Wycieczka integracyjna do Torunia

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO TORUNIA

Torun
Dzień 1
Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych.
Zakwaterowanie w hotelu 3*.
Pokoje o niepowtarzalnym klimacie, w których znajdują się meble wzorowane na styl Ludwika XVI. Pokoje wyposażone są w telewizor, radio, Internet, klimatyzację oraz mini bar. W każdym pokoju znajdą Państwo łazienkę z prysznicem. Łazienki wyposażone są w suszarki do włosów. Bar i restauracja pozostaje do dyspozycji gości hotelowych. Obok baru znajduje się sala gier, w której goście mogą zrelaksować się przy grze w bilard czy piłkarzyki.
Wieczorna kolacja grillowa

Dzień 2
Śniadanie.
Przejazd do Torunia.
Toruń Frywolny i Wszeteczny na wesoło podany
Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, anegdoty, przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości – dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk!

Spotkanie z przewodnikiem w stroju historycznym.
2- godzinna wycieczka po najważniejszych zabytkach Starego Miasta w Toruniu, w wydaniu nieco bardziej pikantno - piernym, nie dość by rzec piernikowym.
W programie m.in.
• NA START poczęstunek piernikami i nalewkami z Doliny Dolnej Wisły
• Brama Klasztorna i Krzywa Wieża - suplement frywolny - jak przeorysza benedyktyńska Krzyżaków cynamonówką i przaśnym piernikiem raczyła, dla odważnych test na czystość duszy i prawdomówność przy srogiej wieży
• Dom Wielkiego Astronoma, a ponadto: suplement miłosny! - Wielki astronom, huncwot i kochanek - o romansie Kopernika z Anną Szyling.
Spotkanie z samym Mikołajem Kopernikiem
• Średniowieczne kościoły – katedra śś. Janów (miejsce chrztu Mikołaja Kopernika),
- suplement frywolny - menu stołu plebanów toruńskich - katedra dla ducha i dla ciała.
• Rynek Staromiejski z pięknymi kamienicami (toruńska perełka baroku - słynna Kamienica pod Gwiazdą), pomnik Kopernika i Flisaka, toruński pręgierz
• Pręgierz toruński - suplement okrutny - opresje katowskie, czyli jak w Toruniu przestępców srogimi torturami karano - opowiastka doświadczalna dla chętnych i odważnych!
Spotkanie z Katem Toruńskim, który uchyli rąbka tajemnicy swego niechlubnego fachu.
• Bulwar Filadelfijski - suplement frywolny: jak do małpiego gaju wszetecznice wyprowadzono.

Obiad w restauracji na toruńskiej starówce.

Seans Planetarium- wizyta w jednym z najnowocześniejszych planetariów w Polsce. Niezwykły seans przy muzyce pod „sklepieniem niebieskim” - niesamowita podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami.
Najnowszy seans: W poszukiwaniu życia.

Browar Jan Olbracht – degustacja lokalnych browarów z zakąskami.
W okresie średniowiecza piwowarstwo toruńskie było w rozkwicie, w mieście działały liczne wyszynki i karczmy. Piwo stanowiło codzienny i podstawowy napój przedstawicieli wszystkich stanów. Staromiejski Browar Jan Olbracht nawiązuje do tych tradycji. Warzenie piwa odbywa się tutaj na oczach klientów. W Browarze próbować można min: Śmietanki Toruńskiej - wyśmienitego piwa pszenicznego, Toruńskiego Bursztynu – o niespotykanej barwie, a także wyjątkowego Piwa Piernikowego. Do trunków serwowane są zakąski.

Rejs statkiem wycieczkowym wzdłuż panoramy toruńskiej starówki – niezwykłe widoki Torunia widziane z innej, wodnej perspektywy

Powrót do Hotelu.
Wieczorna impreza w hotelu

Dzień 3
Śniadanie.

Przejazd do Ciechocinka - perły polskich uzdrowisk z unikatowymi na skalę europejską tężniami - drewnianymi konstrukcjami do odparowywania wody z solanki.
Spacer z przewodnikiem po Ciechocinku: tężnie – wejście na taras widokowy, park zdrojowy z muszlą koncertową i fontanną Jaś i Małgosia, fontanna grzybek, zegar kwiatowy, pijalnia wód.

Wizyta w grocie solankowej- naturalnym inhalatorium wewnątrz tężni jedyne w Polsce i niepowtarzalne w Europie.
Mikroklimatyczna komora groty umiejscowiona została we wnętrzu tężni nr 2, na zbiorniku solankowym, wśród bali wypełnionych tarniną. Wnętrze tężni jest doskonałym miejscem służącym do zażywania inhalacji z powstałego specyficznego aerozolu zawierającego zdrowotne pierwiastki.
Lunch w restauracji w Ciechocinku.
Zakończenie wycieczki ok 16.00.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi w hotelu 3*,
- 2 śniadania, 2 obiady,
- kolacja grill ( karkówka,kiełbaska,kaszanka,własny smalczyk,ogórki małosolne,sałatka,pieczywo,kufel piwa)
- wieczorne ognisko (kiełbaski, ziemniaki, pieczywo, musztarda, ketchup, ogórek kiszony, smalec, woda mineralna)
- usługę przewodnicką w stroju historycznym,
- poczęstunek piernikami i nalewkami, spotkanie z katem i Mikołajem Kopernikiem,
- wstęp do Planetarium,
- rejs statkiem,
- degustacja lokalnych browarów z zakąskami,
- zwiedzanie Ciechocinka z przewodnikiem,
- wstępy na teren i taras tężniowy, wizyta w grocie solankowej,