Ranking nietypowych miejsc na wyjazd integracyjny

Ranking nietypowych miejsc na wyjazd integracyjny

W dzisiejszych współczesnych czasach, gdzie postęp wkrada się w każdą dziedzinę naszego życia, człowiek szuka coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Do lamusa odeszły już choćby wieczory panieńskie i kawalerskie organizowane w klubach, bo i striptiz nie jest już niczym osobliwym. Skoro takie okazje celebruje się teraz w Las Vegas lub Bangkoku, to dlaczego by nie pokusić się o zorganizowanie firmowych wyjazdów integracyjnych gdzieś na drugim końcu świata? Co ciekawego może być w oddalonym od miasta wiejskim zaścianku, gdzie pracownicy marzą tylko o kontakcie z jakąkolwiek cywilizacją – nawet gdyby miała być to cywilizacja pozaziemska? Przyjrzyjmy się teraz pomysłom na naprawdę udany wyjazd firmowy.

Gejsze, samuraje i mordercze ryby – czyli z wizytą w Japonii

Nie od dzisiaj wiadomo, że podróże do krajów Orientu cieszą się sporym zainteresowaniem, a odmienna kultura budzi zachwyt wielu z nas. To tutaj możliwy jest spacer w dawnej dzielnicy samurajów w Kurashiki, czy też podglądanie gejsz w Kioto. Dla spragnionych bardziej ekstremalnych wrażeń polecamy Fugu. Wbrew pozorom to nie kolejna atrakcja turystyczna, lecz ryba po spożyciu której ginie blisko 300 osób rocznie. Nie brak jednak śmiałków chcących spróbować jej mięsa w specjalnych restauracjach.

Z Eskimosami za pan brat – wycieczka na lodową Grenlandię

Te zimne tereny to idealne miejsce na wyjazd integracyjny. Cóż w końcu może bardziej zgrać grupę pracowników, niż wspólna próba nie zamarznięcia na śmierć? Warto oddelegować ich także na wycieczkę psim zaprzęgiem – choćby i na trzy dni, aby mieli wiele okazji do wspólnych rozmów. A kiedy już się trochę zmęczą, można zaproponować im zbudowanie własnego igloo, w którym będą musieli spędzić całą noc.

Na bogato – czyli wypad do Dubaju

Dlaczego akurat tam? Może duża odległość oraz koszmarnie wysokie temperatury nie zachęcają do odwiedzenia tego miasta, ale to właśnie Dubaj jest światowym centrum biznesu. A jak wiadomo wyjazd integracyjny ma również na celu zmotywowanie Twojej załogi do osiągania lepszych wyników. To tutaj zobaczą, że przy odrobinie ciężkiej pracy zawrotna kariera jest na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Tam i z powrotem – podróż śladami Hobbita

Chcesz rozwinąć wyobraźnię swoich pracowników? Zabierz ich do Nowej Zelandii – miejsca gdzie powstała filmowa wersja najsłynniejszej książki Tolkiena. Sprawisz im sporo frajdy, kiedy będą mogli zobaczyć razem Matamatę, gdzie znajdują się małe hobbickie krzesła, ogrody oraz ponad 50 „dziur” po hobbitach. Zawsze możecie wynająć także helikopter i wrzucić kopię słynnego pierścienia w odmęty wulkanu.

Zew natury – wędrówka śladami pierwotnych cywilizacji

Grzechem byłoby zapomnieć o Ameryce. To idealna opcja na wyjazd integracyjny zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Ci pierwsi wciąż będący małymi chłopcami idealnie odnajdą się w westernowych miasteczkach. Przygoda, tajemnica i nutka adrenaliny pośród bezludnych pustyń i niedostępnych gór sprawią, że będzie to dla nich niezapomniany wyjazd integracyjny. Kobiety nie pogardzą za to bez wątpienia leniwym wylegiwaniem się w pełnym słońcu na plażach boliwijskiego La Paz.