Kenia safari wycieczka firmowa

Wyjazd firmowy do Kenii

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Dzień 1 Nairobi K
Przylot do Nairobi na lotnisko międzynarodowe Jomo Kenyatta. Powitanie przez przedstawiciela kontrahenta.

Miasto Nairobi - stolica Kenii - wyrosło w ciągu jednego wieku na słonych, bezludnych bagnach.
Masajowie nazywają to bagno Ewaso Nai'beri - miejsce zimnej wody. Nowoczesne Nairobi jest stolicą safari w Afryce, ale współczesny świat szybko dogonił miasto, które stało się jednym z największych i najciekawszych w Afryce.
Niektóre z wycieczek, które można zorganizować w Nairobi w czasie wolnym to: city tour, wizyta w Giraffe Centre, Muzeum Karen Blixen, zwiedzanie Parku Narodowego Nairobi i posiłek w słynnej restauracji Carnivore.
Kolacja i safari cat show w hotelu.

Dzień 2 Mount Kenya Ś,L,K

07:30 Wyjazd na północ w kierunku Mt Kenia.
12:30 Przyjazd na obiad i zakwaterowanie w hotelu.
15:00 Popołudniowe zajęcia team building lub czas wolnym.

Mount Kenya Safari Club - pierwotnie prywatny "raj" gwiazdy filmowej i założyciela klubu, Williama Holdena. Położony na równiku i na terenie ponad 100 akrów wypielęgnowanych trawników, klub z widokiem na Laikipia,
Kolacja i nocleg: Mount Kenya Safari Club

Dzień 3 Mount Kenya Ś,L,K
Po śniadaniu zajęcia w hotelu.
12:30 Lunch w hotelu.
15:00 Popołudniowe safari w Ol Pejeta Wildlife Conservancy.
Ol Pejeta to największy we Wschodniej Afryce rezerwat i jedyne miejsce w Kenii dające schronienie szympansom, czarnym nosorożcom i wielu drapieżnikom.
Kolacja i nocleg: Mount Kenya Safari Club

Dzień 4 Samburu Ś,L,K
Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu Narodowego Samburu.
Samburu National Reserve położony jest nad brzegiem rzeki Ewaso Ng'iro w Kenii. W rezerwacie zamieszkuje wiele różnych gatunków zwierząt unikalnych dla tego regionu, a wśród nich lwy, lamparty, gepardy, słonie, bawoły, hipopotamy, gazele, pawiany, a także ponad 350 gatunków ptaków.

12:30 Przyjazd na lunch w hotelu.
15:30 Popołudniowe safari
Kolacja i nocleg: Samburu Simba Lodge

Dzień 5 Samburu Ś,L,K
06:30 Kolejna eksploracja tego pięknego rezerwatu
08:30 Powrót na śniadanie.
Po śniadaniu wypoczynek - basen lub wizyta w wiosce Samburu (za dodatkową opłatą).
12:30 Lunch i krótki odpoczynek.
16:00 Wyjazd na popołudniowe safari w poszukiwaniu zwierząt (krokodyle, lamparty, lwy, słonie, krokodyle pływające z hipopotamami w rzece Ewaso).
18:30 Po safari - kolacja w buszu.

Kolacja pod gwiazdami na tle afrykańskiego buszu jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Zazwyczaj kolacja w buszu rozpoczyna się safari do wybranego miejsca, gdzie kuchnia będzie już przygotowana. Po przyjeździe zostaną Państwo zaproszeni na pyszne koktajle przy ognisku, podczas gdy mięso i ryby będą przygotowywane na węglu drzewnym (sałatki i dania wegetariańskie zostaną przywiezione z hotelu). Po kolacji zostaną Państwo zaproszeni na pokaz tańca i muzyki Samburu. Po kolacji powrót do hotelu.

Wizyta w wiosce Samburu
Manyattas składają się z domków w prostokątnej w formie, o ścianach i dachach wykonanych z patyków i gałęzi. Obornika jest stosowany do pokrycia wewnętrznych powierzchni takich jak powłoki farby.
Młodzi mieszkańcy wioski zaprezentują tradycyjny śpiew i taniec. Dziewczęta umieszczą na Waszych szyjach koraliki i zaproszą do tańca. Kobiety dołączyć do ludzi w piosence, prowadzonych przez kobiety w podeszłym wieku, który jest następnie przez innych, jak śpiewa, jak gdyby odpowiadając na jej wezwanie. Następnie kilku mężczyzn i kobiety zaczynają tańczyć w parach. Następnie zostaniecie wprowadzenie przez kobietę do Manyatty. Domy te są zbudowane wokół centralnego obszaru, w którym toczy się wspólne życie.
Każdy dom posiada dwa małe pomieszczenia; na środku domu pali sie ognisko, i przygotowuje posiłki. W domu nie ma okien, a kilka dziur w dachu służy do odprowadzenia dymu. Po wyjściu z domu zobaczycie kobietę sprzedającą naszyjniki i inne elementy.
Nocleg: Samburu Simba Lodge

Dzień 6
06:30 śniadanie w hotelu
07:30 Wyjazd i powrót do Nairobi
13:00 Przyjazd do Nairobi po południu
Obiad w restauracji Carnivore.
The Carnivore jest jedną z najpopularniejszych restauracji w Nairobi i jeden z punktów programu, który trzeba koniecznie "zaliczyć" podczas wizyty w Kenii. Przygotowywane tutaj mięso grilluje się na otwartym ogniu na sposób Brazylijski. Poza tradycyjnymi rodzajami mięs, takimi jak wołowina, wieprzowina czy kurczak, restauracja serwuje także tak egzotyczne mięsa jak mięso z wielbłąda, strusia, czy krokodyla. Nie można przepuścić okazji - należy spróbować wszystkich!

Kelnerzy najpierw podadzą zupę oraz zestaw sałatek. Następnie zostaną podane mięsa na szpikulcach. Na stołach jest umieszczona biała flaga i dopóki flaga jest podniesiona, dopóty kelnerzy będą donosić mięsa na stół. Przestaną dopiero wtedy, kiedy flaga będzie położona, jako oznaka "poddania się". Desery składające się z sałatek owocowych, lodów, ciasta ananasowego oraz szklaneczek brandy będą serwowane wraz z kawą lub herbatą.
Po posiłku czas na zakupy a następnie grupa zostanie przewieziona na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta, skąd wyleci z Kenii

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem do Nairobi
- opieka pilota
- ubezpieczenie KL 30000 EUR, NNW 5000 EUR, bagaż 500 EUR, OC 25000 EUR TU Allianz
- zakwaterowanie w hotelach i lodgach, w pokojach 2 osobowych
1 nocleg w Safari Park Hotel & Casino
2 noclegi w Fairmont Mount Kenya Safari Club
2 noclegi Samburu Simba Lodge
- wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, obiady, kolacje)
- transfery minivanami przystosowanym do obserwacji zwierząt (otwierany dach) lub jeepami (7 osób)
- opieka anglojęzycznego przewodnika
- bilety wstępów do parków narodowych
- butelka 0,5 l wody mineralnej na osobę podczas safari