Wycieczka autokarowa do Kazimierza Dolnego i Puław

Wycieczka dla firm do Kazimierza Dolnego i Puław

Organizujemy Weekendowe, tanie wycieczki autokarowe po Polsce dla firm. Wyjazdy firmowe z ciekawym programem zwiedzania oraz dodatkowymi atrakcjami. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Kazimierz Dolny - niewielkie miasto w województwie lubelskim. Wzięło swoją nazwę od imienia małopolskiego księcia - Kazimierza Sprawiedliwego, który założył tu osadę w XII wieku. Największą atrakcją miasta jest renesansowy rynek, który stanowi swoiste serce całej miejscowości. Spacerując urokliwymi alejkami, będą Państwo mijać piękne, ozdobione i pełne przepychu siedziby rodów Przybyłów, Celejow i Górskich. W Kościele św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów, które wciąż są używane. Ciekawym miejscem na ryneczku jest także studnia z czarnym daszkiem, gdzie turyści chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Będąc w Kazimierzu nie można także pominąć jednej z jego najpopularniejszych atrakcji, jaką jest zamek wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, który miał chronić Kazimierz Dolny przez najeźdźcami. Wielu artystów zagląda tam dziś w poszukiwaniu natchnienia, dzięki czemu Kazimierz Dolny stał się swoistym miejscem rozwoju dla artystycznych elit. Odwiedzając Kazimierz można także spróbować zobaczyć go od strony Wisły, udając się w rejs promem na drugi brzeg, do miejscowości Janowiec. Podróż w blasku zachodzącego z pewnością stworzy romantyczną atmosferę sprzyjającą zakochanym. Przed podróżą statkiem kończącą dzień, można również udać się na spacer wąwozami, które wytworzyły się tutaj w wynku wypłukiwania miękkich gleb przez wodę. Dzięki takiej przechadzce, poczują się Państwo niczym bohaterowie tolkienowskich powieści. Kazimierz to miasto co prawda niewielkie, ale posiadające w swoim zasobie wiele ciekawych, urokliwych miejsc, które zachwycą każdego. Przepiękne panoramy rozciągające się np. z placu zamkowego lub Góry Trzech Krzyży dostarczają niezapomnianych wrażeń, a przytulne miejsca z pysznym jedzeniem zachęcą do zostania w tym mieście na dłużej.

Puławy - miasto w województwie lubelskim, leżące nad Wisłą, w tzw. trójkącie turystycznym - Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów. W Puławach powstało pierwsze muzeum w Polsce, będące jednocześnie najstarszym w Europie Środkowej. Jednak największą atrakcją szczyci się zespół parkowo - pałacowy Czartoryskich, dzięki któremu Puławy nazywane są Polskimi Atenami. Zespół ten składa się z wielu budowli zbudowanych w stylu antycznym, a pełni charakteru tego miejsca dodaje piękny park angielski z grotami, tarasowymi schodami i arkadowymi bramami. Obowiązkowo należy odwiedzić Świątynię Sybilli wybudowaną zgodnie z inspiracją świątyni Westy w Tivoli, gdzie księżna Czartoryska przechowywała pamiątki związane z polską historią oraz eksponaty militaryjne, dom gotycki - gdzie niegdyś przechowywano eksponaty sztuki europejskiej i zbiory narodowe oraz uroczy Pałac Marynki, wybudowany dla córki Czartoryskich - Marii, gdzie znajduje się inspirujący napis pochodzący od Horacego idealnie oddający klimat tego miejsca - "Iste ter­ra­rum mihi pra­eter omnes an­gu­lus ridet" (ten zakątek najbardziej ze wszystkich się do mnie uśmiecha).
pulawy_palac_czartoryskich

Dzień 1
Wyjazd około godziny 5:00, przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą – renesansowa Starówka, Kościół Farny, ruiny zamku z Basztą Esterki, Kamienice Przybyłów, Kamienica Celejowska, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, Nałęczów – park Zdrojowy z pijalnią wód, Puław – kompleks pałacowo-parkowy: Świątynia Sybilli, Domek Gotycki. Droga powrotna do Grudziądza.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc, video
- Zakwaterowanie w pensjonacie lub hotelu (1 noce),
- Wyżywienie HB (1 śniadanie, 1 obiadokolacja),
- Pilot-przewodnik na całej trasie wycieczki,
- Ubezpieczenie NNW,
- Wstępy do: Kościół Farny, ruiny zamku, Domek Gotycki.

CENY BILETÓW WSTĘPÓW
* ceny biletów grupowych
* w niektórych obiektach konieczne jest dodatkowo wynajęcie przewodnika
*ceny biletów mogą ulec zmianie

Zamek i baszta w Kazimierzu Dolnym: 3 zł/os.
Rejs po Wiśle: 16 zł/os
Ciuchcia turystyczna (trasa: janowiecka przystań pasażerska - Zamek w Janowcu):7 zł/os
Kamienica Celejów:Normalny 8zł/os
Muzeum Sztuki Złotniczej:bilet normalny – 14 zł
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów:bilet normalny – 6 zł
Zamek w Janowcu:Zwiedzanie muzeum (zamek, dwór, w sezonie letnim również spichlerz):
bilet normalny – 12 zł (w sezonie zimowym 11 zł)
Muzeum Przyrodnicze:bilet normalny – 8 zł

Puławy
Muzeum im. Izabeli Czartoryskiej:
normalny 4 zł, ulgowy 3 zł - łączny bilet do świątyni Sybilli i Domu Gotyckiego
Pałac Czartoryskich:normalny 6 zł,
Dom Żółty:normalny 5 zł,
Dom Gotycki:normalny 5 zł,
Świątynia Sybilli:normalny 5 zł,
Groty:normalny 3 zł,