Poszukiwanie Draculi

Poszukiwanie Draculi wyjazd firmowy

Rumunua_wycieczki_firmowe

Rumunia jest jednym z najstarszych i najatrakcyjniejszych krajów Europy Wschodniej, z fascynującą przyrodą i gościnnymi mieszkańcami należy do historycznego i kulturalnego dziedzictwa.
Mieszkańcy wyrażają swoją radość i fantazję poprzez oryginalne tradycje ludowe. Są życzliwi, ciężko pracują, jeśli raz zagościsz w ich domu, będziesz przyjacielem już na zawsze!

BUKARESZT
Bukareszt ma 37 muzeów, 22 teatry, gmachy opery i sale koncertowe, 18 galerii artystycznych, kilka bibliotek i kilka księgarni. Turyści z całego świata przyjeżdżają do Bukaresztu, by cieszyć się miejscami i dźwiękami historycznej architektury i kultury, co jest przebudzeniem nowych doświadczeń. Miasto odzwierciedla interesujące dziedzictwo wymieszanych kultur, na które wpływała stara rzymska arystokracja kształcąca się we Francji, niemiecki król Karol I i reżim komunistyczny.

Dzień 1
Przyjazd do Bukaresztu.
Wyjazd do Poiana Brasov.
Postój w Sinaia.
Zwiedzanie Zamku Peles.
Jest jednym z najlepiej zachowanych królewskich pałaców w Europie. Służył jako letnia rezydencja pierwszemu królowi Rumunii z rodu Hohenzollern, Karolowi I. Wybudowany w
późnych latach połowyXIX wieku, był próbą imitacji przez króla stylu dawnej ojczyzny, utworzenia bawarskiego otoczenia w górach Rumunii. Pałac jest dekorowany,
wewnątrz i zewnątrz, ze złożonymi drewnianymi rzeźbami i obrazami postaci scenicznych oper Wagnera.
Wyjazd do Poiana Brasov.
Zakwaterowanie w hotelu House of Dracula (Dom Drakuli).
HOTEL “HOUSE OF DRACULA” 4*
Jeden z najbardziej eleganckich, komfortowych i stylowych miejsc w mieście, wybudowany w 2005 roku w Poiana Brasov jako DeLuxe hotel, jest tzw. "Acasa la Dracula" / "Dom Drakuli", mającym specjalną charakterystykę różną od reszty kompleksu hoteli i restauracji. Hotel jest budynkiem o silnie lokalnym wyglądzie, związany z legendą o Drakuli, punktem atrakcyjnym dla tysięcy turystów, gdzie mogą zakosztować specyficznej antycznej atmosfery.
Nie ma znaczenia czy odwiedzisz nas w celach biznesowych czy dla relaksu, udostępnimy ci najlepsze pokoje w Poiana Brasov.

Transfer hotel – restauracja na kolację.
Kolacja w “Coliba Haiducilor”.
Jedzenie przygotowane jak artystyczna wystawa wraz z piwnicą wina tworzą unikatową atrakcję dla gości. Tradycyjna rumuńska kuchnia oferuje różnorodne menu, którego podstawą są naturalne produkty z farmy i wina z najbardziej znanych winnic Rumunii. Coliba Haiducilor przynosi unikalne dobre imię w kraju i poza jego granicami.
Tradycyjna kolacja – rumuńska kuchnia, ognisko, przyjęcie z grillem, sławne wina i tradycyjna tuica czekają na ciebie.
Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu.

Dzień 2
08h00 Śniadanie w hotelu.
09h00 Wyjazd do Prejmer.
10h00 Wskazówki dotyczące miejsca, gdzie Drakula ukrył się w Kościele w Prejmer. Większość odważnych żołnierzy próbowało swego szczęścia w odnalezieniu Drakuli, ale nigdy nie wrócili z wyprawy. Pewien mądry mężczyzna zdecydował, że ludzie którzy chcą szukać Drakuli muszą pokazać, że są najlepsi dzięki przejściu specjalnie stworzonych testów, co pozwoli trzymać z daleka hałaśliwych i lekkomyślnych ludzi.
Według rozkazu przy wejściu do kościoła w Prejmer uczestnicy musieli udowodnić, że potrafią przejść testy i quizy strażników miejsca:
Zajęcia w Prejmer
Mosty wampirów – droga do Fortyfikacji prowadzi przez bagna, których nie można przekroczyć, jeśli nie spełni się kilku warunków. Drużyny przejdą przez mokradła jeśli użyją jedynie kilku desek i lin, ale pod pewnymi warunkami...
Dolina Grievance: ta dolina jest terenem stracenia wampirów, przez którą powinien przejść każdy mężczyzna, będąc więźniem do czasu przybycia wampirów. Uczestnicy przejdą przez dolinę stracenia wampirów tylko jeśli użyją magicznych dywanów w określonych warunkach. Sieć ducha – drużyna musi przejść ogromną pajęczynę zgodnie z określonymi warunkami, by dostać wskazówkę. Po wejściu na określony teren, uczestnicy rozpoczynają poszukiwania wskazówki. Aby dostać się do wskazówek lub wziąć je, muszą przejść przez testy i qiuzy:
Zaczarowana Filiżanka– zaczarowany przedmiot został położony na drodze złodziei przez czarnoksiężnika, więc tylko najlepsi mogą zdobyć wskazówkę. Filiżanka musi zostać przetransportowana przez drużynę z użyciem średniowiecznego mechanizmu, nie mogą przesuwać kamieni dzięki zaklęciom. Uczestnicy nie mogą rozmawiać ze sobą i nie mogą podejść bliżej niż 1,5 metra od Filiżanki.
Prwadziwy Korytarz: Uczestnicy muszą odgadnąć w dwóch próbach, w której z czterech filiżanek jest wskazówka. Jeśli nie odgadną, drużyna będzie musiała przejść test stworzony przez strażnika. Herbata i ugotowana tuica zostaną podane na miejscu.
13h00 Wyjazd do Brasov.
14h00 Lunch w restauracji “Hirsher House” w Brasov.
15h30
Zajęcia: Śledzenie Hrabiego Drakula
Braşov jest jednym z ulubionych mijesc Drakuli w Transylwanii. Wydaje się, że Drakula przeszedł przez Brasov minionej nocy. Odwiedził kilku starych przyjaciół a potem kontynuował swoją podróż. Aby znaleźć jego ślad musisz pójść do dziwnych miejsc, zrobić dziwne rzeczy, odszukać ludzi i uzyskać od nich odpowiedzi... na początku nie bedą chcieli współpracować, ale jest tu kilka fotografii, które powinny rozjaśnić ich spojrzenie i kilka słów, które rozwiążą im usta...
Na początku zajęć drużyny otrzymają zadania w kopertach; otrzymają aparaty fotograficzne, mapy, czosnek i włócznie do obrony przed przerażającymi wampirami. Sceneria Poszukiwanie w mieście Brasov z zadaniami, potęguje korzystanie z lokalnej sieci i czatowanie z właścicielami sklepów itp., by odkryć wskazówki.
18h00 Powrót do Poiana Brasov - przy hotelu.
Czas wolny na odpoczynek i odświeżenie się.
19h30 Transfer do restauracji na kolację.
20h00 Kolacja w restauracji “Stana Turistica”.
Zlokalizowana w Poiana Brasov, Stana Turistica jest jedną z najpopularniejszych restauracji. Kucharz stał się artystą, eleganckim twórcą z nieograniczoną inspiracją, którego praca jest doceniana przez ludzi, którzy spróbowali jego “kawałka sztuki”.
Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.
Dzień 3
09h00 Śniadanie w formie bufetu przy hotelu.
10h00 Wyjazd do Bran. Zajęcia integracyjne:
“Dzień dobry. Pierwszą rzeczą, jaką macie zrobić jest wejście do zamku Bran, poznanie okoliczności ucieczki Drakuli i odnalezienie jego śladu.”
Pokaz: Muszą znaleźć pierwszą wskazówkę, która poprowadzi ich do zamku Bran. Tutaj będą grali w gry takie jak labirynt, klucz do rozszyfrowania następnej wskazówki i budowanie ich własnej dzidy (długi, patyk służący do zabijania wampirów), którą będą nieśli podczas reszty programu. Wejdą do zamku Bran i rozwikłają śledztwo.
12h30 Lunch w “Wolves Tavern” (Wilcza Tawerna)
Restauracja “Wolves Tavern” zlokalizowana przy wejściu do Bran, wita gości z menu, które jest
kombinacją subtelności z tradycyjnymi rumuńskimi daniami.
Restauracja zaprasza cię, byś mógł cieszyć się tradycyjnymi daniami niezależnie od godziny i dnia. Przyjemne otoczenie i najlepsza obsługa są zgodne z twoimi wymaganiami.
14h30 Wyjazd do Rasnov.
Zwiedzanie cytadeli Rasnov.
16h00 Wyjazd do Poiana Brasov, powrót do hotel.
Goście znajdą w swoich pokojach zaproszenia na kolację od hrabiego Drakuli oraz czosnek do obrony przed złymi duchami.
19h30 Uroczysta kolacja przy hotelu.
Goście otrzymają powitalny koktail Drakuli i wspaniały pokaz.
Scenariusz: jedna trumna ustawiona w pozycji stojącej, nagle w ciemnym pokoju zapalają się dwie świece. Z koszmarnej muzyki dochodzą wołania. To głos Hrabiego, który oznajmia, że on jest właścicielem zamku i wszystkie osoby obecne dzisiejszej nocy mają natychmiast zamilknąć albo na zawsze zabierze im języki.
Ręka sięga poza trumnę po głowę i resztę ciała. Hrabia jest biały jak śnieg i zimny jak kamień. Zakłada swój najlepszy garnitur, wolno jak królewska wysokość. Potem zajmuje miejsce przy stoliku zarezerwowanym dla niego i wypija kieliszek czerwonego wina. Zaprasza kobietę, by mu towarzyszyła. Zachowuje się wobec niej jak dżentelmen. Możemy usłyszeć jego myśli w muzycznym tle. Rozpoczyna się taniec z kobietą podczas którego oczarowuje ją i w chwili, gdy tego dokona, delikatnie wkłada ją do trumny. Później, czyta książkę z kazaniem w języku łacińskim, nagle gryzie szyję oczarowanej ofiary.
Krew jest na jego koszuli (mały trik)) i na jej szyi. Kobieta staje się wampirem i oboje tańczą.
W tym momencie muzyka się zmienia i rozbłyskują światła jednocześnie z muzyką i tańcem.
(nikt nie zostaje ranny, wszystkie sztuczki są takie jak te używane w teatrze)
Dzień 4
08h00 Śniadanie w hotelu.
09h00 Wykwaterowanie z hotelu.
09h30 Wyjazd do Bukaresztu.
12h00 Przyjazd do Bukaresztu, lotnisko
Wylot do Polski

OPCJONALNIE
Dzień 4
08h00 Śniadanie w hotelu.
09h00 Wykwaterowanie z hotelu.
09h30 Wyjazd do Bukaresztu.
12h00 Przyjazd do Bukaresztu.
Zakwaterowanie w hotelu Moxa.
Hotel “Moxa” 4****
Najlepiej zlokalizowany Hotel w Bukareszcie; Le Boutique Hotel Moxa jest usytuowany w samym sercu miasta. Ciesz się unikalnymi przeżyciami w naszym hotelu w Bukareszcie, gdzie prywatność, luksus i panowanie awangardy stają się prawdą.
Nasza filozofia jest oparta na serii małych koncepcji wcielonych w życie. Nasz wysoko
wykwalifikowany personel i zaangażowane kierownictwo zapewnią ci pierwszorzędną gościnność. Pokrzepiające odejście od konwencjonalnej atmosfery hotelu dużej sieci, Le Boutique Hotel Moxa oferuje ucieczkę od dnia codziennego. Niezależnie czy zatrzymasz się w naszym hotelu w celach biznesowych czy dla przyjemności, zaspokoimy twoje potrzeby. Nasz hotel w Bukareszcie “uszyty” na miarę najbardziej wyrafinowanych gustów.
W recepcji znajdziesz oferty różnych usług począwszy od informacji o okolicy i restauracjach
Bukaresztu do zamówienia pobudki. Nasz personel, możliwość zakwaterowania jest do twojej dyspozycji 24 godziny, dla twoich potrzeb związanych z podróżowaniem, biznesem i relaksem.
13h30 Lunch w Restauracji “Caru cu bere”
Caru’ cu Bere, prawdziwa legenda i również jedna z najstarszych piwiarni w Bukareszcie, pierwszy raz została otwarta w 1879 roku w starej Zlatari i po 20 latach przeniesiona do
Stavropoleos Street, gdzie znajduje się do dziś. Nicolae Mircea razem ze swoją rodziną, oryginalnie zwaną Medias, odgrywał główną rolę w historii Caru' cu Bere. Przez lata zarządzał Caru' cu Bere, by stworzyć z niej jedno z najbardziej docenianych miejsc w Bukareszcie.
Obecnie Caru cu Bere ma cel, by ożywić tradycję. Niezależnie co się tutaj stanie powinno
być częścią dużej aktywności w promowaniu rzeczywistej piwnej kultury. Na dole w piwiarni, unikalna receptura piwa, razem z urozmaiconym menu ze specyficznym jedzeniem, powinna przypominać smak dawnych czasów. Stara piwnica win powinna być dostępna dla tych, którzy chcą zostać na noc przy Caru cu Bere.
Tutaj również można obejrzeć obiekty powiązane z duchem piwa. I także duch piwa powinien zostać tutaj odnaleziony.
15h00 Wycieczka po Bukareszcie. Zwiedzanie Historycznego Centrum i “Parliament Palace” (Parlament). Wybudowany przez lidera Partii Komunistycznej, Nicolae Ceausescu, kolosalny Parliament Palace (wcześniej znany jako People's Palace – Pałac Ludzi) jest drugim, po Pentagonie, co do wielkości administracyjnym budynkiem na świecie. Przy budowie zatrudnionych było 20,000 pracowników i 700 architektów. Pałac posiada 12 pięter, 1,100 pokoi, długi na 328 stóp hol i cztery podziemne poziomy, zawierające olbrzymi bunkier nuklearny.
Interesujące fakty:
- To drugi co do wielkości budynek na powierzchni (po Pentagonie) i trzeci największy pod względem
objętości (po Cape Canaveral w USA i Wielkiej Piramidzie w Egipcie)
- Kryształy żyrandolu w Holu Praw Człowieka (Sala Drepturilor Omului) ważą 2.5 tony
- Niektóre z żyrandoli mają 7,000 żarówek
17h00 Powrót do hotelu.
19h30 Kolacja w Restauracji “La Mandragora”.
Dekadencki wystrój i ciekawe pomysły na dania są inspirowane niespokojnym otoczeniem tej
wspaniałej nowej restauracji otwartej w wyremontowanym domu w czerwcu 2006 roku. Ściany koloru liliowego, migający bar i zgromadzone kotary wygłuszające dźwięki są wstępem dla wieczorów ze znakomitym jedzeniem.
Francuskie naczynia ze splotem, tak możesz opisać boską kreację niemieckiego szefa kuchni
Paula Petera Kopija, który planuje sezonowe innowacje i dodatki mądrze dobrane, a jednocześnie stanowiące proste menu.
Noc w Clubie Bamboo.
Dzień 5
Śniadanie w hotelu.
Wykwaterownie z hotelu.
Transfer na lotnisko.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL
- opieka pilota
- 3 noclegi w 4*Domu Draculi
- transfery z/na lotnisko
- wyżywienie zgodnie z programem
- poszukiwanie Draculi
- zwiedzanie zamku Draculi, Peles, Rasnov

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.