Wycieczka firmowa do Drezna i Saksonii

Wycieczka firmowa do Drezna i Saksonii

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Drezno to miasto we wschodnich Niemczech (Pogórze Zachodniosudeckie), położone nad Łabą. Drezno jest stolicą Saksonii. Aglomeracja drezdeńska liczy 1,036 mln mieszkańców, samo miasto natomiast niewiele ponad pół miliona. Znajduje się tu również fabryka samochodów Volkswagen.
Miasto jest ośrodkiem turystycznym, zwanym "miastem baroku", znajduje się tu wiele zabytków, choć większa część została poważnie uszkodzona podczas wojny i odbudowana w późniejszym okresie. Najbardziej znamienny dla miasta jest 800-letni zamek rezydencyjny, będący odzwierciedleniem całej saksońskiej kultury i stylów architektonicznych. Pierwotna budowla, po której zostały już tylko fragmenty wieży, powstała tu w XII wieku, ale przez lata była systematycznie przebudowywana, a definitywnych zmian dokonano w XVII wieku po pożarze obiektu. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z Długim Korytarzem wykończonym 22 arkadami. Mieści się on przy Augustusstraße. Kolejny obiekt to Pałac Pillnitz - dawna rezydencja Wettynów, a dziś galeria sztuki. Obok pałacu znajduje sie przepiękny Park Pillnitz.z oranżerią i ogrodami oraz pawilonami.
Zwinger to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dawniej mieszczący się pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi murami miasta, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Drezno, to miasto pełne sztuki, nie tylko tej architektonicznej. Ilość instytucji związanych z kulturą jest imponująca, a na szczególną uwagę zasługują Państwowe Zbiory Sztuki. W mieście jest aż 37 muzeów i ponad 40 galerii, w tym Galerie Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych, zbiory porcelany, techniczne, Zbrojownia, skarbiec Zielone Sklepienie.
Wiele z blisko 30 muzeów Drezna cieszy się rangą międzynarodową. W pałacu Zwinger oglądać można słynną Galerię Malarstwa Starych Mistrzów z „Madonną Sykstyńską” oraz największą kolekcję porcelany na świecie. Na cały świat słynie także dawna królewska kolekcja klejnotów w Grünes Gewölbe. „Zielone Sklepienie”, dawny skarbiec władców Saksonii z rodu Wettinów, liczy ok. 2 tys. m˛ powierzchni wystawienniczej. Sztukę współczesną prezentuje Galeria Nowych Mistrzów, Nowe Saskie Towarzystwo Artystyczne, Akademia Sztuk Pięknych i około 60 galerii.

1 Dzień:
Wyjazd z Polski w godzinach rannych. W godzinach popołudniowych przyjazd do Miśni, słynącej w świecie z produkowanej w tamtejszej manufakturze porcelany. Zwiedzanie warsztatów pokazowych, w których na własne oczy można prześledzić proces powstawania miśnieńskich wyrobów. Następnie przejazd do zamku Moritzburg, którego barokowe kopuły odbijają się w jeziorze. Spacer po parku. Przejazd do hotelu w okolicach Drezna. Zakwaterowanie, nocleg.
2 Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Stolpen. Zamek rozsławiła w XVIII w. hrabina Cosel, która była więziona w Stolpen przez 49 lat. Jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie. Następnie przejazd przez malowniczy region Szwajcarii Saksońskiej. Pionowe skały wznoszą się ponad doliną Łaby tworząc cudowne krajobrazy, którymi już w XIX wieku zachwycali się przybywający ze Szwajcarii malarze, porównując ich urok z rodzimymi pejzażami. Krótki postój przy najpopularniejszym punkcie widokowym Bastei. W godzinach popołudniowych przejazd do Königstein. Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Spacer po murach twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą z możliwością podziwiania doskonale zachowanych elementów architektonicznych - bram warownych, zamku i bastionu Jerzego, spichlerza, starych koszarów oraz głębokiej na ponad 150 m studni. Późnym popołudniem przejazd do Drezna. Spacer po ulicach starówki: zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz otaczają Opera Sempera, Zwinger oraz kościół Hofkirche (dziś katedra) wzniesiony przez Augusta Mocnego. Pobliski pałac Taschenberg król podarował swojej metresie - legendarnej hrabinie Cosel. Spacerując wzdłuż Fürstenzugu - najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów, która przez ponad 800 lat sprawowała rządy w Saksonii. Promenada spacerowa "Brühlsche Terasse", z której rozpościera się niepowtarzalny widok na rzekę Łabę, to słynny "balkon Europy". Zamek Residenzschloss kryje m.in. "Zielone Sklepienie" - dawny skarbiec Augusta Mocnego imponujący przepychem wnętrz i prezentowanych klejnotów. Nad placem Neumarkt od 2005 roku ponownie góruje kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą - jednym z symboli Drezna. Powrót do hotelu, nocleg.
3 Dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum Drezna - stolicy Saksonii nazywanej "Florencją nad Łabą". Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami: Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadtu - tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei - "najpiękniejszy sklep mleczarski świata", którego ściany pokrywa blisko 250 m ręcznie malowanych kafelek, pomnik "Złotego Jeźdźca", Plac Albrechta. Spacer po kompleksie parkowo-pałacowym w Pillnitz. Bliźniacze gmachy Wasserpalais i Bergpalais wieńczą dachy przypominające kształtem pagody, a na ich fasadach widnieją orientalne motywy. W godzinach popołudniowych zwiedzanie najsłynniejszych drezdeńskich muzeów zlokalizowanych w gmachu Zwinger: Galeria Starych Mistrzów kryje m.in. "Madonnę Sykstyńską" - dzieło Rafaela Santi, "Śpiącą Wenus" Giorgione oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Zbiory porcelany zgromadzone przez Augusta Mocnego należą do największych na świecie, a eksponaty zbrojowni przenoszą w świat turniejów rycerskich i uroczystości dworskich. Rejs statkiem po Łabie. Trasa rejsu prowadzi malowniczą doliną Łaby mijając m.in. słynny most o nazwie "Niebieski Cud". W późnych godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
4 Dzień:
Powrót do kraju w godzinach porannych.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc
- 2 noclegi w hotelu 3*, w pokojach 2 os.
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.