Wycieczka firmowa do Sandomierza

Wycieczka firmowa do Sandomierza

Organizujemy Weekendowe, tanie wycieczki autokarowe po Polsce dla firm. Wyjazdy firmowe z ciekawym programem zwiedzania oraz dodatkowymi atrakcjami. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Sandomierz to miasto powiatowe w województwie świętokrzyskim, na pograniczu Wyżyny Sandomierskiej i Niziny Nadwiślańskiej, na lewym brzegu Wisły; położone na siedmiu wzgórzach stąd nazwa „mały Rzym”. To ważny ośrodek gospodarczy, kulturalno-naukowy i turystyczno-krajoznawczy; stolica diecezji sandomierskiej Kościoła rzymskokatolickiego.
Dziś jest to średniej wielkości miejscowość o dużym znaczeniu turystycznym, licząca około 25 tys. mieszkańców.
Sandomierz jest znanym miastem, ale niewiele osób wie, skąd się wzięła jego nazwa. Pochodzi ona od staropolskiego określenia „San domierza do Wisły”. Chodzi oczywiście o miejsce, w którym jedna rzeka łączy się z drugą. Sandomierz wpisany jest do rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-architektoniczny i krajobrazowy, zaliczając go do zabytków o światowej randze. Wyznaczono również obszerną strefę ochronną, w granicach której znalazło się miasto lokacyjne, wzgórza staromiejskie, przedmieścia Opatowskie i Zawichojskie wraz z otaczającymi sadami i wąwozami. Z uwagi na specyficzne położenie Sandomierz był nazywany miastem na siedmiu wzgórzach, albo „Małym Rzymem”. W 1910 roku na terenie miasta wykopano oryginalną koronę i berło należące do Kazimierza Wielkiego. Zakonnicy klasztoru i szpitala jezuitów, ufundowanego przez Hieronima Gostomskiego w 1604 roku szkolili się w zakresie niesienia pomocy ofiarom Wisły. To za ich sprawą zrodziło się w Polsce ratownictwo wodne.

Sandomierz-wyjazdy-firmowe

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

1 Dzień
Wyjazd około godziny 7-ej, przejazd w kierunku Tarnowa. Zwiedzanie miasta – Ratusz, Starówka, Katedra, Bima Synagogi Starej. Baranów Sandomierski – perełka architektury renesansowej, zwiedzanie zamku oraz spacer po parku (16 zł). Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie obiadokolacja.
2 Dzień
Śniadanie, całodzienny spacer po Sandomierzu. Zamek sandomierski (9 zł), Katedra św. Jana Chrzciciela z malowidłami męczenników sandomierskich (3 zł), trasa podziemna pod rynkiem
sandomierskim (11 zł), Ratusz, Kamienica Oleśnickich, Brama Opatowska z panoramą na Góry Pieprzowe i okolice Sandomierza (4 zł), Stara Synagoga. Przejście Wąwozem Piszczeli do
Kościoła św. Jakub. Powrót do ośrodka, obiadokolacja.
3 Dzień
Śniadanie, dzień na wycieczkę trekkingową po Górach Pieprzowych. Rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle (14 zł).Powrót na ośrodka, obiadokolacja
4 Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Opatowa – romańska kolegiata św. Marcina (4 zł) -słynny „Lament Opatowski”, Ujazd – ruiny Zamku Krzyżtopór (8 zł). Droga powrotna do Bolesławca. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem
- 3 noclegi w okolicy Sandomierza
- Wyżywienie HB (3 śniadania, 3 obiadokolacje w tym 1 uroczysta z muzyką na żywo),
- Opiekę pilota-przewodnika,
- Ubezpieczenie NNW
CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów

CENY BILETÓW WSTĘPÓW
* ceny biletów grupowych
* w niektórych obiektach konieczne jest dodatkowo wynajęcie przewodnika
*ceny biletów mogą ulec zmianie

Podziemna Trasa Turystyczna: normalny 10,00 zł,
Brama Opatowska:normalny 4,00 zł,
Zabytkowe kościoły:normalny 2,00 zł,
Muzeum w Zamku: normalny 8,00 zł,
Muzeum Diecezjalne (Dom Długosza) normalny 6,00 zł,
Zbrojownia Rycerska: normalny 7,00 zł,
Rejs Statkiem po Wiśle (w zależności od czasu trwania rejsu za 30 min.):normalny 13,00 zł,

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe:normalny 10,00 zł,

Zamek w Baranowie Sandomierskim (zwiedzanie całości z przewodnikiem):normalny 15,00 zł,