Wycieczka do Kraju Basków

Poznaj Kraj Basków / 4 dni (3 noce)

1 DZIEŃ
Przylot w godzinach południowych do Bilbao. Przejazd do hotelu położonego w centrum miasta i zakwaterowanie w pokojach. Po lunchu proponujemy zwiedzenie jednego z najbardziej emblematycznych zabytków Bilbao czyli Mostu Biskajskiego zawieszonego nad rzeka Nervión tuz u ujścia do zatoki I tej samej nazwie. Z żelaznej pasareli mostu rozciągają sie przepiękne widoki na zatokę będąca częścią Oceanu Atlantyckiego. Po zwiedzeniu mostu zapraszamy na powitalna kolacje w restauracji La Ribera usytuowanej w jednym z najstarszych I najpiękniejszych dawniej rynków starego miasta Bilbao (La Ribera http://www.lariberabilbao.com/ ) Po kolacji powrót do hotelu i nocleg.

2 DZIEN
Po śniadaniu w hotelu zapraszamy na wycieczkę do San Sebastian będącego aktualna Stolica Kultury Europejskiej 2016. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spacer po nabrzeżu wzdłuż słynnej plaży La Concha gdzie zobaczymy miedzy innymi – Palac Mirador http://www.sansebastianturismo.com/es/hacer/cultura-arte-arquitectura/pa... Kompleks wybudowany na niewielkim wzniesieniu nad brzegiem morza byl dawniej letnia rezydencja Królowej Marii Krystyny.
Następnie przepłyniemy łodzią na wyspę Santa Clara położoną zaledwie kilkaset metrów od linii brzegowej na przeciwko plaży I starego miasta. Tam zatrzymamy sie na lekka przekąskę i skosztujemy prawdziwego baskijskiego cydru (Kraj Basków słynnie z tego trunku). Po powrocie na starówek zatrzymamy sie na obiad, a następnie pojedziemy w kierunku wzgórza położonego na obrzeżach miasta. Tam kolejka wąskotorowa dostaniemy się na taras widokowy ska rozpościerają sie najpiękniejsze widoki na miasto. Zwłaszcza o zachodzie słońca. Następnie ruszymy w drogę powrotna do Bilbao i zatrzymamy sie na kolacje w nadmorskiej miejscowości Deba. Powrót do hotelu około 24.00 h. Nocleg.

3 DZIEN:
Po śniadaniu wyruszymy na spacer wzdłuż brzegu rzeki Nervión w kierunku Muzeum Guggenheim będącego jedna z najważniejszych wizytówek miasta Bilbao. Futurystyczny obiekt zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Frank O’ Gehry położony nad brzegiem rzeki jest jednym z najważniejszych na świecie muzeów sztuki współczesnej. Obejrzymy stała kolekcje muzeum, a następnie zatrzymamy się na obiad w restauracji na terenie muzeum. Dalsza cześć spacer będzie wiodła przez uroczy I romantyczny Park Doña Casilda, a następnie przez najstarsza część miasta gdzie zobaczymy miedzy innymi Katedrę Santiago http://catedraldebilbao.blogspot.com.es/ .
Po powrocie ze spaceru I odpoczynku w hotelu wyjdziemy na kolacje w formie tapas tour. Odwiedzimy dwie restauracje w typowymi baskijskimi “pintxos”. Po kolacji powrót do hotelu I nocleg.

DZIEN 4
Po śniadaniu czas do dyspozycji uczestnikowi na spacer po miesicie, zakup pamiątek itp. Check out o godzinie 12.00. Bagaże pozostawimy w hotelu I udamy się na lunch przed wyjazdem na lotnisko. Na lotnisko dojedziemy około godz. 15.00. Lot
powrotny do Polski o 17.00