Wycieczka firmowa Ekwador i Wyspy Galapagos

Wycieczka dla firm Ekwador i Wyspy Galapagos

Jesteśmy biurem podróży z wieloletnim doświadczeniem, które zajmuje się profesjonalną i kompleksową obsługą firm. Organizujemy na zamówienie wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, incentive travel w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta. Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

galapagos-ekwador_wycieczki_dla_firm
Dzień 1
Przylot do Quito, , transfer do hotelu.
QUITO, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco San Fransico de Quito znane jako"Florencja Ameryki". Miastopołożone jest na wysokości 2800 m.n.p.m. Quito było pierwszym miastem, które wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Miasto otaczają wulkany, 8 z nich widocznych jest w pogodny dzień, natomiast kilka minut od średniowiecznej stolicy Ekwadory znajdują się widoki zapierające dech w piersiach.
Zabytkowe centrum miasta posiada największe i najlepiej zachowane zabytki w Ameryce Łacińskiej, wąskie uliczki, place, kościoły, klasztory.
Opcja 1: Czas wolny
Uczestnicy zostaną przywitani w hotelu powitalnym drinkiem, nastąpi zakwaterowanie w pokojach a następnie czas wolny. Adaptacja do pobytu na wysokości 2800 m n.p.m.
Opcja 2: Wizyta w La mitad del Mundo i Quito, obiad (czas trwania 6-7 godzin)
Na lotnisku nastąpi spotkanie z przewodnikiem i rozpocznie się ekscytująca wycieczka w Quito.
Na północ od miasta Quito znajduje się muzeum Itinan (współrzędne geograficzne 0'0'0'), przewodnik poprowadzi nas przez cudowny świat Andyjskiej kosmicznej wizji kultury i tradycji. Muzeum ukazuje słońce jako główne bóstwo. Jest to miejsce gdzie można stanąć jedną nogą na półkuli północnej, drugą na południowej.
Po tym wyjątkowym doświadczeniu udamy się na lunch do restauracji Rincon La Ronda, restauracja posiada personel, który specjalizuje się w sztukach kulinarnych. Podczas lunchu będzie towarzyszyć nam Trio Latinamerican. Po obiedzie udajemy się na wspaniałą wycieczkę po ulicach i głównych placach w zabytkowym centrum Quito. Zobaczymy tu wąskie i w niektórych miejscach strome uliczki otoczone przez zabytki klasycystyczne, domy w stylu kolonialnym, urocze place i ponad 50 zabytkowych kościołów, zakonów i klasztorów. Odwiedzimy kościół i klasztor Santo Domingo, ten klasztor posiada najlepszą wystawę sztuki architektonicznej i religijnej (czas trwania 2 godziny).
Zobaczymy kaplicę El Rosario i Pompeya, ściany i kolumny w kaplicy są złote, częstym motywem są warzywa, styl ten jest przykładem znanej szkoły artystycznej Quito. Klasztor Santo Domingo posiada kolosalne drzwi i stropy pokryte obrazami olejnymi i złotem.
Kolacja w hotelu. Nocleg
Dzień 2 Quito – The Northern Highlands
Zlokalizowane na wysokości 2530 m.n.p.m., Prowincja Imambura to magiczna kraina w otoczeniu jezior, ukryta jest tu cała historia i życie preinkaskich kultur. Znajduje się na wysokości 2530 metrów nad poziomem morza.
Odwiedzimy Centrum Kultury Quitsato, gdzie znajduje się nowy pomnik centrum świata.
Pomnik znajduje się dokładnie na linii równika i stanowi wielki zegar Słońca, posiada 52 metry średnicy oraz mozaikę z kamieni. Wskazuje przesilenie słoneczne, jak również godziny w ciągu dnia.
Następnie odwiedzimy Zulete, która znana jest z szerokiej gamy produktów haftowanych, tj. podkładki, kosze na chleb, serwetki, maty, podstawki, koszule, sukienki itd. Uczestnicy będą mieli późny obiad w Hacienda Pinsaqui, jest to jedna z niesamowitych kolonialnych hacjend w okolicy. Jej historia sięga trzy wieki wstecz. Hacjenda została zbudowana już w 1790 roku i po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w 1867 roku odnowiona.
W budynku pierwotnie mieścił się warsztat włókienniczy, który zatrudniał blisko tysiąc lokalnych tkaczy. Hacienda imponowała swoim wyglądem. Meble, w tym wykwintne żyrandole i biurko pochodzą głównie z Francji i Hiszpanii.
Podczas lunchu klienci zobaczą występ zespołu folklorystycznego, aby zasmakować w kulturze Ekwadoru
Po lunchu transfer do Hacienda Cusin w celu zakwaterowania.
Hacienda Cusin została odrestaurowana w 17 wieku, znajduje się 90 minut na północ od Quito i 20 minut na południe od słynnego rynku miasta Otavalo. Równikowa linia i ośnieżone góry Cayambe znajdują się w odległości 30 minut. W roku 1990 właściciel, Nicholas Millhouse, rozpoczął ambitny projekt remontu budynków, przywrócenia krajobrazu i budowy pięknych dodatków.
Wieczorem lekcje gotowania i odkrywanie ekwadorskich potraw.
Nocleg w Otavalo, Hacienda Cusin
Dzień 3 Andy - Quito
Oglądanie krajobrazów północnych Andów podczas całodniowej wycieczki.
Po śniadaniu wizyta w Cuicocha Lagoon Cuicocha Lagoon: (3068 m npm)
Różne historie i legendy mówią, że Cuicocha oznacza jezioro świnek morskich. Cuicocha jest również znana jako "Jezioro bogów", ponieważ odbywały się tu różne obrzędy i uroczystości lokalne poświęcone słońcu i księżycowi jako głównym bóstwom. Dzisiaj, laguna Cuicocha położona u podnóża Wulkanu Cotacachi jest częścią rezerwatu Cayapas. Znajdują się tu różne gatunki andyjskiej fauny i flory.
Lunch w jednej z luksusowych tawern w okolicy: La Mirage Garden Hotel & Spa
Usytuowana na wzgórzu, 2 godziny jazdy na północ od Quito, La Mirage to nowoczesny ośrodek zbudowany na miejscu Haciendy z 1985 roku. Znajduje się tu piękny ogród, 23 duże pokoje i apartamenty.
Po lunchu powrót do Quito, zwiedzanie Parku Condor.
Park znajduje się w niesamowitym miejscu z przepięknym widokiem na Imbabura, Cotacachi, Otavalo i Peguche. W parku robione są badania naukowe, ochrona, rehabilitacja kondora, tego charakterystycznego ptaka, a także innych ptaków drapieżnych , takich jak orły, sowy i jastrzębie.
Przejazd do Quito i transfer do hotelu Marriott w celu odpoczynku.
Wieczorem pasażerowie będą mieli obiad w restauracji PIM w Itchimbia, z którego podziwiać można unikalne widoki na miasto.
Trzy święte wzgórza strzegą miasta Quito, San Juan, El Panecillo i Itchimbia. Udamy się aż za wulkan Pichincha, gdzie podziwiany jest wschód słońca. Szczyt tego wzgórza znajduje się na wysokości 2910 m.n.p.m., ze szczytu można podziwiać widoki na zabytkowe centrum, wzgórze Panecillo i doliny, które otaczają miasto. Restauracja Pim oferuje wszystko, od frytek, popcornu, aż do łososia i kawioru, od butelkowanej wody i cappuccino do najlepszych koniaków i szampanów.
Transfer do hotelu. Nocleg w Quito, w wybranym hotelu.
Dzień 4 Quito – Wyspy Galapagos
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot na Wyspy Galapagos.
GALAPAGOS
Zlokalizowane są 1000 km naprzeciwko wybrzeża Ekwadoru, na Oceanie Spokojnym, wyspy są jednymi z najbardziej unikalnych i niezwykłych wysp na świecie. Jest to prawdziwy raj, gdzie można przenieść się w magiczny sposób do minionych epok. Ten wulkaniczny archipelag składa się z 14 głównych wysp i ponad 60 mniejszych, wysepek i skał rozproszonych na dużej powierzchni oceanu, to wszystko stanowi Rezerwat Morski Galapagos, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, jest to drugi co do wielkości rezerwat morski na świecie. Powierzchnia wysp Ekwadoru wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody (2 miasta i trzy naturalne obszary, w tym Park Narodowy Galapagos i Rezerwat Morski Galapagos). Wyspy są geologicznie młode i powstały w wyniku podwodnej aktywności wulkanicznej. Jednak aktywność wulkaniczna nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludności i odwiedzających, którzy są od czasu do czasu, świadkami jednego z najbardziej spektakulatnych wydarzeń: wybuchu wulkanu. Wyspy sznajdują się również na skrzyżowaniu różnych prądów morskich, zimnych, pochodzących z południa, z wód Sub-Antarktyku oraz ciepłych, pochodzących z północy, z wód tropikalnych na wschodnim
Pacyfiku. Dzięki takiej kombinacji prądów archeologicznych występują tu unikalne gatunki fauny i flory, które nie występują nigdzie indziej na Ziemi. Galapagos rozsławił przede wszystkim Karol Darwin, a właściwie teoria ewolucji, do której podparcia niejednokrotnie wykorzystywano zjawiska przyrodnicze zaobserwowane na archipelagu. Sam Darwin jednak, do sformułowania teorii posłużył się przede wszystkim obserwacjami doboru sztucznego gołębia. Tak więc błędem (powszechnym) jest twierdzenie, że oparł teorię ewolucji na obserwacjach
tzw. zięb Darwina, tym bardziej, że w procesie zbierania okazów wrzucił je wszystkie do jednego worka, nie zaznaczając nawet z jakiej wyspy pochodzą. Galapagos przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie Galapagos jest niezwykłym doświadczeniem, zobaczyć możemy tu legwany morskie, usiąść na skale wulkanicznej, możemy spróbować kąpieli w towarzystwie pingwinów i lwów morskich.
Dzień 4-8 4 dniowy rejs po Galapagos

Podróżować będziemy na pokładzie MV Galapagos (od czwartku do poniedziałku)
MV Galapagos może pomieścić do 100 pasażerów.
Program rejsu
Dzień 1: czwartek
Galapagos (Lotnisko Baltra). Wyjazd z Quito i Guayaquil do Baltra (ok. 2 i pół godziny lotu).
Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem.
Bartolome. Pasażerowie zobaczą formacje wulkaniczne. Po wycieczce na szczyt będziesz pod wrażeniem widoków na pobliskie wyspy. W czasie wędrówki na szczyt, zobaczymy legwany morskie, jaszczurki itp. Zwiedzający będą
mogli nurkować i zobaczyć pingwina, żółwie morskie.
Dzień 2: niedziela
Zatoka Urbina(Isabela).
Pasażerowie odwiedzą plaże i rafę koralową. W zależności od sezonu możemy zobaczyć gigantyczne żółwie, legwany i kormorany. Po spacerze będziemy mieli czas na nurkowanie.
Fernandina (Espinosa Point).
Pasażerowie odwiedzą plaże powstałe z popiołu wulkanicznego. W zależności od sezonu możemy zobaczyć gigantyczne żółwie, legwany i kormorany.
Dzień 3: sobota
Santiago (Port Egas).
Znajduje się tu ciemny piasek (powstały z popiołu wulkanicznego). Większość krajobrazu składa się z warstw skał i lawy. Tutaj można zobaczyć np. wielkie niebieskie czaple czy amerykańskiego ostrygojada. Uczestnicy zobaczą równiez legwany morskie. Znajduje się tu również kolonia fok. Jest to miejsce, gdzie można pływać, nurkować i podziwiać różne gatunki ryb.
Rabida (Jervis).
Wulkan uformował tu plaże z ciemnym piaskiem, często odwiedzane przez lwy morskie. Jest uważany za geograficzny centrum Galapagos, ponieważ ma najbardziej zróżnicowane skały wulkaniczne na Wyspach. Zobaczymy również flamingi. Od lipca do września to dobry moment, by obserwować brązowe pelikany. Można obserwować tutaj również zięby Darwina. Możesz przejechać wzdłuż rafy pontonem.
Dzień 4: niedziela
Santa Cruz (Stacja Badawcza Charles Darwin). Tutaj będzie okazja, by zobaczyć gigantyczne żółwie, które są częścią programu reprodukcji najbardziej znanego na świecie żółwia, Lonesome George, jest to ostatni żyjący okaz swojego gatunku.Uczestnicy mogą również podziwiać wiele gatunków ptaków lądowych. Później będziesz miał trochę wolnego czasu na spacer po mieście i zakup pamiątek.
Santa Cruz (Highlands). Zwiedzanie Cerro Chato, można obserwować słynne żółwie olbrzymie.
Dzień 5: poniedziałek
Santa Cruz (Plaża Bachas). Ta plaża znajduje się na północ od Santa Cruz Island. Goście spotkają wiele ptaków morskich, legwany morskie, żółwie morskie, i będa mieli okazję opalać się na plaży z białym piaskiem.
Powrót do Galapagos, transfer na lotnisko Baltra's.
Lot powrotny do Guayaquil.

Dzień 8 The Galapagos Islands - Guayaquil
Transfer na lotnisko w celu powrotu do Ekwadoru, do miasta Guayaquil.
GUAYAQUIL, Perła Pacyfiku
Miasto w zachodnim Ekwadorze przy ujściu rzeki Guayas do Zatoki Guayaquil (Ocean Spokojny). Najważniejszy port morski na południowym wybrzeżu Pacyfiku. W mieście zachowało się wiele zabytków, zwłaszcza wzdłuż malowniczych dzielnic Las Penas i Wzgórza Santa Ana. Guayaquil jest największym miastem kraju i głównym portem handlowym. Jest dużym ośrodkiem przemysłu spożywczego, obuwniczego, chemicznego, poligraficznego i stoczniowego. Posiada hutę aluminium. Jest dużym portem rybackim. Znajduje się w nim międzynarodowy port lotniczy. Posiada 2 uniwersytety (w tym katolicki) oraz politechnikę. W jego pobliżu wydobywa się ropę
naftową i gaz ziemny. W mieście rozwinęła się ekoturystyka, można obserwować tu ptaki i tropikalną przyrodę. Jeżeli przejedziemy na zachód wzdłuż wybrzeża Pacyfiku znajdziemy dziewicze plaże, kurorty turystyczne, gdzie uprawiać można różnego rodzaju sporty wodne.
Przejazd do hotelu.
Popołudniu Zwiedzanie Guayaquil i kolacja pożegnalna w Restauracji "Tratoria de Enriko"
To kosmopolityczne miasto jest największym portem w Ekwadorze. Miasto posiada wspaniałe muzea, nowoczesną dzielnicę z wieloma sklepami i restauracjami. Możemy zobaczyć również Centenario lub Las Penas, znajdujące się w niewielkiej odległości jazdy samochodem, piechotą natomiast podziwiać możemy np. Malecon.
Po wycieczce kolacja pożegnalna w restauracji Tratoria Enriko
Restauracja posiada ładne, ekstrawaganckie wnętrze, dekoracja śródziemnomorska.
Transfer do hotelu.
Dzień 9 Wylot z Guayaquil
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem z Warszawy do Quito z przesiadką
- przelot na Galapagos
- transfery
- zakwaterowanie w pokojach 2 os. Lub w kabinach 2 os.
- Wyżywienie zgodnie z ofertą
- Opieka lokalnych przewodników
- Opieka polskiego pilota
- Ubezpieczenie NNW I KL TU Allianz

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.