Wycieczka firmowa do Tokaju, Egeru i Miskolca

Wycieczka integracyjna do Tokaju, Egeru i Miskolca

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Niewielkie miasto Tokaj, jest niekoronowaną stolicą Pogórza Tokajskiego. Położone jest u stóp Łysej Góry ( 516m ) na zboczach której rozpościerają się słynne winnice. Z drugiej strony osada ograniczona jest korytem rzeki Cisy, która w tym miejscu malowniczo łączy się rzeką Bodrog.Ten zakątek, to raj wędkarzy i kajakarzy. Na przełomie XIV i XV wieku w Tokaju wzniesiono twierdzę w widłach rzek, która miała bronić regionu przed nieprzyjacielem. Zamek częściowo zniszczyli Turcy w 1567r. a ostatecznie dzieła zniszczenia dokonał Ferenc Rákoczi, który wolał sam zniszczyć zamek niż pozwolić mu wpaść w ręce Austriaków. Zamku nigdy nie odbudowano, a jedynie pozostałość ruin świadczy o jego dawnej świetności.

Miskolc-Tapolca to unikatowe w Europie centrum leczniczo-wypoczynkowe, położone u stóp gór BUKOWYCH. Pięć kilometrów od Miskolca, pozwala całkowicie zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku. Piękno krajobrazu, bogactwo zieleni zachwyca każdego, baseny termalne i jaskiniowe powodują, że każdy turysta chce tu wrócić. Z naturalnych skał wybijająca woda termalna uspokaja i leczy. Miejscową wodę termalną już od szesnastego wieku używa się do celów leczniczych. Duża zawartość jodu, kalium i bromu pozwala na leczenie chorób serca, układu krwionośnego, miażdżycy, chorób kobiecych i nerwowych. Powietrze w kąpielisku jaskiniowym pozwala na leczenie alergii i wszelkich chorób układu oddechowego, szczególnie zalecane przy leczeniu astmy.

Wyjazdy-firmowe-Wegry
RAMOWY PROGRAM WYJAZDU
1 dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski. Przejazd do Miskolca
W centrum północno-wschodniego regionu Węgier, w wypoczynkowej strefie Miszkolca znajdują się znane od XVI w. ze swych właściwości leczniczych, jedyne w Europie, w naturalnym środowisku jaskinie ze źródłem o temperaturze 30º C . Niezapomniane są przeżycia doświadczane w grotach, basen i brodzik dla dzieci na wolnym powietrzu, usługi terapeutyczne i kompleks wellness: hydroterapia, tangentor, masaż leczniczy odświeżający, elektroterapia, specjalistyczny gabinet reumatologiczny, sauna, solarium.
Kąpielisko wyróżniają naturalne jaskinie które zwiedzamy pływając w leczniczej wodzie termalnej.

Opcja: wizyta na zamku Diósgyőr,
jeden z najważniejszych węgierskich obiektów zabytkowych, zlokalizowany jest na obrzeżach miasta Miszkolc. Dzisiaj są to potężne i malownicze ruiny, posadowione na planie kwadratu, z czterema narożnymi wieżami. Dzięki wspaniałej akustyce dziedzińca zamkowego, służy on jako amfiteatr, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Tokaj rozpoczniemy od wizyty w winnicy Rákóczi, połączonej z degustacją lokalnych win.
Przy głównym placu Tokaju mieszczą się piwnice Rákoczi-ego, do której należy największa piwnica tzw. Sala Rycerska. Jest to największe pomieszczenie wydrążone w wulkanicznej skale, o długości ponad 28 m długości, 10 m szerokości i… 5 m wysokości. Tutaj koronowano w 1526 r. Jánosa Szapolyai , szwagra i zięcia Zygmunta Starego …Dzisiaj w tym pomieszczeniu nie przechowuje się już wina, ale służy ono do podejmowania gości, o czym świadczą długie stoły, przy których można dokonać degustacji wina.

Wizyta w Muzeum Tokaju
Przy ulicy Bethlena Gábora 7 mieści się Muzeum Wina. Na piętrze wystawa ikon (wśród nich niezwykle rzadki wizerunek Matki Boskiej Karmiącej z XVII w.) oraz starodruków (XVII-XVIII w.).Są to zbiory, podarowane muzeum przez księdza Béli Béresa, który gromadził je przez całe swoje życie. Na poddaszu winiarskie ciekawostki, np. armatka, z której wystrzeliwano kamienie do rozpędzania burzowych chmur, kolekcja bukłaków i etykiet. W piwniczce, w której kiedyś kupiec przechowywał beczki z piwem, obecnie mieści się wystawa wina, prezentowana przez okolicznych producentów i próbki okolicznej gleby. Przejścia pomiędzy pomieszczeniami w piwnicy są niezwykle niskie, do dziś zmuszają odwiedzających muzeum, do skłaniania głowy przed dobrym winem tokajskim. Po Grekach handel winem przejęli Żydzi. Przed II wojną światową w Tokaju mieszkało ok. 1000 Żydów, czego świadectwem jest imponująca synagoga z 1897 r. Przez pół wieku świątynia niszczała, ale dzięki funduszom z UE, wróciła do swojej świetności. Obecnie mieści się tam centrum konferencyjne i kulturalne .

Następnie zwiedzimy winnice i piwnice wraz z muzeum wina Domu Winnego Patricius program trwa ok. 2 – 2.5 godziny. Podczas zwiedzania turyści poznają historię regionu winnego Tokaj i rodzaje winorośli i wina tego region
Obiad z degustacją wina i zwiedzaniem winnicy w Domu Wina Patricius
Zwiedzanie Tokaj Kereskedőház, które posiada największe w tej części Europy piwnice do przechowywania wina. Zaadaptowano do tego celu kilkusetletnie kopalnie tufu w okolicy miejscowości Szegi, które po połączeniu dały imponujący, wielopoziomowy labirynt korytarzy i galerii. Długie na kilkaset metrów chodniki flankowane są beczkami aszú i szamorodnych, które dojrzewają tam w idealnej temperaturze i – dzięki obecności pleśni Cladosporium cellare – wilgotności sięgającej 85–100 proc. W kilku wydzielonych i strzeżonych pomieszczeniach zgromadzono około 29 tysięcy butelek z różnych roczników, począwszy od lat 20. XX wieku. Wiele z nich to jednak ponure świadectwo czasów komunizmu, gdy zbiory ze znacjonalizowanych winnic trafiały do państwowego kombinatu. Złośliwi twierdzą, że część z nich to prawdopodobnie falsyfikaty. Jedno pozostaje pewne: w Szegi Węgrzy mają swój skarbiec narodowy. Degustacja trzech win.
Kolacja z degustacją wina w restauracji-piwnicy.
3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Eger, zwiedzanie: klasycystyczna bazylika oraz schody z posągami węgierskich królów, minaret – najdalej na północ wysunięty zabytek turecki, barokowy kościół minorytów, średniowieczny zamek.

Opcja: Zwiedzanie piwnicy Egri Korona Borhaz pod Egerem- Egerszalok połączone z degustacją 4 rodzajów wina
Opcja: wizyta na basenach termalnych

Winobranie w Egerze (od 1.09. do 15.10.)
Winobranie w Egerze (od 1.09. do 15.10.)
Goście witani są kieliszkiem palinki. Następnie następuje zwiedzanie gdzie zapoznajemy się z uprawianiem winnej latorośli i produkcją wina. Głównym punktem programu jest aktywne winobranie
przez uczestników grupy. Uczestnicy otrzymują potrzebny do tego sprzęt i stają do pracy w winnicy. Aby praca szła lepiej częstujemy pracowników chlebem ze smalcem i cebulą oraz winem. W trakcie winobrania organizowane są konkursy jak np. toczenia beczki czy jedzenia winogrona. Świeżo zebrany winogron jest mielony i wyciskany na must. Wyciśnięty must goście mogą skosztować. Na koniec programu mamy posiłek składający się z zupy gulaszowej z kotła, pieczeni po cygańsku z pieczonymi ziemniakami i surówką, deser , 2 dl wina, woda mineralna. Na koniec zwiedzanie piwnicy i degustacja 4 rodzajów wina. Czas trwania programu 5-6 godzin

Opcja: Wizyta w stadninie koni
Niedaleko Egeru znajduje się słynna stadnina koni Lipicai której tradycje sięgają 400 lat.
Wycieczka wozami konnymi: wozy oczekują na grupę na parkingu przy wejściu do Doliny Szalajka, koło stadniny, następnie wozami przejeżdżają do paradnej stajni hrabiego Pallavicini, gdzie obecnie przebywają najpiękniejsze ogiery zarodowe, zwiedzając w muzeum wystawę poznają historię gatunku, historię hodowli koni na Węgrzech i ich dzisiejszym miejscu w sportach konnych, następnie grupa zobaczy stado 100 - 130 koni na pastwisku klacze i źrebięta.
Opcja: Przejazd do Doliny Pięknej Pani.
Pieczenie pstrąga w dolinie Szalajki: miejscowy przewodnik czeka na grupe w Szilvasvarod na stacji leśnej kolejki Doliny Szalajka ok. 20 minutowa przejażdżka kolejką
do stacji końcowej na polanie Gloriett gdzie goście przywitani zostaną palinką. Po przywitaniu krótka nauka pieczenia pstrągów na świeżym powietrzu, następnie goście dostają pstrągi i słonine na kijku i sami sobie smażą, do pstrąga dostajemy sałatę i chleb a na deser owoce. W czasie smażenia pijemy bez ograniczeń wino beczkowe Egri Leanyka. Program kończy się spacerem przez przepiękną Dolinę Szalajki podziwiając Fatyolvizesest (wodospad), Muzeum Leśnictwa, Szikla-forrast (źródło skalne), hodowle pstrągów.
Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do kraju w późnych godzinach nocnych.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc, video
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- 2 noclegi w hotelu 3*, w Miskolcu, w pokojach 2os.
- 2 śniadania
- zwiedzanie winnicy i degustacja 4 rodzajów win w piwnicy Rakocziego
- Obiad z degustacją wina i zwiedzaniem winnicy w Domu Wina Patricius
- Zwiedzanie Tokaj Kereskedőház i degustacja 3 win
- winobranie w Egerze

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.