Wycieczka firmowa do Etiopii

Wyjazdy firmowe do Etiopii

Organizujemy wyjazdy firmowe (wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel).Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów firmowych na zamówienie.Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Wycieczki_firmowe_do_Etiopii_5

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Etiopii.
Dzień 2
Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Haikan lub podobnym.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd przez tereny rolnicze do Debre Markos, następnie do Bahyr Daru. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego, uważanego przez wielu podróżników za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Dalsza jazda przez niezwykle urzekające tereny. To jeden z niewielu w Etiopii terenów gdzie zachowały się duże kompleksy leśne z afrykańską roślinnością. Spotkania z ludem Amhara i wizyta w ich wioskach. Jedna z przydrożnych wsi nazywana jest „whisky village”- lokalni mieszkańcy oferują tu do sprzedaży lokalny alkohol zwany araki. Dla chętnych degustacja tego specjału. Kolacja i nocleg w hotelu Blu Nile lub podobnym. (Przejedziemy ok. 500 km po asfaltowych drogach).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do położonych w odległości ok. 30 km od Bahyr Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Spacer po wiszącym moście do podnóża wodospadu. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana do ukrytych na wyspach monastyrów. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce, w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Kolacja i nocleg w hotelu Blu Nile lub podobnym.
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Gonder XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasiledes w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla, jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie pałacu i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasiledesa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Felaszy. Kolacja i nocleg w hotelu Kino lub podobnym. (Przejedziemy ok. 180 km po asfaltowych drogach).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Lalibeli niezwykle malowniczą drogą przez góry. Niedawno ukończona droga nadal jest niezbyt licznie uczęszczana przez turystów. Dzięki temu spotkania z mieszkającymi tam Etiopczykami są zachwycająco autentyczne. Przystanek przy skalnym ostańcu zwanym ambą – to bardzo charakterystyczny element etiopskiego krajobrazu. Droga prowadzi przez XIII wieczne miasteczko Debre Tabor, pełniące w XIX wieku rolę stolicy. Nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym, kolacja. (Przejedziemy ok. 60 km szutrowymi drogami i ok. 250 km asfaltowymi, łącznie ok. 310 km).
Dzień 7
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym.
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb. Po drodze spotkania z ludźmi należącymi do koczowniczego plemienia Wollo. Krótki postój nad malowniczym jeziorem Hajk, znanym z dużych kolonii ptactwa. Na zachodnim brzegu jeziora znajduje się zabytkowy klasztor Hajk Istafanos. Nocleg i kolacja w hotelu Sunnyside lub podobnym.
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Langano. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie małp Gelada. Przystanek w punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Po drodze zajrzymy do wioski ludu Oromo. Ciekawym będzie porównanie wyglądu chat oromskich i amharskich, które widzieliśmy wcześniej.
Dzień 10
Dzień wolny w Langano. To jedyne jezioro w Etiopii, w którym ze względu na specyficzny skład wody można się kąpać.
Dzień 11
Po śniadaniu czas wolny. Po południu wyjazd w kierunku Addis Abeby. Czas na ostatnie zakupy.
Pożegnalna kolacja z folklorem. Wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
Dzień 12
przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- noclegi w pokojach 2 os.
- wyżywienie 3 x dziennie
- transfery mikrobusami
- opieka lokalnych przewodników
- bilety wstępów
- wycieczka łodziami motorowymi po jeziorze Tana w Bahyr Dar
- woda w mikrobusach podczas transferów