Krótki wypad na szklaneczkę tokaju

Wycieczka firmowa do Tokaju

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

tokaj
1 dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski. Przejazd do Miskolca
W centrum północno-wschodniego regionu Węgier, w wypoczynkowej strefie Miszkolca znajdują się znane od XVI w. ze swych właściwości leczniczych, jedyne w Europie, w naturalnym środowisku jaskinie ze źródłem o temperaturze 30º C . Niezapomniane są przeżycia doświadczane w grotach, basen i brodzik dla dzieci na wolnym powietrzu, usługi terapeutyczne i kompleks wellness: hydroterapia, tangentor, masaż leczniczy odświeżający, elektroterapia, specjalistyczny gabinet reumatologiczny, sauna, solarium.
Kąpielisko wyróżniają naturalne jaskinie które zwiedzamy pływając w leczniczej wodzie termalnej.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Tokaj rozpoczniemy od wizyty w winnicy Rákóczi, połączonej z degustacją lokalnych win.
Przy głównym placu Tokaju mieszczą się piwnice Rákoczi-ego, do której należy największa piwnica tzw. Sala Rycerska. Jest to największe pomieszczenie wydrążone w wulkanicznej skale, o długości ponad 28 m długości, 10 m szerokości i… 5 m wysokości. Tutaj koronowano w 1526 r. Jánosa Szapolyai , szwagra i zięcia Zygmunta Starego …Dzisiaj w tym pomieszczeniu nie przechowuje się już wina, ale służy ono do podejmowania gości, o czym świadczą długie stoły, przy których można dokonać degustacji wina.

Wizyta w Muzeum Tokaju
Przy ulicy Bethlena Gábora 7 mieści się Muzeum Wina. Na piętrze wystawa ikon (wśród nich niezwykle rzadki wizerunek Matki Boskiej Karmiącej z XVII w.) oraz starodruków (XVII-XVIII w.).Są to zbiory, podarowane muzeum przez księdza Béli Béresa, który gromadził je przez całe swoje życie. Na poddaszu winiarskie ciekawostki, np. armatka, z której wystrzeliwano kamienie do rozpędzania burzowych chmur, kolekcja bukłaków i etykiet. W piwniczce, w której kiedyś kupiec przechowywał beczki z piwem, obecnie mieści się wystawa wina, prezentowana przez okolicznych producentów i próbki okolicznej gleby. Przejścia pomiędzy pomieszczeniami w piwnicy są niezwykle niskie, do dziś zmuszają odwiedzających muzeum, do skłaniania głowy przed dobrym winem tokajskim. Po Grekach handel winem przejęli Żydzi. Przed II wojną światową w Tokaju mieszkało ok. 1000 Żydów, czego świadectwem jest imponująca synagoga z 1897 r. Przez pół wieku świątynia niszczała, ale dzięki funduszom z UE, wróciła do swojej świetności. Obecnie mieści się tam centrum konferencyjne i kulturalne .

Następnie zwiedzimy winnice i piwnice wraz z muzeum wina Domu Winnego Patricius program trwa ok. 2 – 2.5 godziny. Podczas zwiedzania turyści poznają historię regionu winnego Tokaj i rodzaje winorośli i wina tego region
Obiad z degustacją wina i zwiedzaniem winnicy w Domu Wina Patricius
Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do kraju w późnych godzinach nocnych.

CENA OBEJMUJE:
- przejazd autokarem z klimatyzacją, wc, video
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- 1 noclegi w hotelu 3*, w Miskolcu, w pokojach 2os.
- 1 śniadanie
- zwiedzanie winnicy i degustacja 4 rodzajów win w piwnicy Rakocziego
- Obiad z degustacją wina i zwiedzaniem winnicy w Domu Wina Patricius

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.