Wycieczka firmowa na Reunion

Wyjazd dla firm na Reunion

Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów firmowych. Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów dla firm.
Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Reunion_wyjazdy_dla_firm
Dzień 1
zbiórka na lotnisku W Warszawie. Wylot na Reunion.
Dzień 2
Przylot, transfer do hotelu, obiad.
Po południu czas wolny. Kolacja

Dzień 3 - Wulkan
07:00 Wyjazd na południe wyspy, początkowo południowo-zachodnim wybrzeżem, a później przez Tampon w głąb wyspy do Plaine des Cafres, regionu hodowlanego (bydło, owce) usianego starymi drzewami tamaryndowca i akacji. Krajobraz na wysokich równinach jest wspaniały.
Bourg-Murat jest punktem, gdzie skręcamy z głównej drogi. Po drodze czeka nas kilka atrakcji, a w szczególności Nez de Boeuf (Nos Wołu) z panoramą na Riviere des Remparts. Krawędzie tego kanionu to brzeg pierwszej kaldery (wnętrze starego wulkanu) utworzonej przez zapadający się w dół "Piton de la Fournaise".
W dalszej drodze odkryjemy księżycowy krajobraz Plaine des Sables (równinę piasków), utworzoną przez zapadający się w dół drugi wulkan. Po Plaine des Sables, droga przechodzi między zniekształconymi pozostałościami po starych kraterach do ostatniego urwiska przed centralnym stożkiem wulkanu.
Tutaj, z 300 metrowej krawędzi Pas de Bellecombe (2311m), można doskonale podziwiać stożek La Fournaise, wzniesiony na 2631m n.p.m.
Wyspa Reunion została utworzona po dwóch dużych erupcjach wulkanicznych. Pierwszej około 3 milionów lat temu, kiedy pojawiła się magma na powierzchni oceanu, wokół centralnego krateru, którego pozostałości są teraz najwyższym punktem wyspy: Piton des Neiges (Śnieżny Szczyt 3070m n.p.m.). Druga miała miejsce około 30 km w kierunku południowo-wschodnim 400 000 lat temu. Nowy wulkaniczny masyw utworzył się obok pierwszego: Szczyt Pieca, wciąż aktywny i wybucha regularnie około 3 razy w roku, ku wielkiej uciesze odwiedzających turystów.
Ścieżka wzdłuż Pas-de-Bellecombe prowadzi w dół do tej absolutnie fascynującej "zagrody", ok. 15 min spaceru do pierwszego krateru Formica Leo, a około 0,5 h spaceru do głównych kraterów Bory i Dolomieu.
W drodze powrotnej zatrzymamy się przy kraterze Commerson. Po obiedzie, odwiedzimy Dom Wulkanu (zaprojektowany przez Maurycego i Katia Kraft), obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat wulkanów. Wystawa stała zawiera informacje na temat formacji geologicznej wyspy, ryzyka związanego z wulkanami i sposobów ich kontroli. Na zakończenie pojedziemy do Bois-Court, gdzie czekają nas niesamowite widoki w dół na Bassin Grand ogromną dolinię. Powrót do hotelu około 17:30.

Dzień 4
Odpoczynek. Obiad. Kolacja

Dzień 5 - Cilaos
07:00 Wyjazd na południe wyspy. Pierwszy przystanek będziemy mieli w Souffleur wzdłuż skalistego wybrzeża, aby podziwiać piękne białe pieniące się gejzery, przypominający tryskanie wodą wieloryba.
Malownicza miejscowości La Rivière Saint-Louis będzie ostatnią przed wjechaniem do kotliny Cilaos. Zaczynamy od drogi, która zagłębia się w dnie rzeki Saint-Etienne. To bardzo malownicza droga wybudowana w roku 1932, prowadzi do pięknej kotliny Cilaos, ciekawostki geologicznej.
Cilaos jest najbardziej wysuniętą na południe i najsuchszą kotliną z trzech na wyspie. Niebo jest tam częściej przejrzyste i jej stoki mają mniejsze wodospady. W 1845 roku otwarta została ścieżka dla pieszych i wołów. W 1896 roku, kiedy wybudowano odpowiednią drogę utworzono tam kąpiele termalne. Wieś Cilaos znajduje się na wysokości 1200 m. Wjeżdając drogą o 400 zakrętach będziemy mieli okazję podziwiać wyjątkowe punkty widokowe z pięknymi panoramami na kilka osad. Kiedy w końcu dotrzemy do miejscowości zdominowanej przez najwyższe szczyty (majestatyczny Piton des Neiges 3070m, Grand Bénare 2896m, Trois Salazes 2121m), będziemy się czuć jakbyśmy cofnęli się w czasie, z powodu jej starych domów otoczonych ogrodami, które w lecie wyglądają jak kolorowe palety artysty: dalie, azalie, róże, hortensje, mimozy...
Cilaos słynie również z wodolecznictwa, wspaniałych haftów i wina (produkowane tylko tutaj na wyspie) i soczewicy. Rozliczne ścieżki zapraszają na spacery w poszukiwaniu raju. Najlepsze widoki na kotlinę można zobaczyć idąc leśną ścieżką do "La Roche Merveilleuse". Stamtąd, roztacza się widok na całą kotlinę, wioski, drogi i lasy...
To również doskonałe miejsce do ​​zakosztowania kąpieli termalnych. Po obiedzie odwiedzimy "Dom haftu" i "Les jours de Cilaos". W drodze powrotnej, w późnych godzinach popołudniowych zatrzymamy się w L’Etang-Salé po czym wrócimy do hotelu około 17:30.

Dzień 6
Odpoczynek. Obiad. Kolacja

Dzień 7 – Szczyt Piton Maïdo i targ uliczny St-Paul - tylko piątek
07:00 Wyjazd na malowniczą przejażdżkę do punktu widokowego na Piton Maïdo. Będziemy mieli okazję podziwiać po drodze charakterystyczną roślinność zachodnich partii gór i oczywiście kotlinę Mafate z punktu widokowego Maïdo.
W czasie godzinnej jazdy, wzniesiemy się od 0 do ponad 2200m n.p.m. co zapewni nam wiele urokliwych widoków. Sawanny, plantacje mango, pola cukrowe, pola pelargonii, pastwiska, pierwotne lasy i piękno najwyższych szczytów na wyspie. Są to na pewno jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów Reunion.
Mafate jest ogromnym zapadliskiem powstałym, gdy kieszenie magmy opróżniały się podczas licznych erupcji Piton des Neiges. Nie ma żadnej drogi, którą można by się dostać do Mafate. Można tylko dojść pieszo lub dolecieć helikopterem.
Mafate jest ogromną atrakcją dla miłośników gór. Ten amfiteatr jest zdominowany przez dziesiątki szczytów ponad 2000m z niewiarygodnie stromymi ścianami. W drodze powrotnej, zatrzymamy się w La Petite France ze uroczym klimatem i balsamicznym powietrzem. Panuje tutaj atmosfera skłaniająca do marzeń. Czuć zapach pelargonii, z domów dochodzi dźwięk miedzianych kotłów. Liście Pelargonie są destylowane i wytwarza się z nich olejki zapachowe. Następnie wracamy do Saint-Gilles-les-Hauts na wizytę w starej posiadłości kolonialnej, Muzeum De Villèle. Posiadłość zajmuje powierzchnię ponad 10 ha egzotycznych ogrodów i zwiedzimy tam parter domu, gdzie znajduje się kaplica, szpital niewolników i stary młyn cukrowy. Kiedyś posiadłość należała do słynnej pani Desbassyns, która była bardzo poważanym właścicielem ziem i niewolników.
W Saint-Paul zwiedzimy targ, który jest najważniejszym, najbardziej malowniczym, barwnym i żywym na całej wyspie. Odbywa się dwa razy w tygodniu: w piątki, cały dzień i sobotę rano w Saint-Paul, na zachodnim wybrzeżu, niedaleko Saint-Gilles-les-Bains i jego nadmorskich hoteli. Idąc przez rynek, można odkryć wszystkie lokalne produkty oraz te z obszaru Oceanu Indyjskiego: rzemiosło jak na przykład hafty z Madagaskaru, kwiaciarnie i hodowców kwiatów, zielarzy, sprzedawców ryb, handlarzy sprzedających tropikalne owoce, warzywa i przyprawy, itp. Można oddać się klimatowi spacerując między gościnnymi stoiskami i kosztując kilka lokalnych specjałów: Samosas, Bouchons, nadziewane papryki, krewetki w cieście, i wszelkiego rodzaju lokalne ciasta.
Powrót do hotelu.

Dzień 8 - dzikie południowe wybrzeże
07:30 Wyjazd w kierunku Saint-Pierre, gdzie wybrzeże zawietrzne staje się wybrzeżem nawietrznym z bardzo unikalną i ciekawą atmosferą. Podążamy drogą do Grand Anse, gdzie plaża graniczy z palmami kokosowymi, prawdziwe niebo na ziemi. W każdy weekend, świeżo poślubiona para szuka tutaj miejsca na zdjęcia.
Liczne punkty widokowe dają nam przyjemność z odkrywania tej urokliwej części wyspy: Manapany, Langevin i przylądek Méchant, gdzie ocean roztrzaskuje się imponującymi falami o poszarpane skały czarnej lawy.
Nieco dalej, mijając dolną część kolorowego lasu, można odkryć, u podnóża wulkanu, nowe upławy lawy. Wiele rzek lawy powiększyło wyspę o kilkadziesiąt hektarów. Cała okolica jest troszeczkę dziwna, może ze względu na fakt, że nie zobaczymy domów przez około trzydzieści kilometrów.
W okolicy Sainte-Rose zatrzymamy się w Anse des Cascades (zatoczka wodospadu), gdzie malutkie łodzie rybackie mają swoją przystań i gdzie stoi kościół Notre Dame des laves, cudownie ocalony w 1977, kiedy rzeka lawy oblała go nie uszkadzając. Ale ponad 50 domów zostało wtedy zniszczonych. Od tego czasu stał się znanym miejsce pielgrzymek.
W drodze powrotnej po obiedzie w okolicy Saint-Philippe, odwiedzimy wspaniały i dziki ogród botaniczny: Le Jardin des parfums! et des épices (ogród przypraw i zapachów). Będziemy odkrywać setki gatunków rodzimych egzotycznych roślin, w tym wiele przypraw leczniczych i ozdobnych, z których część ma ponad sto lat. Oprowadzi nas przewodnik z doskonałą znajomością ogrodu i jego historii, a nawet będziemy mogli ręcznie zapylić kwiaty wanilii (od października do stycznia).
Powrót do hotelu około 17:30.

Dzień 9
Odpoczynek. Obiad. Kolacja

Dzień 10 – kotlina Saldzie
Wyjazd o 07:30 na północ, nadmorską drogą do stolicy wyspy Saint-Denis. Po drodze odkryjemy prawdziwe oblicze wschodniego wybrzeża pełnego upraw trzciny cukrowej. Większość tutejszej ludności to z pochodzenia hindusi Tamil. Przybywali tysiącami jako ochotnicy do pracy przy zbiorze trzciny po zniesieniu niewolnictwa w 1848 roku. Jednym z charakterystycznych symboli kultury Tamil jest duża liczba kolorowych świątyń rozsianych po tym terenie. Ciekawym przykładem architektonicznym jest świątynia Temple du Petit Bazar w Saint-André.
Po drodze zatrzymamy się przy kaskadzie Niagara, prawdziwym amfiteatrze. Odkryjemy również fantastyczną historię słynnego Vanilla Bourbon, odwiedzając plantację wanilii. Uprawy wanilii rozciągają się od St-André aż do Sainte-Rose.
Następnie wjedziemy do największej, najbardziej zielonej i wilgotnej kotliny (z powodu swojej pozycji nawietrznej) z trzech znajdujących się na wyspie.
Salazie było schronieniem dla zbiegłych niewolników. Bardzo długo nie była skolonizowana, a dzięki temu nienaruszona przez długi czas. Kotlina jest dostępna tylko z okalającej ją drogi biegnącej wzdłuż Rivière du Mât. Zobaczymy imponujący ogród zieleni i kaskad, w szczególności Voile de la Mariee (welon). Jej urok wynika z istniejącej harmonii między jej wodami płynącymi w dół poprzez sto kaskad, wszechobecną bujną roślinnością i budynkami, które komponują się z krajobrazem. Zobaczymy tam każdy rodzaj upraw, ale najwięcej można zauważyć drzew bananowych, bambusa i innych upraw warzyw, takich jak rukiew wodna. Najbardziej znany jest chouchou, przywieziony z Meksyku w 1840 roku.
Przyjazd do Hell-Bourg, wsi która została nagrodzona w 1998 roku jako jednej z najpiękniejszych miejscowości we Francji za jakość i naturalny charakter. Została ona zbudowana wokół źródeł, które rozsławiły kotlinę. Z powodu licznych lawin skalnych w 1848 roku źródła zostały całkowicie zamknięte.
Po obiedzie odwiedzimy bardzo starą wioskę, która jest prawdziwym muzeum architektury kreolskiej i House Folio z imponującym ogrodem. Powrót do hotelu około 17:30.

Dzień 11
Odpoczynek. Obiad. Kolacja
Dzień 12
Odpoczynek. Obiad
Późnym popołudniem transfer na lotnisko i wylot.
Dzień 13
Przylot do Polski


CENA OBEJMUJE:

- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opiekę pilota
- 10 noclegów w hotelu 2/3*, w pokojach 2 os.
- wyżywienie zgodnie z programem
- program zwiedzania