Wycieczka kulinarna do Alzacji i Szampanii

Wyjazd kulinarny do Francji

Organizujemy wyjazdy firmowe (wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel) do Francji.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów firmowych na zamówienie.Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Francja-Strasburg-wyjazdy-firmowe
Dzień 1
zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski o godzinie 22.00
Dzień 2 Strasburg
Przyjazd do STRASBURGA, stolicy Alzacji. Kolacja. Nocleg.
Dzień 3 Strasburg
Śniadanie. Zwiedzanie Strasburga
Spacer po zabytkowym centrum: Petit France, kościół św. Tomasza, gotycka katedra Notre-Dame. Przejazd do Dzielnicy Europejskiej; krótki spacer: siedziba Parlamentu Europejskiego i Pałac Europy - siedziba Rady Europy.
Kolacja w regionalnej restauracji.
Dzień 4 Strasburg-Droga Winna-Colmar
Przejazd fragmentem sławnego Alzackiego Szlaku Winnego - Route du Vin przez malownicze miasteczka: RIBEAUVILLE (degustacja wina alzackiego w miejscowej winnicy), RIQUEWIHR otoczone rozległymi winnicami, tak charakterystycznymi dla krajobrazu regionu, KAYSERSBERG znany m.in. z ufortyfikowanego mostu na rzece Weiss.

Route du Vin czyli „Droga winna” wije się u podnóża Wogezów na odcinku ponad 160 km od Molsheim do Thann.
Przebycie Route du Vin pozwala poczuć autentycznego ducha tego regionu: poznać hodowców winogron oraz produkowane przez nich wina, powłóczyć się labiryntem brukowanych uliczek średniowiecznych miasteczek, z dala od tłumów pospacerować ścieżkami wśród winnic, a wyższych partiach trasy, podczas przerwy w podróży podziwiać okoliczne widoki.
Szlachetne odmiany winorośli, uprawiane w Alzacji to:
Sylvaner – powstaje wino lekkie, wyraźnie świeże i delikatnie owocowe. Pasuje do owoców morza, zimnego mięsa oraz sałatek.
Pinot Blanc – delikatne i świeże; Pasuje do wielu dań, szczególnie do owoców morza, drobiu i łagodnych serów.
Riesling – wytrawne, wyróżniające się delikatnym owocowym bukietem z kwiatową nutą. Uznawany jest za jedno z najlepszych winogron na świecie. Jest wspaniałe do ryb i białego mięsa.
Muscat – różni się od południowych Muskatów, ponieważ wytwarzane tu wino jest wytrawne. Owocowe, bardzo aromatyczne, z pozostałością smaku świeżych winogron. Jest to rozpływający się w ustach aperitif, świetnie pasuje do szparagów.
Gewurztraminer – dobrze znane ze swego aromatycznego charakteru, bogatego owocowo-kwiatowo-pikantnego bukietu. Jest wspaniałym aperitifem, doskonale pasuje do egzotycznej kuchni (azjatyckiej, meksykańskiej, indyjskiej, marokańskiej…), ostrych serów (np. do Munster’a) oraz deserów.
Pinot Gris – o bogatym, charakterystycznym leśnym smaku. Doskonale pasuje do białego mięsa i dziczyzny.

Wyjazd do COLMAR; spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petit Venice. Starannie odrestaurowana starówka z domami z muru pruskiego szczyci się mianem jednej z najpiękniejszych w Alzacji.
Colmar jest również doskonale znane miłośnikom dobrej kuchni. Można tam spróbować tradycyjnych alzackich potraw, takich jak choucroute, foie gras, baeckeofe czy coq au riesling...
Powrót do Strasburga. Nocleg.
Dzień 5 Strasbourg – Epernay - Reims
Przejazd w kierunku Epernay.
Epernay, niekwestionowana stolica szampana i niezwykle ważne miejsce dla tych, którzy marzą o zwiedzeniu pełnych butelek piwnic. Podczas fascynującej podziemnej wycieczki zwiedzicie jednak jedynie niewielką część liczącego ponad sto kilometrów labiryntu podziemnych korytarzy wykutych w wapieniu. Zobaczycie za to na pewno tysiące butelek najlepszych szampanów - Moët i Chandon, De Castellane i innych. Degustacja szampana Moel i Chandon.
Przejazd do Reims. Zwiedzanie katedry. Kolacja. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach rannych

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacja, wc, video
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW I KL TU Allianz
- 4 noclegi w hotelach 3* (3 w Strasburgu, 1 w Reims)
- 4 śniadania I obiadokolacje z napojami (1/4 wina lub piwo, woda, kawa)
- wizyty kulinarne I degustacje zgodnie z programem
- opieka lokalnego przewodnika

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.