Wycieczka firmowa do Berlina, Poczdamu i Drezna

Wycieczka firmowa do Berlina, Poczdamu i Drezna

Berlin_wycieczka_firmowa_12

Dzień 1
Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach rannych.
Przejazd do centrum Drezna - stolicy Saksonii nazywanej "Florencją nad Łabą". Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami: Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadtu - tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei - "najpiękniejszy sklep mleczarski świata", którego ściany pokrywa blisko 250 m ręcznie malowanych kafelek, pomnik "Złotego Jeźdźca", Plac Albrechta. Spacer po kompleksie parkowo-pałacowym w Pillnitz. Bliźniacze gmachy Wasserpalais i Bergpalais wieńczą dachy przypominające kształtem pagody, a na ich fasadach widnieją orientalne motywy. W godzinach popołudniowych zwiedzanie najsłynniejszych drezdeńskich muzeów zlokalizowanych w gmachu Zwinger: Galeria Starych Mistrzów kryje m.in. "Madonnę Sykstyńską" - dzieło Rafaela Santi, "Śpiącą Wenus" Giorgione oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Zbiory porcelany zgromadzone przez Augusta Mocnego należą do największych na świecie, a eksponaty zbrojowni przenoszą w świat turniejów rycerskich i uroczystości dworskich. Rejs statkiem po Łabie. Trasa rejsu prowadzi malowniczą doliną Łaby mijając m.in. słynny most o nazwie "Niebieski Cud". Kolacja. Nocleg.

Dzień 2
Przejazd w kierunku stolicy Niemiec. Przyjazd do POCZDAMU, miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer po ogrodach kompleksu pałacowo - ogrodowego SANSSOUCI. Przejazd do PAŁACU CECILIENHOF, gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska, zwiedzanie wnętrz. Przejazd przez rosyjską dzielnicę ALEKSANDROWKĘ do centrum miasta: BRAMA BRANDENBURSKA, DZIELNICA HOLENDERSKA, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie największych atrakcji miasta rozpoczniemy od przejażdżki autokarem wzdłuż pozostałości "muru berlińskiego" do Aleksanderplatz - głównego placu dawnego Berlina. Wyjazd na Wieżę Telewizyjną. Stamtąd najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego - Reichstagu. Opcja godzinna przejażdżka statkiem po Szprewie będzie znakomitą okazją do poznania Berlina z innej perspektywy, do zobaczenia Wyspy Muzeów, śmiałej architektonicznie dzielnicy rządowej wraz z siedzibą Kanclerza RFN, nowego dworca głównego oraz zabytkowych i nowych mostów łączących brzegi rzeki. Przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina - Europa Center. Tam zobaczymy zegar upływającego czasu, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma - Gedaechtniskirche. Spacerem po promenadzie Kurfuerstendamm zakończymy zwiedzanie i udamy się na kolację w regionalnej piwiarni. Biesiada bawarska z muzyką ludową.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie wnętrz pałacu CHARLOTTENBURG .
Zwiedzanie MUZEUM PERGAMONU - najsłynniejszego i najchętniej odwiedzanego muzeum Berlina, w którym znajduje się ołtarz z Pergamonu oraz droga procesyjna bogini Isztar z Babilonu. Następnie zobaczymy zbiory egipskie wraz z popiersiem słynnej Nefretete. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc
- 3 noclegi w hotelu 3*, w pokojach 2 os.
- 3 śniadania
- 2 obiadokolacje
- biesiada bawarska z muzyką ludową ( Geflügelpfand’l lub Schweinespfand’l czyli specjalności tradycyjnej kuchni niemieckiej - misa mięs drobiowych lub wieprzowych serwowana z czerwoną kapustą na ciepło, knedlami ziemniaczanymi i sosem, pieczywo, piwo (0,5 l) Hofbräu Original)
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
CENA NIE OBEJMUJE:
- dopłaty do pokoju 1 os.
- napoi do kolacji
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Wieża Telewizyjna 12 EUR, Muzeum Pergamonu 12 EUR, rejs po Szprewie 10 EUR, Charlottenburg 12 EUR, Cecilienhof 6 EUR, Zwinger 10 EUR, Nowy Zielony Skarbiec 10 EUR)

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.