Tania wycieczka autokarowa dla firm do Krakowa i Wieliczki

Tania wycieczka autokarowa dla firm do Krakowa i Wieliczki

Organizujemy Weekendowe, tanie wycieczki autokarowe po Polsce dla firm. Wyjazdy firmowe z ciekawym programem zwiedzania oraz dodatkowymi atrakcjami. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Kraków - dawna stolica Polski, miasto koronacyjne i nekropolia królów Polskich. Jest to z całą pewnością miasto magiczne, które swoim wyjątkowym klimatem czaruje nie tylko mieszkańców, ale przede wszystkim odwiedzających go turystów. Sztandarowym punktem na szlaku podróży po Krakowie jest wzgórze Wawel, wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO w 1978 r., na którym znajdują się dwie zabytkowe budowle, czyli Zamek Królewski oraz bazylika archikatedralna świętych Stanisława i Wacława. Kraków słynie także z zabytkowego Starego Miasta, otoczonego plantami, którego centrum stanowi Rynek Główny, gdzie niemal wszystkie kamienice, oraz pałace posiadają co najmniej kilkusetletnią historię i na którym stoi bodajże najbardziej znany Kościół w Polsce - Kościół Mariacki oraz słynne sukiennice, gdzie do dzisiaj turyści kuszeni są licznymi kramami handlowymi prezentującymi pamiątki, rękodzieło i biżuterię. Należy także wspomnieć o istnieniu tak znakomitych "perełek architektury" jak brama floriańska, czy barbakan, będący obecnie oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia będzie również smocza jama, w której podobno zamieszkiwał mityczny smok, będący największą legendą Krakowa. Kraków cięzko opisać w kilku słowach, dlatego najlepszym wyjściem jest przyjechać tu i samemu zapoznać się z bogatą historią, zabytkami oraz innymi atrakcjami oferowanymi przez to niezwykle ciekawe i różnorodne miasto.

Wieliczka - miasto wydobywcze, znajdujące się w województwie małopolskim nieopodal Krakowa. Wieliczka stała się słynna przede wszystkim z powodu kopalni soli znajdującej się na jej terytorium. Kopalnia soli ta, jest jedną z największych i zarazem najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce. W 1978 roku została umieszczona na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czynna bez przerwy od średniowiecza, aż po dzień dzisiejszy. Jest to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dorosłych. Komory solne i kręte korytarze ukrywają w sobie wiele tajemnic, ktore zachęcają do ich odkrywnia. Jednak Wieliczka to nie tylko zabytkowa kopalnia soli. Będąc na miejscu warto udać się także do Zamku Żupnego, w którym mieszkali niegdyś żupnicy, czyli zarządcy kopalni. Zamek ten to jedyna w Europie rezydencja o charakterze obronnym, która nie była jednocześnie siedzibą panującego władcy. Ponad to Wieliczka jest miastem w ktorym znajduje się wiele zabytkowych Kościołów, pośrod których mozna wymienić np. Kościół św. Klemensa, Kościół i klasztor oo. Franciszkanów, czy kościółek z XVI wieku pod wezwaniem św. Sebastiana. Warto również przyjrzeć się z bliska, prawdopodobnie największemu po londyńskim malowidle, "Solnemu Światu" autorstwa Ryszarda Paprockiego. Malowidło to zostało wykonane na posadzce, w technice 3D i poddane szeregowi zabiegów uodparniających je na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz ruch pojazdów i pieszych. Wieliczka jest na tyle interesującym miejscowością, że będąc w Krakowie, czy okolicach warto zajrzeć tam choć na chwilę.

krakow.jpg

Dzień 1
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Wieliczki, zwiedzanie zabytkowej kopalni soli. Przejazd do hotelu w Krakowie, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem lokalnym: Wzgórze Wawelskie, zwiedzanie Apartamentów Królewskich, Katedra Wawelska z kryptami i Dzwonem Zygmunta. Spacer Drogą Królewską na Rynek, Kościół Mariacki. Powrót do hotelu wieczorna obiadokolacja połączona z imprezą integracyjną.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Podziemia Rynku Krakowskiego – muzeum multimedialne. Droga powrotna do miejsca wyjazdu.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc, video
- 2 noclegi w hotelu 3*, w pokojach 2 os.
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- impreza integracyjna z muzyką DJ-a
- Opiekę pilota-przewodnika
- Przewodnik lokalny w 2 dniu
- Ubezpieczenie NNW
CENA NIE OBEJMUJE:
- bilety stępów do: Kopalnia Wieliczka, Apartamenty Królewskie na Wawelu, Katedra Wawelska, Kościół Mariacki, Podziemia Rynku Krakowskiego)

CENY BILETÓW WSTĘPÓW
* ceny biletów grupowych
* w niektórych obiektach konieczne jest dodatkowo wynajęcie przewodnika
*ceny biletów mogą ulec zmianie

Katedra Wawelska:
wstęp bezpłatny
bilety obowiązują przy zwiedzaniu: Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich, kaplic: Wazów, Potockich, Świętokrzyskiej i Zofii oraz Muzeum Katedralnego
Dla grup zorganizowanych 11,00 zł,
Zamek na Wawelu:
Komnaty Reprezentacyjne na II piętrze: normalny 18 zł
Skarbiec i Zbrojownia: normalny 18 zł
Smocza Jama: 3 zł (dla wszystkich)
Podziemia Rynku:bilet grupowy 15 zł
Kośćiół Mariacki:
5 zł (emeryci, renciści), normalny 10 zł
Krakowski Kazimierz:
Synagoga i cmentarz Remuh: ulgowy 2 zł, normalny 5 zł
Synagoga Tempel: ulgowy 2 zł, normalny 5 zł
Synagoga Stara: ulgowy 7 zł, normalny 9 zł
Krypta Zasłużonych na Skałce: dla grup zorganizowanych 2 zł
Wejście na żydowski Cmentarz Nowy przy ul. Miodowej oraz Synagogi Kupa jest bezpłatne.
Krakowskie Muzea:
Fabryka Schindlera: grupowy 20 zł (w cenie usługa przewodnicka)
Ogród Doświadczeń im. S. Lema: ulgowy 7 zł, normalny 10 zł
Muzeum Wyspiańskiego: ulgowy grupowy 3 zł, normalny grupowy 6 zł
Muzeum Matejki: ulgowy grupowy 3 zł, normalny grupowy 6 zł
Galeria Sztuki Polskiej w Sukiennicach: ulgowy 6 zł, normalny 12 zł
Barbakan: normalny 8 zł
Wieliczka
dla grup zorganizowanych: normalny 45 zł