Wycieczka firmowa na Mauritius

Wycieczki na Mauritiusie

Kolorowa Paleta
Podroż rozpoczyna się wizytą w Trou aux Cerfs - wygasłym wulkanie z kraterem o głebokości 280 metrów. Z wulkanu rozciąga się panoramiczny widok na okoliczne miasta i góry.
Przejazd do miasta Curepipe - idealnego miejsca na zakupy.
Po opuszczeniu Curepipe, przejazd przez las Plaine Champagne w drodze do Grand Bassin - świętego jeziora hinduskiej społeczności.
Następnym etapem wycieczki będzie La Rhumerie de Chamarel, gdzie zostaniemy wprowadzeni w tajniki produkcji rumu, z szansą na degustację pod koniec wycieczki.
Obiad w restauracji L' Alchimiste.
Następnie przejazd do wyjątkowego miejsca - Ziemi Siedmiu Kolorów.
Jego nazwa została zainspirowana ciekawostką geologiczną: warstwami gleby w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym.
Po drodze będzie mozna odkryć różne rośliny charakterystyczne dla tego regionu - drzewka ananasowe, bananowce i krzewy kawowe.

Egzotyczny Port-Louis i Ogród Pamplemousses
Dzień rozpoczyna się od wizyty w najstarszym na półkuli południowej Ogrodzie Botanicznym Pamplemousses, słynącym z wielu gatunków palm i przypraw.
Wśród przystanków nie zabraknie tętniącego życiem Rynku w Port Louis, który najlepiej ukazuje charakter mieszkańców Mauritiusa.
Podczas zbierania składników według listy zakupów, będzie można cieszyć się niezwykłą atmosferą, kolorami, dźwiękami i zapachami.
Krótki postój w Port Louis pozwoli na zakupy w tradycyjnych butikach i markowych sklepach w Caudan Waterfront.
W czasie obiadu będziecie ciepło przyjęci przez miejscową rodzinę w Escale Créole.
Posiłek z najlepszych lokalnych produktów serwowany w malowniczej okolicy oferuje prawdziwy smak Mauritiusa.
Na zakończenie dnia wizyta w typowym domu kolonialnym. Główna część osiedla Eureka został przekształcona w muzeum. Spacer po elegancko urządzonym domu i werandzie w dół przez tropikalny ogród pomoże kulturalnie wzbogacić ten dzień.

Inspirująca południowa uroda
Przejazd przez plantacje herbaty do miejscowości Bois Chériand, gdzie zobaczymy fabrykę herbaty, największą na Mauritiusie. Po obejrzeniu procesu przetwarzania liści tej rośliny uprawianej od 1892 roku, udamy się z przewodnikiem do muzeum herbaty. Będziemy mogli równieżspróbować herbaty i cieszyć się widokiem na południowe wybrzeże wyspy. Później udamy się do Saint Aubin, są tam kolonialne domy, zbudowane z 1819 roku. Goście zobaczą również dom wanilli oraz muzeum rumu, a następnie udamy się na lunch. Po obiedzie wizyta w La Vanille Réservedes Mascareignes na Rivieredes Anguilles, jest to rezerwat krokodyli, nietoperzy i innych gadów. Jest to również dom dla gigantycznych żółwi, znajdują się tutaj też różne gatunki tropikalnej fauny i flory. Park składa się fascynującej kolekcji motyli i innych owadów kolorowych, znajdziemy tu sklep z pamiątkami. W drodze do hotelu zatrzymamy się w Gris-Gris, znajdują się tutaj czarne drylowane skały.
Program:
08.30 Wyjazd z hotelu
09.45 Wizyta w Bois Chériand
10.00 Wizyta w Saint Aubin
12.30 Lunch w Saint Aubin
14.00 Wizyta w rezerwacie des Mascareignes
15.30 Powrót do hotelu

Łowienie ryb
Wędkowanie to niezwykłe doświadczenie na Mauritiusie. Wody Mauritiusu obfitują w wiele gatunków ryb: czarne i niebieskie marliny, kilka rodzajów rekinów, żaglicy, tuńczyka, barakudy, bonito i innych. Na wyposażonej łodzi rybackiej będziemy cieszyć się z połowów dalekomorskich, kilka mil od wybrzeży Mauritiusa. Każda drużyna na pokładzie składa się z dwóch rybaków (plus cztery inne osoby na łodzi). Zachodnie i południowo-zachodnie wybrzeże jest idealnym miejscem do uprawiania wędkarstwa.
Program:
07.00 Wyjazd z hotelu
07.30 Transfer na molo
08.00 Rozpoczęcie połowów
12.00 Powrót na molo
12.30 Transfer do hotelu

Sky-diving
Sky-diving to nowa przygoda dla wszystkich amatorów, miłośników sportów ekstremalnych. Będziesz miał możliwość poznania Mauritiusu z powietrza. W samolocie poleci z Tobą doświadczony instruktor i zabierze Cię 10000 metrów nad ziemię. Lot to około 45 sekund z prędkością 200 km/h. Twoje swobodne spadanie, otwarcie spadochronu i lot pod baldachimem są całkowicie kontrolowane przez instruktora. W ten sposób można skorzystać z 5 minut, przepływając między niebem a ziemią i podziwiać przepiękne widoki na wyspę.

Odkrywanie Portu Louis
Zwiedzanie Aapravasi Ghat, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Unesca, jest to zespół budynków w Port Louis na Mauritiusie, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stanowi pozostałość po dawnym centrum recepcyjnym dla przybywających na wyspę imigrantów zarobkowych z Indii. Kompleks rozpoczął swą działalność w 1849, do dziś zachowało się zaś ok. 15% jego budynków, wśród nich brama główna, dawny szpital i część zabudowań przeznaczonych na mieszkania dla nowo przybyłych.
Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych negatywnie zaopiniowała wniosek o wpisanie Aapravasi Ghat na listę UNESCO, argumentując, iż w latach 90. XX wieku w architekturze kompleksu wprowadzono zbyt duże zmiany (przede wszystkim przez różne dobudówki). Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO zajął jednak odmienne stanowisko i na swej 30. sesji w roku 2006 wpisał obiekt na listę. Podczas zwiedzania wejdziemy też do Muzeum Blue Panny, jest to muzeum histori i sztuki miasta.

Rejs katamaranem
Rejs wzdłuż przepięknej laguny rozpoczyna się na molo Sunset Boulevard.
Przepłyniemy blisko wysepek sąsiadujących z północnym wybrzeżem. Ciesz się krystalicznie czystą wodą w pobliżu Ilot Gabriel, bezludnej wyspy pokrytej dziką roślinnością. Na miejscu możliwość opalania, pływania i nurkowania (sprzęt bezpłatnie dostępny na pokładzie). Obiad w formie grilla i bufetu sałatkowego i napojów na pokładzie. Po południu powrót do miejsca spotkania.

Rejs katamaranem, lunch i napoje na pokładzie
• Wyłączność na katamaran z anglojęzycznym przewodnikiem na pokładzie
• obiad w formie grilla + napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń
• sprzęt do nurkowania

Spacer z lwami
Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć, spotkać, dotknąć i przespacerować się z lwami, tygrysami i gepardami! Można zobaczyć jak się bawią, jedzą i wspinają na drzewa - wszystko pod okiem specjalistów czuwających nad przebiegiem tej rozrywki.

Przyjemności morza i obiad na Ile aux Benitiers
Wycieczkę łodzią motorową rozpoczynamy na zachodnim wybrzeżu wyspy. Na pokładzie krótki instruktaż i opis atrakcji - pływanie z delfinami.
Reszta dnia, "Fa niente" na wyspie Ile aux Bénitiers, położonym na południowo-zachodnim wybrzeżu; gdzie czeka na Ciebie bufet z owoców morza i homara.

Zabawa i przygoda w Parku Casela
Podziwiaj piękno wyspy na quadach (Arctic Cat 500cc Auto) lub Buggy, (4x4, 2-osobowe), na terenie naszego afrykańskiego rezerwatu (1 godzina).
Trzy godziny zabawy w graniczącym z Jemenem rezerwacie przyrody z suchym lasem, dzikami, jeleniami i egzotycznymi ptakami.

Fa niente - Ile aux Cerfs
Dzień pełen słońca, dobrego jedzenia, zabawy i relaksu! Ta rajska wyspa to około 100 hektarów ziemi. Ile aux Cerfs słynie z piaszczystych plaż, pięknej laguny i wielu innych atrakcji.
Przejazd autokarem do Trou d'Eau Douce na wschodnim wybrzeżu; wejście na motorówkę.
W połowie tego rozkosznie relaksującego dnia obiad w postaci grilla w restauracji na wyspie.

Zakupy Port Louis-pół dnia
W stolicy wyspy -Port-Louis - znajduje się wiele centrów handlowych i sklepów, w których można kupić wszystko w rozsądnej cenie.
Najbardziej popularnym miejscem do zakupów w Port Louis jest główny bazar, gdzie turyści mogą kupić rękodzieło i antyki.

Spacer pod wodą
Motorówka zabierze Was do określonego miejsca w pobliżu rafy. Załoga poinformuje o tym, jak działa sprzęt przed zejściem na głębokość od 2 do 5 metrów.
W sposób całkowicie bezpieczny, z ciągłym dopływem powietrza, można odkryć podwodnym świat. "Kask" zakładany na głowę zapewnia panoramiczny widok na morską faunę i florę.

Seakart (rano lub po południu - 2 godziny)
Zapraszamy na 1 godzinę pływania poduszkowcem na zachodzie i południowo-zachodnim wybrzeżu Mauritiusa. Instruktor przekaże wszystkie informacje na temat trasy i prędkości podczas wycieczki.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.