Wycieczka firmowa do Kolumbii

Wyjazd dla firm do Kolumbii

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Kolumbia-incentive-travel
1 dzień (Bogota)
Wylot pasażerów z jednego z europejskich portów lotniczych. W godzinach wieczornych przylot do stolicy Kolumbii – 10-milionowej Bogoty. Bogota położona jest na wysokości 2 600 m. n.p.m. w centralnej części kraju. Jej strategiczne położenie na środkowym paśmie kordyliery Andów (Cordillera Central de los Andes), w rolniczym regionie Cundinamarca i w pobliżu sawanny (Llanos Orientales) sprawia, że uważana jest za jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków miejskich w Ameryce Południowej. Średnia temperatura powietrza w Bogocie to 14º C. Transport do hotelu 3* w urokliwej, kolonialnej dzielnicy Bogoty – La Candelarii. Obiadokolacja.
2 dzień (Bogota)
Po śniadaniu spacer po kolonialnej dzielnicy – Candelarii, miejscu narodzin Bogoty. W programie wzgórze kacyka Muisca, pierwotnego wodza tych terenów i najstarszy kościół Bogoty „Chorro de Quevedo”. Spacer po malowniczych uliczkach Candelarii z jej charakterystyczną, niską, kolorową zabudową, romantycznymi patiami i tajemniczymi postaciami na dachach i balkonach. Zwiedzanie centralnego placu miasta „Plaza de Bolivar” z budynkiem parlamentu, Pałacem Prezydenckim, Sądem Najwyższym, Ratuszem i przepiękną Katedrą. Następnie wjazd kolejką linową na Wzgórze Monserrate położone na wysokości 3 100 m. n.p.m., z którego roztacza się niezapomniany widok na Bogotę. Monserrate znane jest również z klasztoru i kaplicy czarnej Madonny – „La Morenita” i ołtarza Chrystusa Upadającego pod Krzyżem – miejsca pielgrzymowania Kolumbijczyków. Obiad w restauracji na wzgórzu Monserrate. Zwiedzanie największego na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich zamieszkujących terytorium Kolumbii przed przybyciem do niej Krzysztofa Kolumba. Po nim – możliwość zakupów na indiańskim targu z lokalnym rzemiosłem, rękodziełem i pamiątkami (kolumbijska kawa, herbata z koki, prekolumbijska biżuteria i indiańskie tkaniny). Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.
3 dzień (Pereira – Salento – Dolina Valle del Cocora)
Wcześnie rano, transfer na lotnisko i przelot do stolicy kolumbijskiego Regionu Kawy – Pereira. Następnie udamy się do znanego z architektury charakterystycznej dla kolumbijskiego Regionu Kawy miasteczka Salento. Położone jest ono mieędzy monumentalnymi Andami i uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w andyjskiej części Kolumbii. Jego kolorowe, drewniane balkony, misterne detale i malownicze fasady zapadają na długo w pamięć, a liczne kawiarenki zapraszają do skosztowania filiżanki najlepszej lokalnej kawy i innych kawowych wyrobów: ciasteczek, wypieków, cukierków, likierów, itd. Miłośnicy rękodzieła znajdą na głównej ulicy miasteczka „Calle Real” nieprawdopodobną ilość sklepików oferujących produkty lokalnych artystów i rzemieślników. Z centralnego placu miasteczka zmienimy nasz nowoczesny transport na popularne w tej części Kolumbii Jeep’y Willys, które w codziennych warunkach wypełnione są kiśćmi platanów (warzywna odmiana banana), maniokiem i workami kawy. Te ponad 50-letnie, terenowe i bardzo mocne samochody są pojazdami lekkimi, przygotowanymi do pokonywania dróg nieasfaltowanych, gór, skalistego podłoża, pustyni z wydmami i bagnistych puszczy. Tym ciekawym transportem dotrzemy do naturalnej doliny o charakterystycznym klimacie „mglistego lasu” – Valle del Cocora porośniętej narodowym drzewem Kolumbii – palmą woskową. W programie tradycyjny obiad – pstrąg na bananowych plackach. Powrót jeepami do Salento a stamtąd przejazd do najpiękniejszej kawowej hacjendy regionu w Pereira na kolację i nocleg.
4 dzień (Pereira – Buenavista)
Po śniadaniu przejazd na kawowy taras – Terraza de San Alberto w miejscowości Buenavista, zawieszony nad plantacjami kawy. Po drodze obserwować będziemy malownicze w tym regionie domy, których nieodzownym elementem są otaczające budynek balkony, zwane „corredores”. Na balkonach, między doniczkami, zawieszone są kolorowe hamaki. Ściany domów pomalowane są na intensywne kolory, co na tle krzewów kawowych wygląda bardzo soczyście. W Buenavista przystąpimy do profesjonalnej lekcji odkrywania najlepszej na świecie kawy z ekspertami, którzy krok po kroku wyjaśnią nam, na co należy zwracać uwagę, aby stać się prawdziwym znawcą tego magicznego napoju. Po obiedzie powrót do hacjendy i czas na wypoczynek w jej ogrodach i nad basenem. Kolacja.
5 dzień (Pereira – Cartagena)
Wczesne śniadanie w Regionie Kawy, transfer na lotnisko i przelot do Cartageny. Zwiedzanie najpiękniejszego starego miasta regionu Karaibów, będącego głównym portem przeładunkowym złota w epoce hiszpańskiej kolonii. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. To tutaj rodowici mieszkańcy miasta przysiadają popołudniami, aby zrelaksować się, popijając tradycyjną „limonada de coco” (lemoniadę kokosową). Zwiedzanie Starówki. Wizyta rozpoczyna się przy „Torre del Reloj” (Wieży Zegarowej) – symbolu starego miasta Cartageny i „Paseo de los Dulces” (Uliczki Słodkości), pojawiającej się w powieści „Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcia Marquez. To właśnie tutaj w XVI w. odbywały się targi niewolników. Kolejnym punktem wizyty jest klasztor San Pedro de Claver, jezuickiego zakonnika epoki kolonialnej, broniącego praw afrykańskich niewolników i znanego jako „Niewolnik niewolników”. W dalszej części spaceru – Muzeum Inkwizycji i Forteca San Felipe. Wizytę kończy zwiedzanie jezuickiego klasztoru La Popa, górującego nad Cartageną. Posiłki w lokalnych restauracjach.
6 dzień (Wyspa Isla Mucura)
Po wczesnym śniadaniu w hotelu, przejazd do portu jachtowego w Cartagenie. Dwugodzinny transport szybką motorówką na wyspę Isla Mucura w Archipelagu Wysp San Bernardo na kolumbijskich Karaibach. Wyspa Mucura to tropikalny raj, który nie potrzebuje Photoshopu, gdyż jej plaża jest autentycznie biała, a morze fantastycznie lazurowe. Położona na Morzu Karaibskim, w Zatoce Morosquillo, jest jedną z 10 wysp wchodzących w skład Archipelagu Wysp San Bernardo. Głównym atutem Isla Mucura jest jej elitarność i niewielka ilość turystów. Dziennie przypływa do niej tylko jedna motorówka. Wyspa Mucura to tropikalne, odosobnione miejsce, z daleka od cywilizacji, pozbawione hałasu i smogu. To krystalicznie czysta, ciepła woda, odpoczynek pod kokosową palmą, odpowiednio schłodzony „coco loco”, szum morza i cykad. W programie spacer po wyspie, wypoczynek na plaży, karaibski obiad i kolacja.
7 dzień (Wyspa Isla Mucura – El Islote)
Po późnym śniadaniu, dla chętnych, panoramiczny rejs na wyspę El Islote. Dodatkową atrakcją rejsu jest możliwość obserwacji z morza prywatnych wysp archipelagu, należących do znanych osobistości świata rozrywki oraz wysepki cmentarza – Tintipan, który stanowi lokalne miejsce pochówku. Dopłynięcie na El Islote – najbardziej zaludnionej wyspy na świecie. Gęstość zaludnienia na El Islote wynosi 124 700 osób na kilometr kwadratowy, co w praktyce oznacza 8 m2 na osobę. Mieszkańcy mówią często o sobie. „Śpimy tak blisko siebie, że śnimy o tym samym”. Na El Islote wybudowanych jest 97 niewielkich domów. Jedynym niezabudowanym kawałkiem wyspy jest niewielki placyk w kształcie prostokąta położony w jej środkowej części, obok szkoły, dyskoteki i niewielkiego pomieszczenia, w którym przyjmuje lekarz. Mieszkańcy El Islote są życzliwie nastawieni do nielicznych turystów. Można z nimi przysiąść albo udać się na poszukiwanie ogromnych muszli, które wyrzucane są tutaj na brzeg, celem powiększenia terytorium wyspy. Powrót i obiad na Wyspie Mucura. Odpoczynek na rajskiej plaży. Kolacja.
8 dzień (Wyspa Isla Mucura – Cartagena – Bogota)
Po śniadaniu ostatnie chwile relaksu na rajskiej wyspie Isla Mucura. Przejazd szybką motorówką do Cartageny i czas wolny na spacer po dzielnicy i plaży Bocagrande w Cartagenie. Plaża ta znana jest na świecie ze względu na spacerujące po niej w tradycyjnych strojach „Palenqueras” – czarnoskóre potomkinie niewolników z naczyniami pełnymi świeżych, tropikalnych owoców umieszczonymi na głowach – „platones”. Dla zainteresowanych możliwość spaceru nadmorską promenadą i zakupy tradycyjnego rękodzieła, z którego słynie Cartagena (kolorowe hamaki, wyroby z kokosu, lokalna biżuteria, słodycze, torby z palmy de iraca, buty i kapelusze z karaibskiej słomki „caña flecha”, itd.). Po obiedzie przejazd na lotnisko i przelot do Bogoty. Transfer do hotelu i kolacja.
9 dzień (Bogota)
Po śniadaniu ostatnie chwile relaksu w kolonialnej Bogocie. Czas na zakupy i odpoczynek przed podróżą. W godzinach południowych transfer na lotnisko w Bogocie i odlot do Europy.

CENA OBEJMUJE:
• Transfer z i na lotnisko
• Zakwaterowanie w hotelach 3* (Bogota, Region Kawy i Cartagena) i 4* (wyspa Isla Mucura) w pokojach 2-osobowych z łazienkami (w miejscach gorących – klimatyzacja)
• Śniadania, obiady i ciepłe kolacje z jednym napojem
• Transport autobusem i motorówką
• Opiekę polskiego pilota
• Bilety wstępu (50 USD)
• Lokalnych przewodników.

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.