Wycieczka firmowa do Aten

Wycieczka firmowa do Aten

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

W Atenach mieszka około 19.000 ludzi na kilometr kwadratowy, w Warszawie około 3.300. W stolicy Grecji nie ma kawałka ziemi, który dałoby się jeszcze zagospodarować, grunt jest tam na wagę złota. Miasto najwyraźniej nie mieści się już pomiędzy swoimi czterema wzgórzami: Egaleo, Parnitha, Ymmitos, Penteli i Zatoką Saronicką Morza Egejskiego. Coraz intensywniej zagospodarowuje się otoczenie góry Hymettos, która leży między Atenami a międzynarodowym lotniskiem. Ateny zaczynały swój byt jako warownia z okresu mykeńskiego w połowie drugiego tysiąclecia p.n.e., a teraz są stolicą i największym miastem Grecji. Gmina centralna liczy 750.000 mieszkańców, aglomeracja ateńska prawie 3.800.000 ludzi. To jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.

O Place warto wspomnieć dlatego, ze jest to dzielnica niepowtarzalna. W czasie, kiedy całe Ateny podporządkowane są turystyce, tutaj wciąż jeszcze żyje prawdziwe serce Grecji. W najwyższej części Plaki, wzdłuż kilkunastu krętych uliczek, czasami przechodzących w schody, rozciąga się dzielnica tawern, do których wieczorami „chodzą na buzuki" Ateńczycy i cudzoziemcy. Tawerny te zajmują partery niemal wszystkich domów, a czasem całe domy, przy ulicach Flessa, Lisfu, Erotokritu, Pritanfu. Mnisikleus i innych. Można tu zjeść, wypić, potańczyć, pośpiewać i nasłuchać się muzyki we wnętrzu i na świeżym powietrzu, na dziedzińcu i na ulicy, na schodach i na dachu, na werandzie i na strychu. Trudno czasem zorientować się, gdzie kończy się jeden, a zaczyna drugi lokal. Orkiestry konkurują z sobą, grając różne melodie, jednocześnie i bardzo głośno. Ceny w tych lokalach bywają różne, jednak w większości można tu tanio spędzić czas przy butelce wina. Można też oczywiście zjeść kolację lub typowo grecki posiłek składający się z chleba, sera, pomidorów, oliwek i wina. Ruch rozpoczyna się tu po 21ej, ale zabawa rozkręca się dopiero około północy.
Ateny_wycieczki_firmowe

1 dzień
Przelot z Polski do Aten. Przejazd z lotniska do centrum i objazd miasta (ok.1h30): Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski (15min- czas na zdjęcia), okazałe gmachy Uniwersytetu, Biblioteki Narodowej i Akademii Nauk, słynny plac Omonia wraz z arterią Ateńską, reprezentacyjna ulica Stadiou, Dom Heinricha Schliemanna, a także Ogród Narodowy z najwyższymi palmami w Grecji, Uroczysta Zmiana Warty przed Parlamentem. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg.
2 dzień
śniadanie. Zwiedzanie Aten: Akropol ze słynnym kompleksem świątyń Partenon Erechtejon, Bogini Ateny Nike, Odeon, Propyleje, teatr Dionizosa i muzeum, następnie panorama miasta z Areopagu, starożytna Agora, Wieża Wiatrów i średniowieczne uliczki Plaki, katedra Mitropolis, czas wolny.
Wieczór grecki z kolacją i muzyką na żywo.
Ta tawerna muzyczna jest usytuowana w samym sercu historycznego centrum Aten (Plaka)
Neos Rias to tradycjonalna tawerna z pięknymi dekoracjami wykonanymi głównie z drzewa i kamieni.
Dzięki przytulnej atmosferze będziesz jeszcze bardziej delektował się grecką kuchnią oglądając przy tym typowe greckie show.
Grupa folklorystyczna zaprezentuje różne rodzaje greckich tańców w typowych dla danego regionu kostiumach. Między innymi będą to Sirtaki oraz Rebetilko przy czarujących dźwiękach muzyki, która na pewno Cię zaczaruje. Bogate i smaczne menu, oparte na tradycjonalnej greckiej kuchni oraz niskie ceny sprawią, że wieczoru z nami na pewno nie zapomnisz. Menu: greckie przekąski, różnorodne sałatki, souvlaki z wieprzowiną i ryżem, lody, ½ butelki domowego wina
Nocleg.
3 dzień
śniadanie. Czas na wypoczynek lub zakupy na Ermou - słynna handlowa ulica lub na pchlim targu Monastiraki. Dla chętnych wycieczka na Przylądek Sounion lub do Delf lub Argolidy lub rejs statkiem. Powrót do hotelu. Nocleg.
4 dzień
śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. W zależności od godziny lotu, transfer na lotnisko i przelot do Polski.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- 3 noclegi w hotelu 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) w wersji all inclusive
- 1 wieczór grecki z kolacją i muzyką na żywo
- opiekę pilota-przewodnika,
- ubezpieczenie KL, NNW TU Allianz
- transfer z/na lotnisko,
- materiał zdjęciowy i film z pobytu na CD dla każdego uczestnika

PROGRAM DODATKOWY
- toga party
- rejs na 3 wyspy
- całodniowa wycieczka do Delf
- nauka tańca greckiego zorba
- lekcja gotowania
- off road

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.