaj i rodzaje winorośli i wina tego region. .Na koniec trzydaniowa kolacja. Na przywitanie grupy Welkom drink : Patricius Harslevelu Szampan. W czasie zwiedzania: Tokaji 4 puttony aszu. Przed koloacją . Patriciusz Tokaj późnego zbierania Katinka. Pomiędzy zupą a drugim daniem Tokaji Furmint. Przed deserem Patricius Tokaj 5 puttony Aszu z 2002 roku.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Eger, zwiedzanie: klasycystyczna bazylika oraz schody z posągami węgierskich królów, minaret – najdalej na północ wysunięty zabytek turecki, barokowy kościół minorytów, średniowieczny zamek.

Winobranie w Egerze (od 1.09. do 15.10.)
Goście witani są kieliszkiem palinki. Następnie następuje zwiedzanie gdzie zapoznajemy się z uprawianiem winnej latorośli i produkcją wina. Głównym punktem programu jest aktywne winobranie
przez uczestników grupy. Uczestnicy otrzymują potrzebny do tego sprzęt i stają do pracy w winnicy. Aby praca szła lepiej częstujemy pracowników chlebem ze smalcem i cebulą oraz winem. W trakcie winobrania organizowane są konkursy jak np. toczenia beczki czy jedzenia winogrona. Świeżo zebrany winogron jest mielony i wyciskany na must. Wyciśnięty must goście mogą skosztować. Na koniec programu mamy posiłek składający się z zupy gulaszowej z kotła, pieczeni po cygańsku z pieczonymi ziemniakami i surówką, deser , 2 dl wina, woda mineralna. Na koniec zwiedzanie piwnicy i degustacja 4 rodzajów wina. Czas trwania programu 5-6 godzin

Lub

Pieczenie pstrąga w dolinie Szalajki: miejscowy przewodnik czeka na grupę w Szilvasvarod na stacji leśnej kolejki Doliny Szalajka ok. 20 minutowa przejażdżka kolejką do stacji końcowej na polanie Gloriett gdzie goście przywitani zostaną palinką. Po przywitaniu krótka nauka pieczenia pstrągów na świeżym powietrzu, następnie goście dostają pstrągi i słoninę na kijku i sami sobie smażą, do pstrąga dostajemy sałatę i chleb a na deser owoce. W czasie smażenia pijemy bez ograniczeń wino beczkowe Egri Leanyka. Program kończy się spacerem przez przepiękną Dolinę Szalajki podziwiając Fatyolvizesest (wodospad), Muzeum Leśnictwa, Szikla-forrast (źródło skalne), hodowle pstrągów.

Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do kraju w późnych godzinach nocnych.

CENA OBEJMUJE:
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- 2 noclegi w hotelu 3*, w Miskolcu, w pokojach 2os.
- 2 śniadania
- zwiedzanie winnicy i degustacja 4 rodzajów win w piwnicy Rakocziego
- Obiadokolacja z degustacją wina i zwiedzaniem winnicy w Domu Wina Patricius
- Zwiedzanie Tokaj Kereskedőház i degustacja 3 win
- winobranie w Egerze

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.