Portugalskie smaki - wyjazd firmowy do Portugalii

Portugalskie smaki - wycieczka firmowa do Portugalii

Wycieczki_firmowe_Lizbona
Ta oferta jest wspaniałą okazją do delektowania się regionalnymi specjałami i do poznania oryginalnych miejsc, w których jadają rdzenni Portugalczycy. Między innymi niewielkich barów i uroczych tawern (tascas), gdzie można spróbować lokalnych smaków: ryb, owoców morza, serów, wybornych ciasteczek oraz pysznych kasztanów (tylko jesienią i zimą!). A wszystko to przy akompaniamencie miejscowych win i likierów.

DZIEŃ 1 – Lizbona
Przylot do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu.
Spacer z przewodnikiem po centrum Lizbony: przejazd słynnym tramwajem nr 28 do punktu widokowego Senhora Monte, przejście w kierunku Alfamy (po drodze punkt widokowy a Graça). Spacer po zabytkowych uliczkach Alfamy. Degustacja lokalnych przysmaków, serwowanych w portugalskich tascach lub barach, takich jak: salgados czy petiscos a do tego kieliszek schłodzonego wina czy kufel piwa.

Kolacja w typowej, portugalskiej restauracji. W tutejszym menu znajdują się: ryż z owocami morza, ryby grillowane i mięsa wieprzowe lub wołowe. Oczywiście z akompaniamentem wina lub piwa.

DZIEŃ 2 – Lizbona i okolice
Wizyta i zakupy w zabytkowych halach targowych „Ribeira” na brzegu rzeki Tag.
Zwiedzanie z przewodnikiem słynnej Dzielnicy Odkrywców z Klasztorem Hieronimów, Wieżą Belem i Pomnikiem Odkrywców. Degustacja śmietankowych babeczek: pasteis de Belem.
Następnie przejazd na piknik na podlizbońskiej plaży lub wzgórzu Monsanto. Dla „amatorów kuchni” możliwość udziału w warsztatach kulinarnych.
Kolacja w „portugalskim bufecie” pełnym tutejszych smakowitości.
Na koniec dnia „Wieczór z muzyką Fado” na żywo w restauracji na Alfamie.

DZIEŃ 3 – Spotkanie z tradycyjną kulturą Portugalii – azulejos, queijinhos, vinho…
Na początek wizyta w fabryce płytek – azulejos, poznanie kolejnych etapów ręcznego procesu produkcyjnego zapoczątkowanego w XVIII w. To jedyna okazja, aby własnoręcznie pomalować ceramiczną płytkę.
Kolejnym punktem programu są odwiedziny w Muzeum Sera z Azeitão, gdzie właściciele od ponad pół wieku kuszą podniebienie odwiedzających unikalnym smakiem lokalnych serów. To tu goście mogą doświadczyć czegoś naprawdę nowego uczestnicząc w produkcji sera lub po prostu ją obejrzeć.
A następnie wizyta w Quinta de Alcube połączona z degustacją win – jednej z najbardziej typowych, rodzinnych portugalskich winnic.
A na zakończenie „setubalska uczta”, a na niej mięsa grillowane, portugalska cataplana a do tego miejscowe „setubale” (białe i czerwone) oraz słodkie desery. I nie tylko…

DZIEŃ 4
Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot z Lizbony

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.