Tania wycieczka firmowa do Lizbony

Wyjazd firmowy do Lizbony

Organizujemy wyjazdy dla firm(wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel) do Lizbony. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Portugalii.
Lizbona_wyjazdy_dla_firm
Przylot do Lizbony, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd na kolację z fado.
Najlepszy sposób, aby zaznajomić się z portugalskim duchem jest kolacja przy narodowych portugalskich piosenkach fado, dlatego zapraszamy na kolację w restauracji fado Pateo d’Alfama

Fado śpiewne jest o "saudade", uczucie, które trudno opisać, przede wszystkim oznacza brak, nieobecność, ból, tęsknota za osobą nieobecną (Saudade rodzin odczuwane przez bliskich, kiedy ukochana osoba wyemigrowała do innych krajów)
Wystarczy zamknąć oczy i czuć muzykę...

Restauracja znajduje się w najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfamie. Jej wąskie i strome uliczki pamiętają jeszcze czasu panowanie Maurów w Lizbonie.
Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2 Odkrywanie Uroków Lizbony
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii
Zapraszamy do pięknego miasta Lizbony, miasta 7 wzgórz i jasnych kolorów. Dzisiaj klienci odwiedzą większą część klasycznej Lizbony, stare miasto wokół zamku i starożytny kwartał otaczających go.
Odwiedź miasto siedmiu wzgórz. Lizbona jest stolicą i największym miastem w Portugalii, z widokiem na Ocean Atlantycki i ujścia rzeki Tag. Lizbona jest miastem Fado, pałaców pokrytych azulejos (malowane charakterystyczne płytki), z krętymi uliczkami, po których poruszają się tramwaje. Jej centrum, Baixa, znajduje się w obszarze zabudowy z XVIII-go wieku. Na wschód od galerii Praça do Comercio, są średniowieczne kwartały Alfama i Mouraria, zwieńczony wspaniałym Zamkiem Św. Jerzego. Na zachodzie leży Bairro Alto i Madragoa, z typowym uliczkami. Zamek Św. Jerzego (przystanek do podziwiania widoków na miasto i rzekę Tag) został zbudowany przez Wizygotów w wieku V i Maurów w wieku IX następnie zmieniony podczas panowania Alfonsa i od tamtej pory zmienił się w kwiatowy ogród. Pałac Królewski był wykorzystywany, jako rezydencja królewska przez Królów Portugalii od XIV do XVI wieku). Alfama (najstarsza dzielnica Lizbony), jest brukowanym labiryntem wąskich, krętych uliczek, przecinanych przez stopnie i łuki, czasami zablokowane na samym końcu, domy z bielonymi lub malowanymi fasadami ozdobione są balkonami z kutego żelaza i płytek "Azulejos", okna, z których zwisa wesoło pranie pozostawione do wyschnięcia i kwiaty. Po odkryciu wieków historii Portugalii starego niebieskiego i białego azulejos (płytki) i znaków pochodzenia arab, które obejmują fasady wielu budynków w Lizbonie: Wizyta w Muzeum Azulejos, znajdującego się w klasztorze Madre de Deus, założonym w XVI wieku. Można tu znaleźć charakterystyczne i piękne azulejos od XV wieku po nowoczesne z XXI wieku. Na zakończenie wizyty, grupa zostanie zaproszona do udziału w mini kursie malowania płytek. Po krótkim objaśnieniu, każdy będzie miał okazję do malowania własnych płytek, które zostaną dostarczone później do hotelu, aby mogły zostać zabrane do domu na pamiątkę.

Lunch proponujemy w restauracji d’Bacalhau: Lampka porto, danie główne: portugalski dorsz – bacalhau, na deser lizbońskie ciasteczka pasteis da nata. Do obiadu wino, woda, kawa, herbata. Restauracja położona na promenadzie nad rzeką.
Lizbona dla firm
Po obiedzie dalsze odkrywanie Lizbony:
Wieża Belem (przystanek w pobliżu symbolu Lizbony - Zbudowana na północnym brzegu rzeki Tag, znajduje się elegancka manuelińska wieża, kształt rzeki zmieniał się od czasów średniowiecza).
Pomnik Odkrywców (Zbudowany w 1960 roku obok Tagu w 500. rocznicę śmierci księcia Henryka Żeglarza, reprezentuje dziób statku z księciem wskazując drogę załodze)
Klasztor Hieronimitów (zwiedzanie kościoła) - klasztor założony przez króla Manuela jest uważany za perłę sztuki manuelińskiej, został zaprojektowany przez architekta Boytac. Budowę rozpoczęto w 1502 niedługo po powrocie Vasco da Gamy z Indii i znajduje się w Porcie Restelo w Belem, z którego wypływały statki odkrywców na dalekie wyprawy).
Muzeum powozów (zwiedzanie) – dawna ujeżdżalnia w Pałacu Belem, ma wspaniałą kolekcję złożoną z 74 powozów i karet królewskich, papieskich bądź książęcych pochodzących od XIV do XIX w.
W tym samym kwartale, proponujemy wizytę w najbardziej znanej cukierni w Lizbonie, gdzie klienci będą mieli okazję spróbować słynnych "Pasteis de Belém", pyszne ciasta z ciasta francuskiego wypełnione kremem ze świeżych jaj, śmietany, cukru i cynamonu...

Kolację proponujemy w znanej charyzmatycznej piwiarni CERVEJARIA TRINDADE charakterystycznej restauracji w Lizbonie, na prosty, ale dobry posiłek w innym środowisku.
Piwiarnia ta została otwarta w 1836 roku. Zajmuje miejsce dawnej stołówki mnichów, których klasztor został założony w 1283 roku. W 1834 roku powstał browar, a dwa lata później piwiarnię otwarto dla ogółu. Browar jest wspaniale ozdobiony płytkami przez "Ferreira das Tabuletas" i jest najstarszą i najpiękniejszą piwiarnia Portugalii. Kiedy obchodził 150 lat, w 1986 r., Rada Miasta ogłosiła go pomnikiem dziedzictwa kulturowego. W tym samym roku została otwarta Galeria Sztuki, która prowadzi regularną działalność. Browar to mieszanka Azulejos i piwa, znajduje się w dawnym klasztorze w Chiado, czyni go jednym z najstarszych obiektów gastronomicznych w mieście.

Degustacja win porto w Solar do Vinho do Porto
Portugalski państwowy Instytut Win z Douro i Porto prowadzi 3 ekskluzywne lokale, gdzie można zakosztować ponad 200 rodzajów wina porto. Grupa zakosztuje 3 rodzajów w Sali zarezerwowanej tylko dla grupy.

Dzień 3 WYBRZEŻE Sintra / Cascais
Cały dzień na wybrzeżu Cascais i Sintra.
Sintra incentive
Wyjazd z hotelu autobusem do Sintry, opisanej przez Lorda Byrona, jako "Wspaniały Eden" i wpisana przez UNESCO na listę "Światowego Dziedzictwa Kultury ". Mała miejscowość Sintra, wybudowana zaraz przed północnym stokiem Serra, była przez sześć wieków ulubionym miejscem letniej rezydencji królów Portugalii, którzy zostali przyciągnięci przez chłodny klimat i piękne położenie miasta. Trzy różne obszary tworzą miasto Sintra: Stare Miasto, które znajduje się wokół pałacu królewskiego, nowoczesne miasto - Estefania - i dawnej wsi S. Pedro.
Przed zwiedzaniem Pałacu Narodowego, proponujemy spacer przez wąskie uliczki w górę i w dół wzdłuż góry Sintry. Pałac Narodowy znany jest z 2-ch niezwykłych kominów. Nieregularna struktura ze względu na dodatki w różnych okresach. Centralny budynek wzniesiony przez króla Jana pod koniec XIV wieku i skrzydła przez Manuela I na początku XVI wieku. Oprócz dwóch wysokich stożkowatych kominów, połączone stylu mauretańskiego i manuelińskiego są najbardziej uderzającymi z cech zewnętrznych. Wnętrze jest interesujące z powodu niezwykłych dekoracji azulejos pochodzących z XVI i XVII wieku jak również wspaniałych sufitów głównie tych ze Zbrojowni, Sali jadalnej i Sali rozmów.
Opuszczamy Sintrę w kierunku Cabo da Roca, zachodni punkt kontynentalnej Europy, aby podziwiać miejsce "gdzie ziemia się kończy, a Ocean rozpoczyna". Kontynuujemy wycieczkę do plaży Guincho, znanej przez miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfingu lub surfowania i dalej wzdłuż wybrzeża morskiego aż do Cascais, malowniczej miejscowości z pięknymi pałacykami z widokiem na morze, która jest zamieszkana od wieków, ale dopiero znana od końca XIX wieku. Przez lata, wiele ważnych rodzin przekształciło Cascais w miasto kosmopolityczne. Panoramiczny spacer w Cascais, do portu i centrum, a na koniec powrót do Lizbony. 30 min drogi autobusem wzdłuż wybrzeża do drogi prowadzącej do Lizbony. Na koniec, powrót do hotelu przez piękną nadmorską trasę Cascais / Estoril
Obiad w Resturante Adraga – restauracji na plaży Praia da Adraga

W okolicy Sintry wybrzeże Atlantyku jest bardzo skaliste. Na jednej z nielicznych plaż znajduje się widokowa Restuarante da Adraga, zlokalizowana dosłownie na plaży

Możliwość uzyskania Świadectwa Cabo da Roca potwierdzającego obecność na najbardziej na zachód wysuniętym skrawku Europy kontynentalnej. Nazwiska pisane są ręcznie ozdobnym gotykiem.
Powrót do Lizbony
Kolacja w restauracji Brasas Espalha to jedna z wielu restauracji w Docas, nad rzeką Tag, bardzo przyjemnie położna, z widokiem na przystań. Wyszukana, lecz proste w kuchni z przepięknym panoramicznym widokiem na rzekę, z której wiele Karaweli odpływało w przeszłości..

Dzień 4 - Powrót do Polski
Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- 3 noclegi w hotelu 3*, w pokojach 2 os.
- śniadania w hotelu
- transfer z/na lotnisko
- zwiedzanie Lizbony i Sintra oraz Cascais
- kolacja z fado
- 2 kolacje w restauracjach

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.